Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Jak mądrze korzystać z ogrzewania?

Jak mądrze korzystać z ogrzewania?

Ogrzewanie domu czy mieszkania pozwala na zapewnienie odpowiedniego komfortu ich użytkowania. Jednak nieodpowiednie użytkowanie ogrzewania może prowadzić do bardzo wysokich kosztów. Warto dowiedzieć się jak powinno się właściwie korzystać z ogrzewania co pozwala na ograniczenie kosztów w długim okresie czasu.

Gdy chce się zmniejszyć koszty użytkowania ogrzewania niezbędne jest racjonalne z niego korzystanie. Jednym z powodów generowania wysokich kosztów ogrzewania są złe nawyki. Wyzbycie się takich zachowań pozwala na uzyskanie znacznych oszczędności w zakresie kosztów płaconych w skali roku za ogrzewanie.

Jakie nawyki warto zmienić?

Zużycie energii przy ogrzewaniu domu jest tym większe im wyższa jest temperatura w pomieszczeniach. Ograniczenie zużycia energii cieplnej jest zatem możliwe przy zapewnieniu w pomieszczeniach optymalnej a nie nadmiernej temperatury. Lepszym rozwiązaniem jest ciepłe ubieranie się w domu w okresie zimowym, niż nadmierne dogrzewanie pomieszczeń.

Temperatura w poszczególnych pomieszczeniach w domu czy mieszkaniu powinna być równomierna. Ogrzewanie jedynie jednego pomieszczenia gdy w innych pomieszczeniach jest zimno powoduje konieczność znacznie większego zużycia energii cieplnej by uzyskać oczekiwaną temperaturę. Warto decydować się na równoczesne użytkowanie ogrzewania we wszystkich pomieszczeniach.

Uzyskanie we wszystkich pomieszczeniach tej samej, optymalnej temperatury, czyli mniej więcej dwudziestu stopniu Celsjusza pozwala na zmniejszanie energii do dogrzewania pojedynczego pokoju. jesienna-pozyczka

Wilgotność powietrza

Nie tylko temperatura powinna być odpowiednia w pomieszczeniach w domu by czuć komfort grzewczy a także by ograniczyć ilość zużywanej energii cieplnej. Równie istotne jest utrzymywanie w pokojach odpowiedniej wilgotności, która przekłada się bezpośrednio na odczuwaną temperaturę. Uzyskanie optymalnej wilgotności względnej powietrza, która powinna wynosić pięćdziesiąt procent pozwala na ograniczenie ilość zużywanego ogrzewania. Niezbędne jest w tym celu zagwarantowanie sprawnego działania wentylacji grawitacyjnej.

Wyjścia domowników

Gdy wychodzi się domu, który zostaje pusty dobrze jest nieco zredukować temperaturę w pomieszczeniach. Jednak nie powinno się całkowicie wychłodzić pomieszczeń w domu czy mieszkaniu. Przy krótszych nieobecnościach można redukować temperaturę do nieznacznie powyżej piętnastu stopni. Natomiast przy dłuższych nieobecnościach temperatura winna oscylować w graniach piętnastu stopniu Celsjusza.

Warto również rozsądnie podchodzić do ogrzewania pomieszczeń w ciągu dnia. Nie ma konieczności stałego ogrzewania domu, gdy została zapewniona odpowiednia szczelność pomieszczeń. Warto zainwestować w dobrej jakości, szczelne okna oraz drzwi co pozwala na zmniejszenie ilości uciekającego powietrza.

Bardzo ważne jest również decydowanie się na odpowiednio wyselekcjonowane sposoby ogrzewania domu. Postawienie na odpowiednie urządzenia do ogrzewania pod kątem stosowanych w nich materiałów pozwalają na zapewnienie znacząco mniejszych cen za ogrzewanie.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.