Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Szybka pożyczka online czyli przez internet

Szybka pożyczka online czyli przez internet

Nie masz czasu na odwiedzenie banku albo firmy pożyczkowej, aby złożyć wniosek o pożyczkę? Nie musisz tego robić! Teraz o pieniądze możemy wnioskować również całkowicie on-line. Gdy masz dostęp do internetu, możesz także uzyskać pożyczkę w ten sposób!

Bankowość internetowa jest już codziennością. Z usług bankowych korzystamy nie tylko na komputerach, ale również na urządzeniach mobilnych. Możemy sprawdzać saldo na koncie bankowym, możemy wykonywać przelewy, ale również możemy zawierać różne umowy, na przykład założyć lokatę, nowe konto oszczędnościowe czy wziąć pożyczkę.

Co więcej, naprzeciwko oczekiwaniom klientów wychodzą też firmy pozabankowe. Aktualnie możemy wziąć w nich nie tylko chwilówki, ale również pożyczki ratalne podobne do tych bankowych.

Jak uzyskać pożyczkę on-line? Do wzięcia pożyczki przez internet, oprócz dostępu do sieci, będziemy potrzebowali również ważnego dowodu osobistego. Do wykonania weryfikacji oraz otrzymania przelewu z pieniędzmi będziemy również musieli mieć konto bankowe – najlepiej z dostępem on-line. Ponadto powinniśmy też mieć telefon komórkowy – służy on do kontaktu w trakcie weryfikacji.

Warto przy tym zaznaczyć, że w zależności od wybranej oferty procedura może wyglądać nieco inaczej. Przykładowo, firma pożyczkowa może wysłać do nas dokumenty do podpisania przez kuriera. Zamiast weryfikacji on-line możemy też skorzystać z czeku Giro – wtedy potwierdzamy swoją tożsamość i jednocześnie odbieramy pieniądze w placówce Poczty Polskiej. Warto więc sprawdzić, jak przebiega proces pożyczkowy.

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę on-line?

Firmy pożyczkowe i banki mają generalnie podobne warunki. Jednak to szczegóły mogą zadecydować o tym, czy pożyczkę on-line otrzymamy czy nie.

W przypadku pożyczek internetowych nie ma potrzeby dostarczania zaświadczeń oraz innych dokumentów potwierdzających osiągane dochody. Wynika to z faktu, że są to pożyczki udzielane głównie na mniejsze sumy. Dla firm pożyczkowych to kwota do około 10 000 złotych. W przypadku banków może być ona wyższa, gdy ubiegamy się o pożyczkę w swoim banku – wtedy bada on zdolność kredytową na podstawie analizy historii konta.

Bardzo ważne jest również posiadanie pozytywnej historii kredytowej. Jeśli jesteśmy wpisani w bazach takich jak BIK, BIG InfoMonitor, KRD – Krajowy Rejestr Długów czy ERIF jako dłużnicy, wówczas możemy spotkać się z odmową. Jedynym rozwiązaniem jest wtedy pożyczka bez BIK, ale musimy liczyć się wtedy z podwyższonymi kosztami.

Jak szybko możemy mieć pieniądze z pożyczki on-line?

Wszystko zależy od tego, na jaką ofertę się zdecydujemy. Pożyczki bankowe w banku, w którym mamy konto, możemy mieć często w parę minut na koncie. Gdy chcemy złożyć wniosek on-line o pożyczkę w innym banku, czas jej udzielenia może wydłużyć się do kilku dni i możemy być poproszeni o dopełnienie formalności w placówce.

W przypadku chwilówek i pożyczek ratalnych oferowanych przez firmy pozabankowe czas otrzymanie pieniędzy także jest zróżnicowany. Zwykle możemy mieć je na koncie tego samego albo następnego dnia, ale czasami musimy poczekać do 2-3 dni.

Ten wpis znajduje się w kategorii