Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Zakupy on-line – co najbardziej opłaca się kupować?

Zakupy on-line – co najbardziej opłaca się kupować?

 

Zakupy przez internet mają swoje zalety i wady. Jeśli również lubisz kupować wygodnie i szybko, bez potrzeby wychodzenia z domu, na pewno je doceniasz. Jednak przez internet nie opłaca kupować się każdej rzeczy. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

W sklepach internetowych możemy obecnie zakupić niemalże wszystko – począwszy od książek i płyt, poprzez produkty spożywcze, a skończywszy na AGD, RTV i meblach. Nie musimy ruszać się do centrum handlowego, aby łatwo porównać ceny i znaleźć to, co podoba nam się najbardziej.

Dzisiaj coraz więcej sklepów dostępnych w galeriach ma też własne sklepy on-line, co dodatkowo ułatwia nam zakupy. Dużą zaletą zakupów internetowych jest też możliwość dojścia do tych produktów, których nie znajdziemy w sklepach w okolicy, a nawet w Polsce. Nie zapominajmy też o przystępnych cenach.

Oczywiście, zakupy internetowe mają też swoje minusy. Głównym z nich jest konieczność oczekiwania na przesyłkę oraz jej opłacenia – koszt może wynosić od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych, a w przypadku większych gabarytów nawet kilkuset złotych za dostawę. Musimy też uważnie wybierać sklepy, aby nie natknąć się na oszustów.

Co kupować przez internet?

Zatem pojawia się pytanie – co najlepiej kupować przez internet? Na czym możemy oszczędzić najwięcej? Pamiętajmy o tym, że różnice cenowe w przypadku zakupów stacjonarnych i internetowych mogą być znaczne.

Na pierwszym miejscu znajduje się różnego rodzaju sprzęt elektroniczny – od smartfonów i tabletów, poprzez telewizory i komputery, a skończywszy na kinach domowych oraz sprzęcie HiFi. Gdy dobrze poszukamy, możemy kupić je nawet o 25% taniej niż w przypadku sklepów stacjonarnych – nawet jeśli doliczymy koszty wysyłki.

Również przez internet opłaca się kupować książki, gry, płyty i filmy, których ceny są także znacznie niższe niż w zwykłych sklepach. Możemy oszczędzić ponadto na sprzęcie AGD, na ubraniach, kosmetykach, biżuterii, obuwiu, na produktach dla dzieci oraz na artykułach dla zwierząt. Gdy z kolei chodzi o ceny podobne w internecie i w zwykłych sklepach, tutaj głównie przodują artykuły budowlane, wyposażenia wnętrz.

Coraz częściej przez internet kupujemy również produkty spożywcze – gdy mieszkasz w dużym mieście, zakupy mogą być dostarczone do ciebie nawet tego samego dnia przez kuriera. Gdy skorzystamy z takich zakupów, możemy oszczędzać nie tylko pieniądze, ale również czas – nie musimy spędzać go w sklepie.

Porównuj ceny przed złożeniem zamówienia

Jeśli chcesz mieć pewność, że zakupy będą udane i ty zapłacisz za nie jak najmniej, zawsze dokładnie porównuj ceny – możesz zrobić to samodzielnie, przeglądając po kolei różne strony, albo możesz skorzystać z wygodnych porównywarek cen. Dzięki nim można jak na dłoni zobaczyć, w których sklepach ceny są najbardziej atrakcyjne.

Warto pamiętać o tym, że różnice w cenach w sklepach internetowych także mogą być spore! Ponadto zwróćmy uwag na koszty dostawy w danym sklepie – wiele sklepów przy większych zakupach proponuje nam darmową dostawę, dlatego możemy wtedy zaoszczędzić jeszcze więcej na zakupach.

Ten wpis znajduje się w kategorii