Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Kredyt hipoteczny a pożyczka online

Kredyt hipoteczny a pożyczka online

Dla wielu Polaków zakupienie mieszkania jest możliwe tylko na kredyt hipoteczny. Oznacza to najczęściej 20-30 kolejnych lat spędzonych na płatności comiesięcznych rat. Czy w tym czasie możemy wziąć jakąś nową pożyczkę?

Kredyty hipoteczne są szczególnego rodzaju kredytami, w przypadku których zabezpieczeniem jest nieruchomość, na przykład mieszkanie. Jako że kredyt zaciągamy na niemałą sumę, zwykle kilkuset tysięcy złotych, oznacza to niemałą ratę. Oczywiście, kredyt musi być też rozłożony na długi okres, aby przeciętnie zarabiająca osoba mogła pozwolić sobie na jego spłacenie.

Dzięki kredytom hipotecznym możemy spełnić swoje marzenie o zamieszkaniu we własnym „M”, ale musimy też pamiętać o tym, że to ryzykowna oferta. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co stanie się w przyszłości. Budżet domowy może być rozciągnięty do granic możliwości ze względu na konieczność spłaty niemałej raty – na ogół wynosi ona od 800 do nawet 2 000 złotych miesięcznie. Czy w takim przypadku możemy zdecydować się jeszcze na jakąś inną pożyczkę lub kredyt?

Wszystko zależy od zdolności kredytowej

Zasadniczo nic nie stoi na przeszkodzie, aby wnioskować o kolejny kredyt lub pożyczkę, gdy mamy już kredyt hipoteczny. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie zawsze pieniądze będziemy mogli pożyczyć. Wynika to głównie z faktu, że banki i firmy pożyczkowe każdorazowo badają naszą zdolność kredytową. To na jej podstawie decydują, czy będziemy mogli otrzymać pieniądze.

Zdolnością kredytową określamy możliwość spłaty zadłużenia w określonym czasie. Wysoka zdolność kredytowa ma miejsce wtedy, gdy mamy wysokie dochody i niskie wydatki, a także dobrą historię kredytową. O złej zdolności kredytowej mówimy wtedy, gdy nasze dochody nie są wysokie lub mamy dużo wydatków i co miesiąc zostaje nam niewiele pieniędzy. W tym pierwszym przypadku możemy liczyć na pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku o pożyczkę. W tym drugim jest to mało prawdopodobne, ale nie jest to niemożliwe. jesienna-pozyczka

Gdzie możemy wnioskować o pożyczkę?

Gdy mamy dobrą zdolność kredytową, pożyczkę otrzymamy praktyczni wszędzie – zarówno w bankach, jak i w firmach pożyczkowych działających pozabankowo. Oczywiście, jej wysokość będzie wtedy zależna od tego, jaką mamy kwotę „wolną” po opłaceniu wszystkich naszych wydatków. Im będzie ona wyższa, tym więcej miejsca w domowym budżecie zostanie na spłatę raty.

Jeśli jednak nie mamy zbyt dobrej sytuacji finansowej, pojawia się kłopot. W banku w takim przypadku najczęściej otrzymamy odmowę. Pozostają pozabankowe firmy pożyczkowe. Najlepsza będzie pożyczka ratalna, ponieważ wtedy dług można rozłożyć na małe raty. Pamiętajmy jednak o tym, że firmy pożyczkowe także sprawdzają bazy BIK, w których znajdują się informacje o naszych zobowiązaniach. Możemy spotkać się z odmową, gdy firma pożyczkowa nie uzna nas za całkowicie godnego zaufania klienta, który będzie mógł bez trudu spłacić pożyczkę.

Podsumowując, jeśli nasza zdolność kredytowa jest dobra, bez problemu otrzymamy dodatkowe pożyczki, gdy posiadamy już kredyt hipoteczny.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.