Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Pożyczka we własnym banku nie zawsze opłacalna

Pożyczka we własnym banku nie zawsze opłacalna

Zamierzasz wziąć pożyczkę gotówkową? W takim przypadku masz przed sobą wiele różnych ofert. Najczęściej rozpoczynamy wtedy od sprawdzenia pożyczek we własnym banku. Trzeba jednak uważać, ponieważ nie zawsze taka opcja jest najbardziej korzystna!

Obecnie coraz więcej banków oferuje swoim klientom możliwość zaciągnięcia pożyczki przez internet. To szybkie i wygodne rozwiązanie i pieniądze możemy mieć na swoim koncie nawet w ciągu paru minut. Oczywiście, nie każdy bank ma dla nas taką propozycję, ale coraz więcej wprowadza usługę pożyczki on-line. Jednak musimy pamiętać o tym, że taka oferta nie zawsze będzie opłacalna, podobnie jak wzięcie pożyczki w naszym banku w jego placówce.

U konkurencji taniej

Zwykle okazuje się, że jeśli przejrzymy różne oferty pożyczek, w innym banku możemy pożyczyć pieniądze taniej. Na polskim rynku działa kilkanaście różnych banków, więc każdy ma nieco inną ofertę. Celem banków jest przyciągnięcie nowych klientów, dlatego organizują rożne promocje na swoje produkty – dotyczy to też pożyczek gotówkowych oraz innych pożyczek i kredytów. Zatem najczęściej to u konkurencji możemy pożyczyć pieniądze taniej. Warto jednak dokładnie zapoznać się z ofertami, ponieważ może się okazać, że nie zawsze będą dla nas tak korzystne, jak może się wydawać.

Pożyczki gotówkowe to bardzo szeroki rynek, dlatego warto wspomnieć o tym, że pieniądze możemy dzisiaj otrzymać nie tylko w banku, ale również możemy skorzystać z usług firm pozabankowych. Przez długi czas firmy te kojarzone były z niezbyt atrakcyjnymi ofertami i dużym ryzykiem. Jednak obecnie wybieramy je bez obaw – to firmy sprawdzone, należące często do międzynarodowych grup, zapewniające klientom błyskawiczny dostęp do gotówki, również przez internet.

Gdzie po tańszą pożyczkę?

W wybraniu korzystnej pożyczki gotówkowej mogą pomóc nam przede wszystkim dostępne przez internet porównywarki cen i kalkulatory. Dzięki nim możemy w jednym miejscu sprawdzić, gdzie koszty pożyczkowe będą najbardziej atrakcyjne. Musimy jednak pamiętać o tym, aby zawsze dokładnie zapoznać się z ofertą także na stronie pożyczkodawcy – bywa, że informacje w porównywarkach i kalkulatorach nie są już aktualne.

Przy pożyczkach bankowych uważajmy też, czy bank nie będzie chciał podpisać z nami dodatkowej umowy na otwarcie konta czy wydanie karty – to może oznaczać dodatkowe koszty.Nie odrzucajmy też od razu firm pożyczkowych oferujących pożyczki pozabankowe.

Są one bardzo łatwe do uzyskania i nie musimy dostarczać najczęściej żadnych dokumentów. Otrzymamy je też przez internet, a koszty nie są tak wysokie, jak może się wydawać. Warto też wspomnieć, że takie pożyczki to nie tylko chwilówki, które zaciągamy na okres jednego miesiąca, ale też pożyczki ratalne, które możemy otrzymać nawet na kilka lat. Wtedy płacimy niską, przystępną dla nas ratę, która nie będzie dużym obciążeniem dla domowego budżetu.

Podsumowując, pożyczka we własnym banku nie zawsze jest tą najbardziej opłacalną.

Musimy jednak pamiętać, żeby dokładnie sprawdzić oferty i przeliczyć, gdzie warto pożyczyć pieniądze – różnice w wysokości rat mogą być bardzo duże!

Ten wpis znajduje się w kategorii