Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Jak świadomie wydawać pieniądze?

Jak świadomie wydawać pieniądze?

Dostajesz wypłatę i już w ciągu kilku dni nie masz połowy pieniędzy na swoim koncie bankowym? Jeśli pod koniec miesiąca twój portfel zaczyna świecić pustkami, warto pomyśleć o zmianie swoich przyzwyczajeń. W jaki sposób zacząć mądrze i świadomie wydawać pieniądze?

To, że posiadamy pieniądze, wcale nie oznacza, że musimy je od razu wydać. Gdy regularnie pozbywamy się całej naszej wypłaty na różne wydatki, trudno jest nam oszczędzać. W rezultacie przypadek, gdy pojawia się nagły i nieprzewidziany wydatek, może być katastrofą dla budżetu domowego – potrzebna będzie pożyczka ratalna, którą potem należy wraz z odsetkami i innymi kosztami spłacić.

Przygotuj swój domowy budżet

Nie masz jeszcze domowego budżetu i wydajesz pieniądze bez wcześniejszego zaplanowania swoich wydatków? Może nam się wydawać, że domowy budżet nie jest potrzebny. Warto jednak wskazać, że dzięki niemu jesteśmy w stanie znacznie łatwiej okiełznać nasze wydatki.

Jak przygotować swój domowy budżet? To wcale nie takie trudne, jak może się wydawać. Najważniejsze są dobre chęci oraz systematyczność. Budżet możemy obecnie prowadzić z wykorzystaniem specjalnych aplikacji na smartfony albo z użyciem programów komputerowych. Możemy też zapisywać wszystko w swoim kalendarzu albo na kartce – w internecie znajdziemy gotowe szablony.

Za sprawą domowego budżetu będziemy mogli określić nasze przychody oraz nasze stałe wydatki, a potem na podstawie różnicy pomiędzy nimi zaplanować resztę naszych finansów. Z dobrze rozplanowanym budżetem możemy mieć pod ręką pieniądze zawsze wtedy, gdy będą one niezbędne. Możemy również zacząć oszczędzać. jesienna-pozyczka

Planuj wydatki długoterminowo

W związku z prowadzeniem domowego budżetu warto też rozpocząć planowanie swoich wydatków bardziej długoterminowo. Przykładowo, gdy chcemy kupić jakieś nowe ubrania, spiszmy je na kartce po uprzednim przejrzeniu naszej szafy – być może nie jest nam potrzebny kolejny nowy sweter?

Gdy zaplanujemy swoje wydatki długoterminowo, jesteśmy mniej narażeni na impulsywne zakupy. Na kartce mamy spisane to, co jest nam potrzebne, więc możemy krok po kroku kupować te przedmioty. To również sprawdzona strategia podczas zakupów spożywczych – gdy mamy spisane wszystko na kartce, jesteśmy mniej skłonni do kupowania tego, czego nie potrzebujemy.

Uwaga na okazje i promocje!

Pieniądze wydajemy często impulsywnie – coś wpadnie nam w oko w sklepie i natychmiast chcemy to mieć. Nierzadko okazuje się, że zakup wcale nie był konieczny lub kupiliśmy coś, z czego nie korzystamy. Warto więc zawsze przeanalizować swoje potrzeby zakupowe.

Najlepiej, aby nie podejmować decyzji zbyt pochopnie, odłożyć zakup na kolejny dzień lub na kilka dni. W tym czasie będziemy mogli przemyśleć, czy dany produkt na pewno będzie nam potrzebny. Jeśli dojdziemy do wniosku, że tak, możemy zdecydować się na jego zakup.

Uważajmy też na próżne promocje i okazje! Często kupujemy coś tylko dlatego, że jest na wyprzedaży lub otrzymaliśmy od sklepu rabat. W ten sposób możemy stać się właścicielem rzeczy, które nie są w naszym życiu niezbędne, ale drenują nasz budżet.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.