Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Co to jest kalkulator kredytowy?

Co to jest kalkulator kredytowy?

Aby policzyć, ile wyniesie wysokość raty pożyczki albo kredytu, wcale nie musimy udawać się do placówki bankowej. Wystarczy, że skorzystamy z wygodnego w obsłudze kalkulatora kredytowego. Czym dokładnie są takie kalkulatory? Gdzie i jak możemy z nich korzystać?

Wybranie odpowiedniego kredytu albo pożyczki opiera się przede wszystkim na obliczeniu, ile będziemy musieli zwrócić bankowi czy firmie pozabankowej. Kiedyś takie porównania były bardzo czasochłonne. Trzeba było udać się do każdego banku osobno i złożyć dokumenty. Teraz sprawa wygląda już całkowicie inaczej, ponieważ wszystko możemy załatwić przez internet. W obliczeniach bardzo pomocne są kalkulatory kredytowe on-line.

Kalkulator kredytowy – obliczenia wykonasz od ręki

Kalkulatorem kredytowym nazywamy internetową aplikację pozwalającą na dokonanie obliczeń związanych z kosztami kredytu czy pożyczki. Kalkulatory tego rodzaju są bardzo łatwe w obsłudze, dlatego mogą być używane również przez osoby bez doświadczenia w dziedzinie finansów.

Najprostsze kalkulatory kredytowe polegają na wybraniu przez suwaki albo z listy dwóch parametrów – wysokości pożyczki oraz okresu jej spłaty. Poprzez określenie tych dwóch zmiennych możemy zobaczyć, ile będzie kosztowało nas pożyczenie pieniędzy w danym banku czy firmie pozabankowej. Kalkulator pokaże nam, ile będziemy musieli spłacić w sumie, jaka będzie wysokość raty, a także jakie będą poszczególne koszty, w tym odsetki, prowizja, RRSO, opłaty dodatkowe, na przykład przygotowawcze.

Również możemy spotkać się z kalkulatorami bardziej rozbudowanymi. Służą one głównie do obliczania wysokości rat kredytach samochodowych oraz hipotecznych. Pamiętajmy jednak o tym, że kalkulatory w przypadku takich kredytów najczęściej pełnią funkcję orientacyjną. Dokładne informacje możemy uzyskać dopiero po skontaktowaniu się z bankiem i wypełnieniu wniosku.

Gdzie możemy skorzystać z kalkulatorów kredytowych?

Są one dostępne na stronach internetowych banków i firm pożyczkowych oferujących chwilówki i pożyczki ratalne. Gdy będziemy chcieli porównać koszty kredytów, powinniśmy wejść na strony różnych firm i wtedy dokonać obliczeń, wybierając taką samą kwotę i okres pożyczki.

Oprócz tego do dyspozycji mamy kalkulatory kredytowe dostępne na stronach będących porównywarkami ofert. Wówczas wpisujemy także kwotę i okres spłaty, a następnie możemy zobaczyć wysokość pożyczek lub kredytów w różnych bankach i firmach pozabankowych. To pozwala nam na wybranie najtańszej oferty. Pamiętajmy jednak o tym, że takie kalkulatory nie zawsze są dokładne i mogą zawierać nieaktualne dane. Lepiej upewnić się co do kosztów bezpośrednio na stronie firmy pożyczkowej lub banku.

Kalkulatory kredytowe – wybierz najlepszą ofertę już teraz!

Zatem dzięki kalkulatorom kredytowym jesteśmy w stanie bardzo łatwo określić koszty kredytu czy pożyczki – zarówno tej gotówkowej, jak i opiewającej na wyższe sumy. Są pomocne przede wszystkim w przypadku pożyczek pozabankowych i gotówkowych, które możemy wziąć całkowicie przez internet. Wystarczy tylko wybrać parametry w kalkulatorze, sprawdzić koszty, a potem złożyć wniosek on-line!

Ten wpis znajduje się w kategorii