Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Jak oszczędzić pierwszy 1 000 złotych?

Jak oszczędzić pierwszy 1 000 złotych?

Nie masz żadnych oszczędności i często zdarzają się sytuacje, gdy musisz pożyczać pieniądze? W takim przypadku warto zacząć odkładać. To wcale nie takie trudne, jak może się wydawać! Jak zaoszczędzić swój pierwszy 1 000 złotych? Sprawdź z nami!

Oszczędzać możemy niezależnie od tego, ile zarabiamy. Nawet jeśli jest to minimalna pensja, możemy odłożyć niewielką sumę, która będzie mogła przydać się wtedy, gdy pojawią się jakieś niespodziewane wydatki. Jeśli nigdy wcześniej nie oszczędzałeś pieniędzy albo po prostu nie udawało ci się to przez długi czas, nasze porady pomogą ci w odłożeniu poduszki finansowej. To wcale nie takie trudne, jak może się wydawać.

Istnieje kilka metod na to, jak zacząć oszczędzać pieniądze. Warto wiec zapoznać się z różnymi sugestiami i wybrać taką, która będzie najbardziej korzystna – wygodna, bezpieczna, pozwoli na odłożenie pieniędzy w odpowiednim tempie.

1. Każdego dnia odkładaj małą kwotę

Jeśli nie lubisz od razu przeznaczać na oszczędności sporej sumy, każdego dnia odkładaj niewielką kwotę, na przykład 5 złotych. W ciągu miesiąca uda ci się wtedy zaoszczędzić około 150 złotych, a 1 000 złotych uda ci się odłożyć w nieci ponad pół roku. Oczywiście, im większa suma, tym więcej można zaoszczędzić.

2. Oszczędzaj większą sumę raz na miesiąc

Podobny efekt możemy uzyskać wtedy, gdy będziemy oszczędzali większą sumę raz na miesiąc – najlepiej odkładać ją od razu po otrzymaniu pensji. Kwota ta powinna być dopasowana do naszego domowego budżetu, aby nie okazało się, że po prostu jej oszczędzenie będzie dla nas dość trudne i nadwyręży nasze wydatki. Pamiętaj o tym, że oszczędzanie nie powinno być trudne i powinno sprawiać przyjemność, gdy patrzymy na rosnące kwoty!

W oszczędzaniu mogą pomóc nam również konta bankowe – możemy założyć konto oszczędnościowe w swoim banku i łatwo przelewać na nie co miesiąc daną sumę.

3. Odkładaj końcówki z zakupów

Ciekawą metodą na oszczędzanie jest też odkładanie końcówki kwoty z zakupów. Przykładowo, gdy wydamy na zakupy 25 złotych, odkładamy na nasze konto 5 złotych, natomiast gdy wydamy 550 złotych, odkładamy 50 złotych.

4. Zostań minimalistą

Minimalizm ma obecnie wielu fanów. Minimalistyczne mieszkania i szafy cieszą się dużym zainteresowaniem. Minimalizm pozwala nam też na zaoszczędzenie pieniędzy, ponieważ wtedy ograniczamy się z zakupami, wybierając tylko to, co jest nam najbardziej potrzebne, aby nie gromadzić zbyt dużej ilości rzeczy.

W internecie możemy znaleźć wiele poradników dla osób chcących zostać minimalistami. Warto się z nimi zapoznać szczególnie wtedy, gdy w domu mamy po prostu dużo rzeczy, które zajmują mnóstwo miejsca i nie wiemy, co z nimi zrobić. Być może minimalizm to idealny wybór dla ciebie?

5. Zmniejsz swoje wydatki

Ta porada jest dość podobna do powyższej, ale nie musimy być minimalistami, aby z niej skorzystać. Zmniejszenie wydatków może dotyczyć różnych sfer życia, na przykład rachunków, wydawania na zakupy, przyjemności, oszczędzania energii elektrycznej i wody. Istnieje wiele skutecznych sposobów na to, aby wydawać znacznie mniej.

W zmniejszeniu wydatków mogą pomóc nam przede wszystkim różnego rodzaju aplikacje do oszczędzania, a także prowadzenie domowego budżetu, co też możemy robić na smartfonie albo na komputerze. Gdy mamy wszystkie wydatki pod kontrolą, łatwiej będzie nam oszczędzić więcej pieniędzy.

Ten wpis znajduje się w kategorii