Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Chcesz płacić mniej za wakacje? Planuj z wyprzedzeniem

Chcesz płacić mniej za wakacje? Planuj z wyprzedzeniem

Chcesz wyjechać w tym roku na udane wakacje? W takim przypadku warto zacząć planować je już teraz! Im szybciej przygotujemy swój perfekcyjny wyjazd, tym mniej będziemy mogli za niego zapłacić. O czym powinniśmy pamiętać?

Wojaże po Europie, a nawet wycieczki prowadzące w inne zakątki świata wcale nie muszą być bardzo drogie. Jeśli także myślisz o wyjeździe na upragniony urlop, możesz sprawdzać oferty last minute i wybrać się na tanią wyprawę, ale możesz też zacząć planowanie wcześniej i także zaoszczędzić pokaźną sumę.

First minute z biurem podróży – zapłać zimą i wypoczywaj latem

W zimie możemy części zobaczyć w telewizji więcej reklam biur podróży. To właśnie wtedy rozpoczyna się sprzedaż wycieczek first minute. W tym przypadku wykupujemy imprezę wcześniej i płacimy za nią w zimie, aby potem w lecie móc wypocząć.

Jak dużo możemy zaoszczędzić na wyjeździe first minute? Szacuje się, że wykupienie oferty szybciej pozwala nam na zaoszczędzenie nawet do 40% wydatków. Potem, im bliżej sezonu, tym cena rośnie, aby spadać w okresie last minute, czyli zwykle na około tydzień przed planowanym wyjazdem.

Oprócz niższych cen operatorzy mogą zaoferować nam również dodatkowe bonusy przy wjeździe first minute. Mogą one dotyczyć między innymi darmowych wycieczek fakultatywnych albo zniżek na nie. Warto też pamiętać o tym, że możemy łatwiej wybrać idealne miejsce do wypoczynku i nie spotkamy się z sytuacją, gdy nie będzie już miejsca tam, gdzie wypatrzyliśmy. jesienna-pozyczka

Jeśli chcemy zdecydować się na ofertę first minute, powinniśmy pamiętać o tym, aby miała ona gwarancję niezmienności ceny – wtedy koszt wycieczki uzgodniony na kilka miesięcy wcześniej nie zmieni się na naszą niekorzyść. W przeciwnym przypadku możemy dopłacić za wyjazd!

Samodzielna organizacja wyjazdu z wyprzedzeniem

Jednak udane wakacje możemy mieć nie tylko z biurem podróży – możemy również samodzielnie zaplanować swój urlop od A do Z i bawić się świetnie. Oczywiście, w tym przypadku musimy również we własnym zakresie sprawdzać i porównywać oferty, ale to pozwala nam na znalezienie tych najbardziej korzystnych.

Przede wszystkim możemy zaoszczędzić na rezerwacji transportu

– wykupienie z wyprzedzeniem biletów lotniczych pozwali nam na zaoszczędzenie na cenie nawet kilkudziesięciu procent. Możemy też zapłacić mniej za wcześniejszą rezerwację biletów kolejowych i autokarowych.

Kolejny sposób na oszczędności to nocleg – także w tym przypadku wczesna rezerwacja pozwoli nam na zapłacenie mniejszej sumy. Mamy też mnóstwo czasu na to, aby porównywać ceny i warunki w różnych punktach – nie tylko w hotelach, ponieważ możemy skorzystać również z innych miejsc, na przykład popularnego obecnie Airbnb.

Wczesne planowanie się opłaca!

Podsumowując, jeśli już nie możesz doczekać się swojego upragnionego urlopu, w takim przypadku warto zabrać się za jego planowanie z wyprzedzeniem. W ten sposób masz znacznie więcej czasu na przygotowanie idealnego wyjazdu niż przy opcji last minute, a ponadto możesz na nim zaoszczędzić – to się opłaca!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.