Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Pożyczka 0%. Na co uważać?

Pożyczka 0%. Na co uważać?

 

Na rynku finansowym pożyczki stają się coraz częściej wybieranym produktem finansowym. Wynika to z jednej strony z utrudnień, z którymi spotyka się wielu klientów mających niską zdolność kredytową przy staraniu się o kredyty a z drugiej strony ze względu na znacznie ograniczone formalności, z którymi klienci spotykają się klienci.

Rynek pożyczek pozwala również na korzystanie z coraz większej liczby korzystnych ofert finansowych dostępnych na promocyjnych warunkach.

Gdy wybiera się ofertę pożyczki najważniejsze jest znalezienie takiej oferty, która pozwala na uzyskanie oczekiwanej kwoty pieniędzy przy jak najniższych kosztach pożyczkowych. Najbardziej korzystne oferty pożyczkowe to pożyczki dostępne w promocjach.

Dotyczy to między innymi pożyczek dostępnych w ofertach, przy których nie trzeba płacić odsetek. Pożyczki zero procent to pożyczki pozwalające na pożyczenie pieniędzy przy ograniczonych kosztach. Koszty pożyczkowe trzeba zawsze spłacać wraz z sumą pożyczonych pieniędzy. Szukanie ofert maksymalnie graniczących koszty pożyczania pieniędzy pozwalają na ograniczenie kwot do spłacenia.

Pożyczki bez oprocentowania

Do popularnych ofert można zaliczyć pożyczki oferowane przy zerowym oprocentowaniu. Przy takich pożyczkach trzeba się liczyć jednak z innymi rodzajami kosztów, które trzeba będzie zapłacić przy spłacaniu pożyczki czy rat pożyczkowych. Do takich kosztów zaliczyć można między innymi prowizje pobierane przez firmy finansowe. Warto dokładnie sprawdzić wszystkie koszty pożyczkowe, gdy korzysta się z oferty pożyczek z zerowym oprocentowaniem.

Pożyczki z zerową RRSO

RRSO jest stopa wskazującą łączne koszty pożyczki, które mogą być naliczane przez firmy finansowe. Jest to sposób wskazania procentowej wysokości kosztów w stosunku do wysokości pożyczki. Zgodnie z przepisami europejskimi a także funkcjonującymi na polskim rynku zarówno banki jak też pożyczkowe firmy mające obowiązek prezentowania RRSO. Ma to bardzo duże znaczenie dla klientów, gdyż znacznie ułatwia porównywanie kosztów poszczególnych rodzajów pożyczek.

RRSO nie wlicza jednak wszystkich kosztów pożyczkowych.

Nie dotyczy to między innymi ubezpieczeń, które są wymagane przy decydowaniu się na kredyt czy pożyczkę. Takie ubezpieczenie, które spłacane jest wraz z kredytem czy pożyczką są również dodatkowym kosztem pożyczkowym. Warto zatem brać pod uwagę koszt ubezpieczenia, gdy przy wybieraniu danej oferty pożyczki skorzystanie z ubezpieczenia jest konieczne czy też wskazane.

Jeśli chce się uzyskać najbardziej korzystne warunki pożyczek pod kątem kosztowym warto decydować się na pożyczki w ofertach z RRSO wynoszącą zero procent. Przy takich ofertach warto jest dokładnie sprawdzić na jakich warunkach można skorzystać z promocji. Jest to ważne, gdyż jedynie wypełnienie warunków zapisanych w regulaminie promocji daje pewność, że będzie można z takich promocyjnych warunków skorzystać.

Na rynku finansowym wiele firm stosuje takie zapisy, których niezauważenie może prowadzić do wysokich kosztów pożyczkowych przy spłacaniu również pożyczek na promocyjnych warunkach.

Ten wpis znajduje się w kategorii