Weź pożyczkę, której rata nie wzrośnie przez cały okres spłaty. RRSO: 77,46%

Sprawdź!

Czym jest kalkulator kredytowy?

Czym jest kalkulator kredytowy?

Aby policzyć, ile wyniesie wysokość raty pożyczki albo kredytu, wcale nie musimy udawać się do placówki bankowej. Wystarczy, że skorzystamy z wygodnego w obsłudze kalkulatora kredytowego. Czym dokładnie są takie kalkulatory? Gdzie i jak możemy z nich korzystać?

Wybranie odpowiedniego kredytu albo pożyczki opiera się przede wszystkim na obliczeniu, ile będziemy musieli zwrócić bankowi czy firmie pozabankowej. Kiedyś takie porównania były bardzo czasochłonne. Trzeba było udać się do każdego banku osobno i złożyć dokumenty. Teraz sprawa wygląda już całkowicie inaczej, ponieważ wszystko możemy załatwić przez internet. W obliczeniach bardzo pomocne są kalkulatory kredytowe on-line.

Kalkulator kredytowy – obliczenia wykonasz od ręki

Kalkulatorem kredytowym nazywamy internetową aplikację pozwalającą na dokonanie obliczeń związanych z kosztami kredytu czy pożyczki. Kalkulatory tego rodzaju są bardzo łatwe w obsłudze, dlatego mogą być używane również przez osoby bez doświadczenia w dziedzinie finansów.

Najprostsze kalkulatory kredytowe polegają na wybraniu przez suwaki albo z listy dwóch parametrów – wysokości pożyczki oraz okresu jej spłaty. Poprzez określenie tych dwóch zmiennych możemy zobaczyć, ile będzie kosztowało nas pożyczenie pieniędzy w danym banku czy firmie pozabankowej. Kalkulator pokaże nam, ile będziemy musieli spłacić w sumie, jaka będzie wysokość raty, a także jakie będą poszczególne koszty, w tym odsetki, prowizja, RRSO, opłaty dodatkowe, na przykład przygotowawcze.

Również możemy spotkać się z kalkulatorami bardziej rozbudowanymi. Służą one głównie do obliczania wysokości rat kredytach samochodowych oraz hipotecznych. Pamiętajmy jednak o tym, że kalkulatory w przypadku takich kredytów najczęściej pełnią funkcję orientacyjną. Dokładne informacje możemy uzyskać dopiero po skontaktowaniu się z bankiem i wypełnieniu wniosku.

Gdzie możemy skorzystać z kalkulatorów kredytowych?

Są one dostępne na stronach internetowych banków i firm pożyczkowych oferujących chwilówki i pożyczki ratalne. Gdy będziemy chcieli porównać koszty kredytów, powinniśmy wejść na strony różnych firm i wtedy dokonać obliczeń, wybierając taką samą kwotę i okres pożyczki.

Oprócz tego do dyspozycji mamy kalkulatory kredytowe dostępne na stronach będących porównywarkami ofert. Wówczas wpisujemy także kwotę i okres spłaty, a następnie możemy zobaczyć wysokość pożyczek lub kredytów w różnych bankach i firmach pozabankowych. To pozwala nam na wybranie najtańszej oferty. Pamiętajmy jednak o tym, że takie kalkulatory nie zawsze są dokładne i mogą zawierać nieaktualne dane. Lepiej upewnić się co do kosztów bezpośrednio na stronie firmy pożyczkowej lub banku.

Kalkulatory kredytowe – wybierz najlepszą ofertę już teraz!

Zatem dzięki kalkulatorom kredytowym jesteśmy w stanie bardzo łatwo określić koszty kredytu czy pożyczki – zarówno tej gotówkowej, jak i opiewającej na wyższe sumy. Są pomocne przede wszystkim w przypadku pożyczek pozabankowych i gotówkowych, które możemy wziąć całkowicie przez internet. Wystarczy tylko wybrać parametry w kalkulatorze, sprawdzić koszty, a potem złożyć wniosek on-line!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 88,30%. Rata miesięczna od 353,49 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7161,48 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1874,73 zł, prowizja 5286,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12461,48 zł. Stan na dzień 08.09.2022 r                                    

Aasa z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 77,46%. Rata miesięczna od 329,64 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa stała). Całkowity koszt pożyczki: 6326,73 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1874,73 zł, prowizja 4452 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11626,73 zł. Stan na dzień 08.09.2022 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Usług Medycznych. Składka dobrowolnego Pakietu Usług Medycznych: 1 400,00 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo z kwoty udzielonej pożyczki.     

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  NNLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna (NNLife TUnŻiR S.A., dalej jako Towarzystwo) z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł. 
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 5000,00 zł.
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.