Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Żywność bio – czy warto zapłacić za nią więcej?

Żywność bio – czy warto zapłacić za nią więcej?

Zakupy żywności ekologicznej stają się coraz bardziej popularne. Wynika to z jednej strony z rosnącej świadomości ekologicznej jak też z rosnącego zainteresowania zdrowym odżywianiem.

Przy zakupach żywności bio trzeba liczyć się z wyższymi cenami, ale można pozyskać w ten sposób żywnością wyższej jakości, która nie zawiera wielu środków chemicznych mogących negatywnie działać na organizm.

Żywność bio jest coraz łatwiej dostępne zarówno ze względu na rosnący popyt na tego rodzaju produkty żywnościowe, jak też ze względu na rosnącą popularność zdrowego żywienia się. Oczywiście przy kupowaniu takich produktów trzeba liczyć się z większymi cenami, szczególnie w stosunku do cen produktów żywnościowych dostępnych w najbardziej popularnych marketach.

Nie zawsze trzeba decydować się na stałe zakupy żywności bio. Zawsze można korzystać z takich produktów przy realizowaniu niektórych posiłków czy przy korzystaniu ze zbilansowanej diety. Wówczas można żywić się zdrowiej, a jednocześnie nie trzeba regularnie narażać się na wysokie koszty zakupów żywności bio. Oczywiście wiele zależy od podejścia do zdrowego odżywiania się.

Gdzie kupować żywność bio?

Obecnie żywność bio stale się na tyle popularne, że można z niej korzystać również za pośrednictwem marketów. jesienna-pozyczka

W nich znajdują się specjalnie działy z taką żywnością. Pozwala to na wygodne zrealizowanie takich zakupów przy zakupach innych produktów, które dostępne są w dużych marketach. Innym rozwiązaniem jest postawienie na zakupy w specjalistycznych sklepach, które oferują jedynie żywność bio.

W takich sklepach można często korzystać z produktów pochodzących od wyselekcjonowanych, najlepszych producentów. Liczyć można wówczas na najwyższej jakości produkty żywnościowe.

Szybkie zakupy

Nie zawsze trzeba decydować się na zakupy bio żywności w sklepach stacjonarnych. Obecnie można znaleźć coraz więcej sklepów działających za pośrednictwem Internetu. Wiele takich sklepów oferuje produkty bezpośrednio produkowane przez daną firmę. Wówczas można liczyć na zakupy produktów z potwierdzonymi bezpośrednio przez takiego producenta certyfikaty.

Ma to znaczenie gdy chce się kupić produkty o potwierdzone jakości, a także potwierdzonego sposobu produkowania, który jest ekologiczny. Oczywiście przy zakupach internetowych trzeba się liczyć z koniecznością czekania na zrealizowanie dostawy.

Jakość produkcji

Popularność żywności bio sprawia, że niezbędne jest bardzo dokładne sprawdzanie oryginalności pochodzenia produktów żywnościowych od określonych producentów. Bardzo ważne jest również by decydować się na takie produkty żywnościowe, które są certyfikowane.

Warto jest dokładnie sprawdzać takie informacje na kupowanych produktach. Pozwala to na unikanie sytuacji, gdy kupi się nieoryginalną, a także nieodpowiednią jakościowo żywność. Niestety ilość żywności niskiej jakości również na rynku żywności bio stale rośnie. Niezbędne jest zatem wybieranie takich sklepów, które są dobrze oceniane przez klientów oraz oferują produkty od renomowanych producentów. jesienna-pozyczka

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.