Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Kredyt on-line w 15 minut przez BlueMedia

Kredyt on-line w 15 minut przez BlueMedia

Jednym z problemów związanych z pożyczeniem pieniędzy on-line jest dokonanie weryfikacji klienta, który o pieniądze się ubiega. W przypadku stałych klientów banków takiej trudności nie ma, ale nowi klienci, którzy nigdy wcześniej nie pożyczali pieniędzy on-line z banku lub firmy pozabankowej, muszą przejść proces weryfikacji.

Kredyty internetowe to bardzo wygodne rozwiązanie – nie musimy wychodzić z domu albo z biura, aby złożyć wniosek, a następnie otrzymać pieniądze, które przelewane są wprost na konto bankowe.

Jednak w związku z tym, że formalności prowadzone są on-line, konieczne jest szczególne bezpieczeństwo. Wzrasta ryzyko zaciągnięcia pożyczki na ukradziony dowód osobisty lub wyłudzone dane osobowe. Zatem bardzo ważna jest weryfikacja klienta, aby firma pożyczkowa czy bank miały wiedzę, że pożyczają pieniądze rzeczywiście tej osobie. W tym celu prowadzi się kilka możliwych procesów weryfikacyjnych.

Rodzaje weryfikacji przy zaciąganiu kredytu on-line:

• weryfikacja przez przelew z konta bankowego klienta

• weryfikacja podczas wizyty kuriera i podpisania dokumentów

• weryfikacja z wykorzystaniem czeku Giro

• weryfikacja osobista w placówce

Zdecydowanie najwygodniejszą formą weryfikacji jest ta przebiegająca on-line z wykorzystaniem przelewów. Wtedy kredyt on-line będziemy mogli mieć u siebie naprawdę szybko i bez potrzeby czekania na kuriera czy wizyty na poczcie.

Kredyt dzięki szybkiej weryfikacji on-line

Weryfikacja on-line odbywa się poprzez wykonanie przelewu z konta bankowego na rachunek firmy pożyczkowej albo banku. Weryfikacja jest skuteczna wtedy, gdy dane w przelewie bankowym będą identyczne z danymi we wniosku o kredyt on-line. W związku z tym nie możemy wykonać przelewu weryfikacyjnego z konta bankowego, które nie należy do nas – wtedy wniosek zostanie odrzucony.

Tego rodzaju weryfikację możemy wykonać samodzielnie – po prostu logujemy się na swoje konto bankowe, a potem zlecamy przelew na wskazane konto. Jest jednak szybsze rozwiązanie, dzięki któremu pomijamy czas oczekiwania na księgowanie. Warto pamiętać o tym, że w przypadku przelewów międzybankowych czas księgowania to najczęściej jeden dzień roboczy, nie licząc weekendów i innych dni wolnych. Mowa o weryfikacji przez BlueMedia, czyli za pośrednictwem firmy zajmującej się obsługą szybkich przelewów internetowych.

Weryfikacja on-line z wykorzystaniem BlueMedia to nie tylko szybkość, ale również wygoda. Odbywa się ona podobnie jak w przypadku szybkich przelewów przy zakupach on-line. Formularz przelewu jest wypełniony automatycznie, dlatego nie ma ryzyka, że popełnimy błędy w trakcie weryfikacji. Dzięki temu weryfikację możemy wykonać nawet w około 15 minut, więc pieniądze na koncie z pożyczki bankowej możemy mieć u siebie jeszcze prędzej.

Weryfikacja przez BlueMedia dostępna w wybranych firmach pożyczkowych i bankach

Warto wskazać, że weryfikacja przez BlueMedia nie jest dostępna we wszystkich firmach pożyczkowych. Warto więc sprawdzić, jakie mamy możliwości weryfikacji danych przed złożeniem wniosku o pożyczkę on-line.

Ten wpis znajduje się w kategorii