W związku z decyzją Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydaną w dniu 19 września 2019 r. nr DOZIK-4/2019 Aasa Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie informuje, że stosowała praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów polegającą na nieobniżaniu w przypadku przedterminowej spłaty kredytu konsumenckiego całkowitego kosztu kredytu o koszty opłaty przygotowawczej, które dotyczą okresu, o który skrócono czas obowiązywania umowy, co jest niezgodne z art. 49 ust. 1 ustawy o kredycie konsumenckim (tekst jedn.: Dz.U. z 2018 r. poz. 993 ze zm.) oraz godzi w zbiorowe interesy konsumentów. Decyzja Prezesa UOKiK nr DOZIK-4/2019 z dnia 19 września 2019 r. dostępna jest pod adresem www.uokik.gov.pl

Weź pożyczkę, której rata nie wzrośnie przez cały okres spłaty. RRSO: 77,46%

Sprawdź!

Zakupy online – co opłaca się kupić?

Zakupy online – co opłaca się kupić?

Zakupy przez internet mają swoje zalety i wady. Jeśli również lubisz kupować wygodnie i szybko, bez potrzeby wychodzenia z domu, na pewno je doceniasz. Jednak przez internet nie opłaca kupować się każdej rzeczy. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

W sklepach internetowych możemy obecnie zakupić niemalże wszystko – począwszy od książek i płyt, poprzez produkty spożywcze, a skończywszy na AGD, RTV i meblach. Nie musimy ruszać się do centrum handlowego, aby łatwo porównać ceny i znaleźć to, co podoba nam się najbardziej.

Dzisiaj coraz więcej sklepów dostępnych w galeriach ma też własne sklepy on-line, co dodatkowo ułatwia nam zakupy. Dużą zaletą zakupów internetowych jest też możliwość dojścia do tych produktów, których nie znajdziemy w sklepach w okolicy, a nawet w Polsce. Nie zapominajmy też o przystępnych cenach.

Oczywiście, zakupy internetowe mają też swoje minusy. Głównym z nich jest konieczność oczekiwania na przesyłkę oraz jej opłacenia – koszt może wynosić od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych, a w przypadku większych gabarytów nawet kilkuset złotych za dostawę. Musimy też uważnie wybierać sklepy, aby nie natknąć się na oszustów.

Co kupować przez internet?

Zatem pojawia się pytanie – co najlepiej kupować przez internet? Na czym możemy oszczędzić najwięcej? Pamiętajmy o tym, że różnice cenowe w przypadku zakupów stacjonarnych i internetowych mogą być znaczne.

Na pierwszym miejscu znajduje się różnego rodzaju sprzęt elektroniczny – od smartfonów i tabletów, poprzez telewizory i komputery, a skończywszy na kinach domowych oraz sprzęcie HiFi. Gdy dobrze poszukamy, możemy kupić je nawet o 25% taniej niż w przypadku sklepów stacjonarnych – nawet jeśli doliczymy koszty wysyłki.

Również przez internet opłaca się kupować książki, gry, płyty i filmy, których ceny są także znacznie niższe niż w zwykłych sklepach. Możemy oszczędzić ponadto na sprzęcie AGD, na ubraniach, kosmetykach, biżuterii, obuwiu, na produktach dla dzieci oraz na artykułach dla zwierząt. Gdy z kolei chodzi o ceny podobne w internecie i w zwykłych sklepach, tutaj głównie przodują artykuły budowlane, wyposażenia wnętrz.

Coraz częściej przez internet kupujemy również produkty spożywcze – gdy mieszkasz w dużym mieście, zakupy mogą być dostarczone do ciebie nawet tego samego dnia przez kuriera. Gdy skorzystamy z takich zakupów, możemy oszczędzać nie tylko pieniądze, ale również czas – nie musimy spędzać go w sklepie.

Porównuj ceny przed złożeniem zamówienia

Jeśli chcesz mieć pewność, że zakupy będą udane i ty zapłacisz za nie jak najmniej, zawsze dokładnie porównuj ceny – możesz zrobić to samodzielnie, przeglądając po kolei różne strony, albo możesz skorzystać z wygodnych porównywarek cen. Dzięki nim można jak na dłoni zobaczyć, w których sklepach ceny są najbardziej atrakcyjne.

Warto pamiętać o tym, że różnice w cenach w sklepach internetowych także mogą być spore! Ponadto zwróćmy uwag na koszty dostawy w danym sklepie – wiele sklepów przy większych zakupach proponuje nam darmową dostawę, dlatego możemy wtedy zaoszczędzić jeszcze więcej na zakupach.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 88,30%. Rata miesięczna od 353,49 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7161,48 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1874,73 zł, prowizja 5286,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12461,48 zł. Stan na dzień 08.09.2022 r                                    

Aasa z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 77,46%. Rata miesięczna od 329,64 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa stała). Całkowity koszt pożyczki: 6326,73 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1874,73 zł, prowizja 4452 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11626,73 zł. Stan na dzień 08.09.2022 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Usług Medycznych. Składka dobrowolnego Pakietu Usług Medycznych: 1 400,00 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo z kwoty udzielonej pożyczki.     

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  NNLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna (NNLife TUnŻiR S.A., dalej jako Towarzystwo) z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł. 
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 5000,00 zł.
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.