Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Masz wysokie rachunki? Zobacz, jak je obniżyć!

Masz wysokie rachunki? Zobacz, jak je obniżyć!

Wysokie rachunki mogą w dużym stopniu obciąć domowy budżet. Jest to spowodowane między innymi tym, że rachunki trzeba opłacać w sposób stały.

Warto zatem sprawdzić, czy istnieją możliwości ograniczenia kosztów związanych z opłacaniem rachunków za różnego rodzaju usługi.

Do najbardziej obciążających budżet domowy rachunków zaliczyć można te związane z energią. Energia elektryczna przy użytkowaniu wielu urządzeń może generować bardzo duże koszty. Rachunki za energię elektryczną można zmniejszyć na dwa sposoby.

Po pierwsze można sprawdzić i porównać oferty różnych dostawców energii. Pozwala to na wybranie takich firm, które pozwalają zapewnić korzystniejsze warunki cenowe co dotyczy choćby taryf za energię elektryczną, które są dopasowane do sposobu funkcjonowania domowników.

Gdy nie przebywa się w domu ze względu na pracę w ciągu dnia wówczas można decydować się na taryfy opłat za prąd, które zapewniają niższe ceny korzystania z energii w godzinach wieczornych. jesienna-pozyczka

Oszczędności przy korzystaniu z energii

Korzystanie z energii może generować znacznie mniejsze koszty w przypadku decydowania się na oszczędności. Dotyczy to zarówno korzystania z energii cieplnej jak też elektrycznej. Oszczędzanie, czyli odpowiednie kontrolowanie wykorzystywania energii pozwala na znaczne ograniczenie kosztów opłat.

Rachunki można zmniejszyć od kilka czy nawet kilkanaście procent w skali miesiąca. Oczywiście oszczędności nie polegają na ograniczaniu się przy korzystaniu z poszczególnych rodzajów energii, ale na rozsądnym i optymalnym korzystaniu z energii.

Rachunki za telefon, telewizję

Do rachunków, które wiele osób opłaca regularnie trzeba zaliczyć między innymi rachunki za telefon czy telewizję. Takie rachunki można ograniczyć poprzez decydowanie się na oferty pozwalające na zmniejszenie kosztów korzystania z takich usług.

Odpowiednio dopasowany abonament telefoniczny pod kątem sposobu użytkowania telefonu pozwala na znaczne ograniczenie kosztów korzystania z telefonu. Jednocześnie można decydować się na popularne oferty pozwalające na korzystanie w jednej firmie z usług telewizji czy telekomunikacyjnych.

Pozwala to na skorzystanie z różnego rodzaju promocji. Uzyskać można w ten sposób oszczędności ograniczające wysokość rachunków nawet o kilkanaście procent.

Korzystanie z niezbędnych usług

Jeśli regularnie opłacane rachunki mają być niskie wówczas niezbędne jest decydowanie się na takie usługi, z których rzeczywiście się korzysta. Wiele usług nie jest wcale wykorzystywanych w zakresie, za który się płaci. Warto jest decydować się na takie oferty, które pochodzą od firm pozwalających na indywidualne dopasowanie ofert abonamentowych. jesienna-pozyczka

Pozwala to na wybranie jedynie takich elementów w ramach oferty, z których rzeczywiście będzie się korzystało. Gwarantuje to znaczne ograniczenie łącznych kosztów przeznaczanych na rachunki, gdyż nie trzeba dopłacać za te elementy ofert, z których się rzeczywiście nie korzysta.

Obecnie coraz więcej firm pozwala na zapewnienie możliwości indywidualnego dopasowania ofert do potrzeb klientów.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.