Zimowa pożyczka dla każdego do 15 tys. złotych.

Sprawdź!

Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Jak oszczędzać na chodzeniu do kina?

Jak oszczędzać na chodzeniu do kina?

Jeśli chce się oszczędzić na korzystaniu z ofert kin niezbędne jest przyjrzenie się cenom biletów w poszczególnych kinach. Pozwala to na zorientowanie się, które kina oferują znacznie bardziej korzystne warunki cenowe za bilety.

Odpowiedni wybór kin, seansów a także ofert zakupu biletów pozwala na znaczne ograniczenie kosztów regularnego chodzenia do kina.

W kinach można spotkać się z odmiennymi cenami za seanse 3D oraz 2D.

Nie zawsze trzeba decydować się na zakup biletów w 3D co pozwala na uzyskanie oszczędności. W wielu kinach jakość seansu 3D nie jest zadowalająca. Dodatkowo nie każdy film rzeczywiście zyskuje gdy ogląda się go w 3D.

Jednocześnie warto sprawdzać między innymi dodatkowe opłaty za okulary niezbędne do oglądania filmów 3D. Takie opłaty mogą znacznie zwiększyć łączny koszt obejrzenia filmu. Jeśli chce się uniknąć takich dodatkowych opłat niezbędne jest szukanie takich kin, gdzie takich opłat nie ma lub są minimalne.

Wybór seansu

Nie zawsze trzeba decydować się na obejrzenia filmu w dniu premiery, co najczęściej związane jest z większymi kosztami. Jednocześnie wiele seansów w kinach, które odbywają się w mniej dogodnych godzinach, choćby w ciągu tygodnia oraz w godzinach przedpołudniowych są tańsze.

Zawsze warto sprawdzać czy można w kinach znaleźć tańsze bilety na seanse w mniej dogodnych godzinach. Dodatkowo można również znaleźć specjalne oferty w kinach, które również pozwalają na skorzystanie z mniejszych cen. Warto sprawdzać fora miłośników kina gdzie bardzo często można znaleźć informacje o ciekawych ofertach specjalnych.

Porównanie ofert różnych kin

W większych miastach można korzystać z ofert różnych kin. Pozwala to na korzystanie z różnych cen biletów. Warto zawsze sprawdzać oferty kin, które oferują dużo niższe ceny za obejrzenie tego samego filmu.

Obecnie można korzystać zarówno z serwisów internetowych a także aplikacji telefonicznych, które pozwalają na szybkie sprawdzenie zarówno w jakich kinach grany jest dany film a także jakie są ceny biletów. Pozwala to bardzo szybko sprawdzić oraz porównać poszczególne oferty kin i wybrać bardziej korzystną, gdy taka jest dostępna. Bardzo często w mniejszych kinach czy mniej dogodnie położonych na terenie większych miast można również liczyć na mniejsze ceny.

Sprawdzanie rabatów

Kina są w stanie zapewnić swoim klientom również różnego rodzaju rabaty. Warto jest sprawdzać strony internetowe gdzie oferowane są kupony promocyjne. Często pozwala to na znalezienie ofert kin, które pozwalają na ograniczenie kosztów zakupu biletów.

Oferty specjalne z rabatami dotyczą również zakupów biletów przez zorganizowane grupy czy większą ilość osób. Warto jest zawsze skontaktować się z kinem by dowiedzieć się czy przy zakupie biletów przez większą liczbę osób można liczyć na rabat cenowy. Jeszcze innym rozwiązaniem jest decydowanie się na zakup karnetów, który pozwala na korzystanie z kina w niższych cenach, przy niektórych seansach. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które regularnie korzystają z ofert kin.

Ten wpis znajduje się w kategorii