5 porad, jak wydawać mniej na jedzenie

3 min czytania

Wielu z nas na jedzenie wydaje ogromne kwoty. Zaliczają się do nich nie tylko wydatki z zakupów w sklepach spożywczych, ale również kupowanie napojów i jedzenia na mieście. Jeśli jedzenie zajmuje dość pokaźną sumę w twoim domowym budżecie i chcesz ją zmniejszyć, sprawdź, jak to zrobić!

5 porad, jak wydawać mniej na jedzenie

Oszczędzanie na jedzeniu wcale nie oznacza, że musimy jeść o wiele mniej i wybierać jedzenie gorszej jakości. Najważniejsze to dobry plan, ponieważ możemy wydawać mniej, a przy tym również możemy jeść o wiele lepiej i zdrowiej niż przedtem, gdy na ten cel przeznaczaliśmy o wiele większą sumę.

1. Na zakupy wybieraj się z listą

Przede wszystkim przed wyjściem na zakupy powinniśmy przygotować listę. Listę najlepiej planować także z wyprzedzeniem, aby znalazło się na niej wszystko, co potrzebne. Warto przemyśleć, co będziemy gotowali na obiady i jedli na inne posiłki w ciągu najbliższego tygodnia i na tej podstawie będziemy mogli następnie spisać wszystko, czego potrzebujemy.

Zakupy z listą pomogą nam wtedy, gdy kupujemy wiele niepotrzebnych rzeczy do kuchni, więc możemy wtedy zmniejszyć koszty.

2. Nie kupuj wysokoprzetworzonych produktów

Gotowe sosy w słoiku, gazowane napoje i inne wysokoprzetworzone produkty powinniśmy wykreślić ze swojego jadłospisu. Nie dość, że są niezdrowe, to jeszcze dużo kosztują. Zamiast nich lepiej przyrządzać jedzenie samodzielnie. pożyczka z niską ratą

Gdy nie mamy czasu po pracy, aby długo gotować w kuchni, możemy też mrozić różne nasze potrawy, aby potem błyskawicznie je odgrzać – w ten sposób możemy oszczędzić naprawdę dużo pieniędzy.

3. Do pracy zabieraj swoje jedzenie

Jedzenie w pracy może być dość drogie. Zamawianie jedzenia na telefon czy jedzenie w stołówce pracowniczej to zwykle dość wysoki koszt, podczas gdy samodzielnie możemy obniżyć go o ponad połowę.

Wystarczy zacząć przygotowywać pyszne potrawy do pracy. Nie tylko mogą być to kanapki, ale również różne sałatki, zupy, ryże z warzywami. Jeżeli w pracy mamy mikrofalówkę i możemy odgrzać jedzenie, wtedy warto zabierać takie potrawy obiadowe ze sobą.

4. Ogranicz jedzenie na mieście

Dużo pieniędzy wydajemy również na jedzenie na mieście. Pizza, obiad w restauracji, kawa w popularnej kawiarni – to wszystko dość duże koszty. Jeśli chcesz je ograniczyć, po prostu zmniejsz częstotliwość jedzenia na mieście.

Jeśli nie możesz obejść się rano bez dobrej kawy, w takim przypadku pomyśle też o parzeniu jej w domu. Wystarczy, że zakupisz wtedy kubek termiczny, aby kawę mieć zawsze przy sobie.

5. Szukaj okazji

Możemy też dużo oszczędzić na zakupach w trakcie akcji promocyjnych. Regularnie przeglądaj gazetki oraz oferty on-line, aby dowiedzieć się, gdzie można zakupić coś taniej niż wcześniej. Jeśli w promocji są obecnie produkty o długim terminie ważności, można również zrobić zapasy, które wystarczą nam na dłuższy czas. pożyczka z niską ratą

Dużo dobrych produktów żywnościowych możemy zakupić też w dyskontach spożywczych.

To sklepy, które już dawno utraciły status mało interesujących i nie są już synonimem taniości. Wprost przeciwnie – zakupimy w nich wysokiej jakości żywność, która pochodzi także z innych krajów. Warto do nich zajrzeć!