Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Jak sprzedawać na aukcjach internetowych?

Jak sprzedawać na aukcjach internetowych?

Masz w domu dużo rzeczy, które przedstawiają sobą jakąś wartość i nie chcesz ich wyrzucać? W takim przypadku warto pomyśleć o sprzedaży! Można zrobić to również na aukcjach internetowych. Jak sprzedawać skutecznie?

Najpopularniejszym portalem aukcji internetowych w Polsce jest Allegro. Do dyspozycji mamy też mniejsze serwisy, niemniej jednak nie mają one tak wielu użytkowników, więc szansa na sprzedaż jest wtedy niższa.

Wystawienie aukcji na Allegro nie jest takie trudne, jak może się wydawać. Znalezienie kupujących też nie będzie wyzwaniem, ale tylko wtedy, gdy sprzedajemy coś, co będzie przedstawiało sobą wartość i zaproponujemy przystępną cenę.

Co najlepiej sprzedawać na aukcjach on-line?

Nie wszystko będziemy mogli sprzedać na aukcjach on-line – dotyczy to zarówno ograniczeń związanych z konkretnymi przedmiotami, jak i z tym, że na niektóre z nich po prostu nie znajdziemy zainteresowanych. Przykładowo, nie możemy sprzedawać alkoholi, nielegalnego oprogramowania.

Jeśli chcemy sprzedać coś skutecznie, warto wybierać przedmioty w dobrym stanie i takie, które są poszukiwane przez kupujących. Książki, płyty, ubrania, obuwie, zabawki dziecięce, wyposażenie sportowe, perfumy, przedmioty kolekcjonerskie, ciekawe artykuły wyposażenia wnętrz, komputery i inny sprzęt elektroniczny. Na to znajdziemy kupujących bez większych problemów. jesienna-pozyczka

Gdy chcemy zobaczyć, czy coś sprzedaje się dobrze, możemy skorzystać z archiwum Allegro. Wpiszmy do wyszukiwarki na stronie portalu nazwę przedmiotu i zaznaczmy wyszukiwanie w zakończonych aukcjach. To pozwoli nam na określenie, czy dany przedmiot będzie cieszył się zainteresowaniem, a także jaką kwotę możemy za niego uzyskać.

Jak zwiększyć szansę na sprzedaż?

Jednak musimy też pamiętać o tym, że nie zawsze te przedmioty sprzedamy od razu i w dobrej dla nas cenie. Musimy tak przygotować aukcję i zaproponować taką cenę, która będzie mogła usatysfakcjonować zarówno nas, jak i kupującego.

Poniżej prezentujemy kilka ważnych zasad, o których warto pamiętać:

• Zrób przedmiotowi jak najbardziej dokładne zdjęcia w dobrym oświetleniu – to pomoże kupującym w podjęciu decyzji i zakupie.

• Sprawdź w archiwum, jaka cena będzie korzystna. Możesz też ustalić licytację od 1 złotego i pozwolić zainteresowanym na samodzielne określenie ceny przedmiotu, ale musisz liczyć się z tym, że może on sprzedać się w cenie, która nie będzie dla ciebie zadowalająca.

• Przygotuj dokładny opis przedmiotu – zawrzyj w nim dużo informacji o przedmiocie oraz o jego stanie, co pozwoli na unikniecie niedomówień.

• Zapewnij darmową wysyłkę – przedmioty, które mają darmową wysyłkę, cieszą się większym zainteresowaniem. jesienna-pozyczka

• Bądź przygotowany na zmianę ceny – jeśli przedmiot nie sprzedał się, obniż jego cenę. Negocjuj też z kupującymi, gdy chcą zaproponować niższą cenę, a ty możesz na nią przystać.

Zatem sprzedawanie na aukcjach internetowych nie powinno być dla ciebie żadnym problemem – gdy masz w domu rzeczy, których nie używasz, wystaw je na licytację albo „Kup teraz” i zarób!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 74,08%. Rata miesięczna od 245,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 4 617,56 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 627,56 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 617,56 zł. Stan na dzień 05.11.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5 700,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 68,26%. Rata miesięczna od 335,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 6 081,00 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 894, zł, prowizja 5 187,60 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11 781,00 zł. Stan na dzień 23.11.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.