Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Jak oszczędzić pierwszy 1000 złotych?

Jak oszczędzić pierwszy 1000 złotych?

Nie masz żadnych oszczędności i często zdarzają się sytuacje, gdy musisz pożyczać pieniądze? W takim przypadku warto zacząć odkładać. To wcale nie takie trudne, jak może się wydawać! Jak zaoszczędzić swój pierwszy 1 000 złotych? Sprawdź z nami!

Oszczędzać możemy niezależnie od tego, ile zarabiamy. Nawet jeśli jest to minimalna pensja, możemy odłożyć niewielką sumę, która będzie mogła przydać się wtedy, gdy pojawią się jakieś niespodziewane wydatki. Jeśli nigdy wcześniej nie oszczędzałeś pieniędzy albo po prostu nie udawało ci się to przez długi czas, nasze porady pomogą ci w odłożeniu poduszki finansowej. To wcale nie takie trudne, jak może się wydawać.

Istnieje kilka metod na to, jak zacząć oszczędzać pieniądze. Warto wiec zapoznać się z różnymi sugestiami i wybrać taką, która będzie najbardziej korzystna – wygodna, bezpieczna, pozwoli na odłożenie pieniędzy w odpowiednim tempie.

1. Każdego dnia odkładaj małą kwotę

Jeśli nie lubisz od razu przeznaczać na oszczędności sporej sumy, każdego dnia odkładaj niewielką kwotę, na przykład 5 złotych. W ciągu miesiąca uda ci się wtedy zaoszczędzić około 150 złotych, a 1 000 złotych uda ci się odłożyć w nieci ponad pół roku. Oczywiście, im większa suma, tym więcej można zaoszczędzić.

2. Oszczędzaj większą sumę raz na miesiąc

Podobny efekt możemy uzyskać wtedy, gdy będziemy oszczędzali większą sumę raz na miesiąc – najlepiej odkładać ją od razu po otrzymaniu pensji. Kwota ta powinna być dopasowana do naszego domowego budżetu, aby nie okazało się, że po prostu jej oszczędzenie będzie dla nas dość trudne i nadwyręży nasze wydatki. Pamiętaj o tym, że oszczędzanie nie powinno być trudne i powinno sprawiać przyjemność, gdy patrzymy na rosnące kwoty! jesienna-pozyczka

W oszczędzaniu mogą pomóc nam również konta bankowe – możemy założyć konto oszczędnościowe w swoim banku i łatwo przelewać na nie co miesiąc daną sumę.

3. Odkładaj końcówki z zakupów

Ciekawą metodą na oszczędzanie jest też odkładanie końcówki kwoty z zakupów. Przykładowo, gdy wydamy na zakupy 25 złotych, odkładamy na nasze konto 5 złotych, natomiast gdy wydamy 550 złotych, odkładamy 50 złotych.

4. Zostań minimalistą

Minimalizm ma obecnie wielu fanów. Minimalistyczne mieszkania i szafy cieszą się dużym zainteresowaniem. Minimalizm pozwala nam też na zaoszczędzenie pieniędzy, ponieważ wtedy ograniczamy się z zakupami, wybierając tylko to, co jest nam najbardziej potrzebne, aby nie gromadzić zbyt dużej ilości rzeczy.

W internecie możemy znaleźć wiele poradników dla osób chcących zostać minimalistami. Warto się z nimi zapoznać szczególnie wtedy, gdy w domu mamy po prostu dużo rzeczy, które zajmują mnóstwo miejsca i nie wiemy, co z nimi zrobić. Być może minimalizm to idealny wybór dla ciebie?

5. Zmniejsz swoje wydatki

Ta porada jest dość podobna do powyższej, ale nie musimy być minimalistami, aby z niej skorzystać. Zmniejszenie wydatków może dotyczyć różnych sfer życia, na przykład rachunków, wydawania na zakupy, przyjemności, oszczędzania energii elektrycznej i wody. Istnieje wiele skutecznych sposobów na to, aby wydawać znacznie mniej.

W zmniejszeniu wydatków mogą pomóc nam przede wszystkim różnego rodzaju aplikacje do oszczędzania, a także prowadzenie domowego budżetu, co też możemy robić na smartfonie albo na komputerze. Gdy mamy wszystkie wydatki pod kontrolą, łatwiej będzie nam oszczędzić więcej pieniędzy. jesienna-pozyczka

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 74,08%. Rata miesięczna od 245,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 4 617,56 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 627,56 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 617,56 zł. Stan na dzień 05.11.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5 700,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 68,26%. Rata miesięczna od 335,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 6 081,00 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 894, zł, prowizja 5 187,60 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11 781,00 zł. Stan na dzień 23.11.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.