Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Jak zwiększyć wartość samochodu przed sprzedażą?

Jak zwiększyć wartość samochodu przed sprzedażą?

Chcąc sprzedać samochód, warto odpowiednio go przygotować. Wówczas możemy liczyć nie tylko na dużą ilość klientów, chętnych zakupić nasz pojazd, ale także na wynegocjowanie jak najlepszej dla nas ceny za samochód. Pomysłów na zwiększenie wartości samochodu przed sprzedażą jest wiele, dlatego też warto poznać niektóre z nich.

Na cenę samochodu składa się bardzo wiele elementów. Oczywiście ważny jest wiek pojazdu, a także przebieg. Dla osób chcących kupić samochód liczy się także to, ilu właścicieli miał pojazd, a także kim byli właściciele. Przede wszystkim jednak cena samochodu zależy od sprawnego jego działania. Wygląd ogólny również ma duże znaczenie. Na tych dwóch elementach należy się więc skupić chcąc podnieść wartość naszego samochodu przed sprzedażą.

Wygląd samochodu ma znaczenie

Sami przeglądając ogłoszenia odnośnie sprzedaży samochodu wiemy, że najpierw zwracamy uwagę na wygląd zewnętrzny pojazdu i jego kolor. Tym trzeba się więc kierować podczas sprzedaży własnego auta. Warto więc samemu dobrze wysprzątać samochód lub też zdać się w tej kwestii na pomoc firmy profesjonalnie zajmującej się czyszczeniem wnętrz pojazdów. To drugie rozwiązanie jest kosztowniejsze, ale efekt, jaki wówczas uzyskamy będzie z pewnością nieporównywalny do samodzielnego sprzątania wnętrza samochodu. Firma przy użyciu specjalnych środków czyszczących i dezynfekujących sprawi, że nasz samochód będzie w środku wyglądał jak nowy. Oprócz tego możemy zdecydować się także na wyczyszczenie elementów pod maską samochodu. Również wówczas samochód będzie prezentował się o wiele lepiej. Łatwiej będzie też ukryć ewentualne wycieki i inne ubytki silnika, które zaniżają wartość pojazdu. Warto również sprzedając stary pojazd, zadbać o to, aby elementy podwozia prezentowały się lepiej. Chodzi tutaj o pozbycie się brzydkich śladów korozji widocznych najczęściej na progach samochodu. Wygląda to bardzo nieestetycznie i skutecznie zniechęca do kupna takiego pojazdu.

Sprawny samochód to lepsza cena

Nie ulega wątpliwości, że cena samochodu zależy również w dużej mierze od jego sprawnego działania. Przed sprzedażą auta należy więc upewnić się, że wszystkie jego podzespoły działają prawidłowo.

Jeżeli nie, to warto wymienić niektóre już zużyte części na nowe i podczas rozmowy z potencjalnym klientem poinformować go, co było ostatnio wymieniane w pojeździe i jaka była cena wymiany części lub też napraw istotnych elementów. Z pewnością będzie to miało wpływ na lepszą cenę pojazdu. jesienna-pozyczka

Przed sprzedażą samochodu należy zadbać przede wszystkim o wymianę filtrów powietrza i oleju. Zwrócić należy także uwagę na to, czy coś nie stuka w pojeździe podczas jazdy.

Oprócz tego należy także sprawdzić stan zawieszenia, klocków hamulcowych, tarcz, wahaczy oraz gałek. Często bowiem zdarza się, że kupujący pojazd, sprawdzają samochód na stacji diagnostycznej, przez co mogą wychwycić zużycie tego typu elementów w samochodzie. Warto więc wcześniej sprawdzić tego typu elementy w pojeździe, aby podczas takiej kontroli nie narazić się na znaczne obniżenie ceny sprzedaży naszego samochodu.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 74,08%. Rata miesięczna od 245,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 4 617,56 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 627,56 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 617,56 zł. Stan na dzień 05.11.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5 700,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 68,26%. Rata miesięczna od 335,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 6 081,00 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 894, zł, prowizja 5 187,60 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11 781,00 zł. Stan na dzień 23.11.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.