Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Jak spakować bagaż podręczny do samolotu?

Jak spakować bagaż podręczny do samolotu?

Wybierasz się w podróż samolotem i zastanawiasz się, jak spakować swój bagaż podręczny? W takim przypadku warto pamiętać o kilku kluczowych zasadach, aby mieć pewność, że nie będziemy musieli dopłacić za nasz bagaż.

Dzięki umiejętnemu spakowaniu bagażu podręcznego będziemy mogli nie tylko mieć wszystko, co potrzebne pod ręką, ale również będziemy mogli oszczędzić pieniądze. Dotyczy to w szczególności podróżowania tanimi liniami lotniczymi, gdy koszty bagażu mogą znacznie podwyższyć koszty związane z lotami. O czym powinniśmy pamiętać?

Jakie wymiary powinien mieć bagaż podręczny?

Każda linia lotnicza ma nieco inne wymogi w stosunku do wymiarów oraz wagi i liczby bagażu podręcznego, dlatego musimy sprawdzić informacje na ten temat przed rozpoczęciem pakowania. W przeciwnym przypadku będziemy musieli pokryć niemałe koszty z naszym niestandardowym bagażem.

W większości tanich linii lotniczych maksymalne wymiary bagażu to 55 x 40 x 20 centymetrów. W tych wymiarach możemy mieć niewielką walizkę, plecak lub inną formę bagażu. Limit wagowy bagażu wynosi z kolei około 8 kilogramów. Każdy pasażer może wziąć ze sobą na pokład jedną sztukę bagażu podręcznego.

O czym należy pamiętać?

• jeśli podróżujemy z niemowlęciem tanimi liniami lotniczymi, wówczas nie przysługuje mu bagaż podręczny, dlatego wyposażenie musi wziąć opiekun – nie ma wtedy zwiększonego limitu bagażu podręcznego

• w niektórych liniach rejsowych przewoźnicy pozwalają na zabranie większego bagażu podręcznego w klasie biznesowej i w klasie pierwszej

• gdy bagaż będzie przekraczał dozwolone limity, wówczas może być on odprawiony jako bagaż rejestrowany, czyli nie będziemy mogli wziąć go ze sobą do samolotu

Zatem przed rozpoczęciem pakowania się powinniśmy pamiętać o tym, że bagaż podręczny ma swoje limity i nie powinniśmy ich przekraczać, gdy nie chcemy narażać się na dodatkowe koszty.

Jak spakować bagaż podręczny?

Do bagażu podręcznego powinniśmy zabrać ze sobą wszystko, co dla nas najważniejsze i ma największą wartość. Wobec tego powinny być to dokumenty, pieniądze, wartościowe przedmioty jak biżuteria, laptop, tablet, aparata fotograficzny, które mogłyby uszkodzić się podczas lotu w bagażu rejestrowanym.

Także powinniśmy zabrać leki niezbędne podczas lotu oraz podstawową odzież i kosmetyki – może zdarzyć się, że nasz bagaż rejestrowany nie przyleci na czas lub zagubi się i będzie wymagał poszukiwań, więc takie rzeczy warto mieć pod ręką.

Przedmioty możemy spakować do walizki – w sprzedaży znajdziemy także specjalne walizki, które wymiarowo odpowiadają limitom wymiarów bagażu podręcznego, ale możemy wziąć też plecak. Pamiętajmy o tym, że duże znaczenie ma technika składnia ubrań – najlepiej zwijać je w ruloniki i ciasno układać obok siebie. Rzeczy, które mamy oddać do kontroli, na przykład kosmetyki, laptop, powinny znaleźć się na wierzchu. Dokumenty możemy umieścić w kieszonce walizki albo plecaka, aby mieć do nich łatwy dostęp.

Warto pamiętać o tym, że obowiązują ograniczenia w przewozie płynów! W bagażu podręcznym możemy przewozić własne płyny, na przykład kosmetyki, tylko w pojemnikach o pojemności do 100 mililitrów i muszą zmieścić się one w przezroczystej torebce o pojemności 1 litra.

Ten wpis znajduje się w kategorii