Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Jak znaleźć dobre mieszkanie na wynajem?

Jak znaleźć dobre mieszkanie na wynajem?

 

Wynajem mieszkań to coraz popularniejsze rozwiązania na rynku nieruchomości. Rosnące ceny mieszkań w dużych aglomeracjach a także brak chęci decydowania się na kredyty hipoteczne na wiele lat sprawiają, że wynajem wybierany jest przez coraz większą liczbę młodych osób.

Znalezienie korzystnej oferty wynajmu mieszkania wymaga jednak przestrzegania pewnych zasad.

Gdy szuka się mieszkania pod wynajem najważniejsze jest dopasowanie oferty wynajmu do oczekiwań i potrzeb. Dotyczy to między innymi lokalizacji mieszkania, wielkości mieszkania a także czasu wynajmu. Lokalizacja mieszkania ma znaczenie z punktu widzenia łatwości dojazdu do pracy, poruszania się po mieście.

Wielkości mieszkania ma znaczenie szczególnie dla osób, które mają już dzieci. Wówczas niezbędne jest zapewnienie odpowiedniej powierzchnie użytkowej, liczby pokoi dla wszystkich domowników. Lokalizacja wpływa na czas, który trzeba będzie poświęcać na dojazd czy powrót z pracy a także dojazd z dziećmi do szkoły, przedszkola. Oczywiście im korzystniejsza lokalizacja tym najczęściej wyższe koszty wynajmu.

Długoterminowy wynajem

Gdy chce się korzystać z wynajmowanego mieszkania w dłuższym okresie czasu niezbędne jest decydowanie się na długoterminowy wynajem.

Znalezienie ofert długoterminowego wynajmu jest trudniejsze, gdyż szczególnie w Polsce nie jest to popularne rozwiązanie. Wynajmujący wolą podpisywać krótkoterminowe umowy, gdyż mogą wówczas znacznie lepiej reagować na zmiany rynkowe w kontekście ustalania cen wynajmu.

Jednocześnie w Polsce baza mieszkań pod wynajem nie jest duża na tle zachodnich krajów. Jednak można znaleźć oferty pozwalające na długoterminowy wynajem. Zawsze można skorzystać z ofert firm pośrednictwa nieruchomościami, jeśli chce się szybciej znaleźć oferty długoterminowego wynajmu.

Koszty wynajmu

Cena za wynajmowanie mieszkanie również ma znaczenie. Oczywiście cena nie jest jedynym kryterium dokonywania wyboru mieszkań pod wynajem, ale ma ona znaczenie szczególnie w dłuższym okresie czasu.

Warto jest z tego powodu sprawdzać przeciętne ceny za mieszkania w podobnych lokalizacjach czy o podobnych warunkach wynajmu.

Pozwala to na wyselekcjonowanie zarówno takich mieszkań, które spełniają kryteria jak też dostępne w korzystniejszych cenach.

Usługi firm pośrednictwa nieruchomościami

Gdy nie chce się samodzielnie tracić czasu na szukanie korzystnych ofert wynajmowania nieruchomości w postaci lokali mieszkalnych można zdecydować się na usługi firm zajmujących się pośrednictwem na rynku nieruchomości.

Oczywiście trzeba liczyć się w takim przypadku z opłatami, ale można liczyć na zapewnienie wyselekcjonowania znacznie szybciej takich ofert, które spełniają wcześniej ustalone kryteria, które ma spełniać wynajmowane mieszkanie.

Jednocześnie decydując się na korzystanie z usług firm pośrednictwa nieruchomościami ważne jest by wstępnie ustalić kryteria poszukiwanych lokali mieszkalnych pod wynajem. Pozwala to dodatkowo skrócić czas, w którym będzie można znaleźć mieszkanie, które jest zgodne z oczekiwaniami. 

Ten wpis znajduje się w kategorii