Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Komputer do grania dla dziecka – jaki wybrać?

Komputer do grania dla dziecka

Komputer jest urządzeniem niemal powszechnym we współczesnym świecie. Zakup komputera nie jest również większym problemem, gdyż zawsze można decydować się na mniejsze wydatki przy pozyskiwaniu komputerów używanych, sprzedawanych przez firmy pozbywające się sprzętu leasingowanego.

Najnowsze modele komputerów można kupować decydując się na oferty promocyjne, które pozwalają na ograniczenie wydatków.

Zanim pozyska się komputer ważne jest określenie w jaki sposób będzie się go użytkowało.

Jeśli komputer ma służyć jedynie do pracy z prostymi programami, przeglądania Internetu wówczas nie ma konieczności decydowania się na najbardziej rozbudowane sprzętowo komputery. Natomiast przy decydowaniu się na zakup komputera w celu używania go do grania niezbędne jest postawienie na komputery o odpowiednich parametrach.

Współcześnie postęp technologiczny związany z poszczególnymi elementami komputerów stacjonarnych nie jest tak szybki jak dwie dekady temu. Pozwala to na zakup, niektórych elementów komputera na tyle zaawansowanych, że będzie można z nich korzystać z przez wiele lat. Dotyczy to przede wszystkim procesorów. jesienna-pozyczka

Stacjonarny czy przenośny komputer?

Kupując komputery przeznaczony do grania zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest postawienie na komputer stacjonarny. W komputerach PC można dokonywać z czasem wymiany takich elementów jak pamięć RAM czy karta graficzna gdy posiada się zaawansowaną płytę główną. Natomiast przy komputerach przenośnych możliwości rozbudowania komputera o bardziej zaawansowane elementy są bardzo ograniczone. Oczywiście atutem komputerów przenośnych jest to, że można je użytkować do różnych celów.

Przy zakupie komputera dla dziecka komputer przenośny może być używany zarówno do nauki, grania a także w szkole.

Przenośny komputer jest przez to znacznie bardziej elastycznym rozwiązaniem. Jeśli nie chce się kupować zarówno komputera stacjonarnego jak też przenośnego do użytkowania ich w różnych celach wówczas znacznie lepszym rozwiązaniem jest postawienie na rozbudowany pod kątem sprzętowym komputer przenośny.

Samodzielne wybieranie elementów komputera

Gdy kupuje się komputer PC do grania dodatkowym atutem takiego wyboru jest możliwość samodzielnego konfigurowania sprzętu. Samodzielnie można wybrać wszystko począwszy od odbudowy a skończywszy na myszy przeznaczonej specjalnie do grania. Pozwala to w pełni wpływać na parametry komputera co ma bardzo duże znaczenie w kontekście uzyskania możliwości obsługiwania konkretnych tytułów gier.

Gdy samodzielnie wybiera się poszczególne elementy komputera stacjonarnego można również zyskać na cenach. Znaleźć można wówczas część sprzętu dostępnego w znacznie niższych cenach. Dotyczy to ofert promocyjnych, części sprzedawanych jako używane.

Samodzielnie można decydować, które części komputera będą miały lepsze parametry techniczne, a które części wybierze się w standardowych parametrach na rynku w momencie dokonywania zakupów. Budowanie komputera PC samodzielnie jest możliwe do wykonania również w wielu sklepach sprzedających sprzęt komputerowy. jesienna-pozyczka

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.