Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Chcesz płacić mniej za wakacje? Planuj z wyprzedzeniem

Chcesz płacić mniej za wakacje? Planuj z wyprzedzeniem

Chcesz wyjechać w tym roku na udane wakacje? W takim przypadku warto zacząć planować je już teraz! Im szybciej przygotujemy swój perfekcyjny wyjazd, tym mniej będziemy mogli za niego zapłacić. O czym powinniśmy pamiętać?

Wojaże po Europie, a nawet wycieczki prowadzące w inne zakątki świata wcale nie muszą być bardzo drogie. Jeśli także myślisz o wyjeździe na upragniony urlop, możesz sprawdzać oferty last minute i wybrać się na tanią wyprawę, ale możesz też zacząć planowanie wcześniej i także zaoszczędzić pokaźną sumę.

First minute z biurem podróży – zapłać zimą i wypoczywaj latem

W zimie możemy części zobaczyć w telewizji więcej reklam biur podróży. To właśnie wtedy rozpoczyna się sprzedaż wycieczek first minute. W tym przypadku wykupujemy imprezę wcześniej i płacimy za nią w zimie, aby potem w lecie móc wypocząć.

Jak dużo możemy zaoszczędzić na wyjeździe first minute? Szacuje się, że wykupienie oferty szybciej pozwala nam na zaoszczędzenie nawet do 40% wydatków. Potem, im bliżej sezonu, tym cena rośnie, aby spadać w okresie last minute, czyli zwykle na około tydzień przed planowanym wyjazdem.

Oprócz niższych cen operatorzy mogą zaoferować nam również dodatkowe bonusy przy wjeździe first minute. Mogą one dotyczyć między innymi darmowych wycieczek fakultatywnych albo zniżek na nie. Warto też pamiętać o tym, że możemy łatwiej wybrać idealne miejsce do wypoczynku i nie spotkamy się z sytuacją, gdy nie będzie już miejsca tam, gdzie wypatrzyliśmy.

Jeśli chcemy zdecydować się na ofertę first minute, powinniśmy pamiętać o tym, aby miała ona gwarancję niezmienności ceny – wtedy koszt wycieczki uzgodniony na kilka miesięcy wcześniej nie zmieni się na naszą niekorzyść. W przeciwnym przypadku możemy dopłacić za wyjazd!

Samodzielna organizacja wyjazdu z wyprzedzeniem

Jednak udane wakacje możemy mieć nie tylko z biurem podróży – możemy również samodzielnie zaplanować swój urlop od A do Z i bawić się świetnie. Oczywiście, w tym przypadku musimy również we własnym zakresie sprawdzać i porównywać oferty, ale to pozwala nam na znalezienie tych najbardziej korzystnych.

Przede wszystkim możemy zaoszczędzić na rezerwacji transportu

– wykupienie z wyprzedzeniem biletów lotniczych pozwali nam na zaoszczędzenie na cenie nawet kilkudziesięciu procent. Możemy też zapłacić mniej za wcześniejszą rezerwację biletów kolejowych i autokarowych.

Kolejny sposób na oszczędności to nocleg – także w tym przypadku wczesna rezerwacja pozwoli nam na zapłacenie mniejszej sumy. Mamy też mnóstwo czasu na to, aby porównywać ceny i warunki w różnych punktach – nie tylko w hotelach, ponieważ możemy skorzystać również z innych miejsc, na przykład popularnego obecnie Airbnb.

Wczesne planowanie się opłaca!

Podsumowując, jeśli już nie możesz doczekać się swojego upragnionego urlopu, w takim przypadku warto zabrać się za jego planowanie z wyprzedzeniem. W ten sposób masz znacznie więcej czasu na przygotowanie idealnego wyjazdu niż przy opcji last minute, a ponadto możesz na nim zaoszczędzić – to się opłaca!

Ten wpis znajduje się w kategorii