Jak sfinansować przyjęcie weselne?
3 min czytaniaZaślubiny mogą kosztować nas zarówno tylko kilkaset złotych, jak i również kilkadziesiąt tysięcy złotych. W Polsce najczęściej organizuje się wystawne przyjęcia weselne, które nie są również tanie. W jaki sposób możemy je sfinansować, gdy nie mamy jeszcze odłożonych żadnych oszczędności?
Spis treści
Na koszty organizacji przyjęcia weselnego wpływa bardzo wiele czynników. Oczywiście, wszystko zależy od nas i od tego, jak chcemy świętować wejście w związek małżeński z zaproszonymi gośćmi. O tym, jak sfinansować swoje wesele, warto pomyśleć już wtedy, gdy wiemy, że chcemy wziąć ślub. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze sposoby na to, aby urządzić swoje wymarzone przyjęcie.
1. Przyjęcie finansują rodzice nowożeńców
To nadal dość często zdarzająca się sytuacja, czyli pieniądze na urządzenie wesela wykładają rodzice przyszłej Panny Młodej oraz przyszłego Pana Młodego. Z jednej strony możemy powiedzieć, że mamy wtedy sporo szczęścia, ale z drugiej strony musimy pamiętać o tym, że ma to też swoje minusy.
Oczywiście, główna zaleta to brak zmartwień dotyczących zebrania odpowiednich środków na imprezę. Oznacza to jednak zależność od rodziców – najczęściej z tego powodu, że wykładają pieniądze, chcą mieć też wpływ na podejmowane przez narzeczonych decyzje związane z przyjęciem. Tutaj mogą rodzić się poważne konflikty.
2. Oszczędzamy na wszystkim, co możemy
To druga propozycja dla narzeczonych, którzy chcą samodzielnie sfinansować swoje wesele, ale nie mają jeszcze wystarczających oszczędności. Naturalnie, efekty będą zależały głównie od tego, jak mocno zaciśniemy pasa, a także od tego, jakie są nasze dochody.
Przygotowania do ślubu i wesela najczęściej rozpoczynamy w terminie około dwóch lat przed tymi wydarzeniami. To najczęściej wystarczający czas, aby zdobyć kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, jeśli będziemy ograniczali swoje wydatki maksymalnie.
Aby zwiększyć sumę, możemy również zacząć sprzedawać te przedmioty, których tak naprawdę nie potrzebujemy. Mogą być to nieużywane przez nas ubrania, książki, przedmioty wyposażenia domowego, aby wspomnieć tylko o kilku różnych propozycjach.
3. Wzięcie pożyczki na wesele
To ostatni, ale wcale nie taki rzadki przypadek. Z pomocą przychodzą zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe, które także są gotowe do udzielenia wyższych pożyczek ratalnych. Oczywiście, to, jak wysoką sumę będziemy mogli pożyczyć, zależy głównie od naszej zdolności i wiarygodności kredytowej. Jeśli pożyczkę zdecydujemy się wziąć razem, wówczas możemy uzyskać większą sumę. Gdy mamy negatywne wpisy w bazach takich jak BIK czy BIG, wówczas uzyskanie pożyczki może stanąć pod znakiem zapytania.
Wielu narzeczonych decyduje się właśnie na pożyczki na wesele, które następnie spłacane są z pieniędzy, które otrzymują w prezencie. Pamiętajmy jednak o tym, że trudno jest jednoznacznie określić, jakie upominki otrzymamy, dlatego może zdarzyć się, że środków nie wystarczy do tego, aby całkowicie pokryć pożyczkę. Najlepiej wobec tego wziąć taką, która będzie rozłożona na niskie, przystępne dla nas raty, z których spłatą nie będziemy mieli żadnych trudności.
Artykuły, które mogą Cię zainteresować:
Zbita szybka w telefonie potrafi skutecznie utrudnić życie, szczególnie gdy wykorzystujemy go nie tylko do rozrywki czy kontaktów ze znajomymi, ale również do pracy. Wystarczy jeden nieuważny ruch, a konieczna będzie wymiana wyświetlacza. Niestety nie jest to tania usługa i w niektórych przypadkach może przewyższyć cenę nowego telefonu. Dlatego sprawdzamy, ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie
Czytaj więcej
Walentynki, czyli święto miłości pozwala celebrować uczucie z partnerem lub partnerką, ale także z rodziną, przyjaciółmi, dziećmi, a nawet samemu ze sobą. Podpowiadamy, jak można uczcić ten wyjątkowy dzień – na bogato i budżetowo, ale zawsze romantycznie
Czytaj więcej
W niektórych firmach pozabankowych są dostępne pożyczki, w ramach których nie są sprawdzane bazy. Dla osób, które mają problem ze spłatą zadłużeń to ostatnia szansa na uzyskanie finansowania. Jeśli rozsądnie podchodzisz do swoich finansów, to pożyczek bez BIK i BIG lepiej unikać. Sprawdź, dlaczego i z jakiego powodu historia kredytowa jest tak ważna.
Czytaj więcej