Weź pożyczkę, której rata nie wzrośnie przez cały okres spłaty. RRSO: 77,46%

Sprawdź!

Jak płacić mniejsze rachunki za wodę?

Jak płacić mniejsze rachunki za wodę?

Chcesz, aby twoje rachunki za wodę były niższe niż obecnie? To wcale nie takie trudne! Jeśli również chcesz zacząć oszczędzać, zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami!

Woda jest nam potrzebna każdego dnia – dzięki niej myjemy się, gotujemy, sprzątamy. Wobec tego nie możemy sobie bez niej poradzić. Korzystanie z wody, a także z kanalizacji jest jednak związane z różnymi wydatkami. Musimy więc pamiętać o tym, aby regularnie płacić rachunki. Ich wysokość w dużej mierze zależy od tego, jak dużo wody zużywamy, zatem poprzez zmniejszenie jej zużycia możemy również obniżyć nasze rachunki.

Istnieje wiele sposobów na to, aby zmniejszyć zużycie wody. Niektóre z nich nie wymagają żadnych inwestycji, inne z kolei związane są z poniesieniem określonych kosztów. O czym powinniśmy pamiętać?

1. Używaj wody bardziej racjonalnie

To najważniejsza porada, ponieważ najczęściej wysokie rachunki wynikają z tego, że korzystamy z wody niezbyt roztropnie. Najważniejsze są tutaj nasze nawyki, dlatego będziemy musieli je zmienić. Podobnie dotyczy to także innych członków rodziny, z którymi powinniśmy porozmawiać na ten temat.

Przykładowo, wystarczy zaoszczędzenie wody w kranie podczas mycia zębów albo golenia, aby zaoszczędzić w roku nawet kilkadziesiąt złotych. Powinniśmy również przestać używać toalety jako miejsca do wyrzucenia zużytej chusteczki czy owada. Zamiast spłukiwania takich rzeczy w toalecie po prostu wyrzućmy je do kosza na śmieci. Im rzadziej odkręcamy wodę w kranie lub spuszczamy ją w toalecie bez potrzeby, tym lepiej.

2. Bierz prysznic zamiast kąpieli

Średnio przy kąpieli zużywamy od 200 do nawet 250 litrów wody, natomiast wzięcie szybkiego prysznica to tylko około 50 litrów wody. Wobec tego na zamianie kąpieli na prysznic możemy oszczędzić naprawdę duże kwoty – nawet kilkaset złotych rocznie.

3. Korzystaj odpowiedzialnie ze zmywarki i pralki

Sporo możemy też zaoszczędzić na racjonalnym korzystaniu z AGD, czyli z pralki oraz zmywarki. Nowoczesne urządzenia pozwalają nam na zaoszczędzenie dużo wody – pranie w pralce wielu ubrań to mniejsze zużycie wody niż pranie ich ręcznie. Podobnie sprawa wygląda przy zmywarkach, ale jeśli nie chcemy inwestować w zmywarkę, możemy myć naczynia w zamkniętej komorze zlewozmywaka z wodą i detergentem zamiast pod bieżącą wodą.

Gdy korzystamy z domu z pralki i zmywarki, pamiętajmy o tym, aby urządzenia te uruchamiać tylko wtedy, gdy będzie to konieczne. Powinny być one wypełnione, aby nie prać i nie zmywać w nich małej ilości rzeczy. Wtedy tracimy nie tylko na wodzie, ale również na prądzie.

4. Sprawdź instalację

Nie każdy wie, ale dużo możemy stracić też wtedy, gdy nasza instalacja wodna w domu lub mieszkaniu nie będzie szczelna. Nawet niewielkie nieszczelności, które powodują kapanie wody, przekładają się na wyższe rachunki – zwykle kilka złotych miesięcznie więcej.

5. Skorzystaj z perlatorów

Perlatory to niewielkie i niedrogie przedmioty, które pozwalają na napowietrzenie wody. Możemy zastosować je w łazience oraz w kuchni. Perlator pozwala na zaoszczędzenie od 15% do 60% wody w zależności od jej przepływu litrów na minutę. Za jeden perlator zapłacimy około 20-25 złotych – możemy zamontować go samodzielnie.

6. Wymień spłuczkę w toalecie

W trakcie jednego spłukania zużywamy nawet około 15 litrów wody. To duże koszty w skali miesiąca, dlatego warto pomyśleć o wymianie spłuczki w toalecie. Najlepszym wyborem będzie spłuczka posiadająca dwa przyciski – jeden uwalnia całą zgromadzoną wodę, drugi z kolei tylko jej część, dlatego możemy wtedy dopasować ilość zużywanej wody do potrzeb.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 88,30%. Rata miesięczna od 353,49 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7161,48 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1874,73 zł, prowizja 5286,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12461,48 zł. Stan na dzień 08.09.2022 r                                    

Aasa z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 77,46%. Rata miesięczna od 329,64 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa stała). Całkowity koszt pożyczki: 6326,73 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1874,73 zł, prowizja 4452 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11626,73 zł. Stan na dzień 08.09.2022 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Usług Medycznych. Składka dobrowolnego Pakietu Usług Medycznych: 1 400,00 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo z kwoty udzielonej pożyczki.     

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  NNLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna (NNLife TUnŻiR S.A., dalej jako Towarzystwo) z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł. 
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 5000,00 zł.
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.