Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Kupujemy laptop – jak wybrać najlepszy model?

Kupujemy laptop – jak wybrać najlepszy model?

Gdy kupuje się takie urządzenie jak przenośny komputer niezbędne jest przede wszystkim ustalenie celów użytkowania takiego komputera. Laptop do poszczególnych sposobów jego użytkowania musi mieć zupełnie inne parametry.

Odpowiednio dopasowany laptop pozwala na wygodne korzystanie z niego.

Laptopy to urządzenia przenośne, które pierwotnie przygotowane zostały w celu korzystania z nich do realizowania pracy. Jednak obecnie postęp technologiczny na rynku komputerów przenośnych sprawia, że są one produkowane w wersjach, które mogą zastępować komputery stacjonarne. Wiele laptopów używanych jest zarówno w warunkach domowych do grania jak też używane są do nauki w szkołach czy w pracy. Jeśli zamierza się pozyskać komputer przenośny do grania niezbędne jest decydowanie się na dużo bardziej zaawansowane pod kątem parametrów technicznych urządzenia.

Laptop do pracy

Gdy kupuje się laptop, który ma być używany do pracy wówczas niezbędne jest decydowanie się na urządzenia, które są wygodne w przenoszeniu. Jeśli nie jest to konieczne nie warto decydować się na laptopy z dużymi monitorami. Im większy monitor tym urządzenie jest trudniejsze do przewożenia. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest postawienie na optymalnej wielkości monitory, które są wystarczające do używania na nich większości programów. Wyjątkiem mogą być laptopy używane przez osoby pracujące z programami graficznymi, które wymagają dużo bardziej rozbudowanych parametrów. Laptop do pracy powinien być również wykonany z lekkich materiałów, co pozwala na zapewnienie łatwości przenoszenia urządzenia. jesienna-pozyczka

Laptop do grania

Jeśli chce się pozyskać laptop do grania, oglądania filmów wówczas warto postawić na najnowsze modele urządzeń na rynku. Pozwala to na zakup komputera, który będzie pozwalał na granie w najnowsze gry. Jednocześnie do oglądania filmów warto mieć laptop z większych, niż standardowe rozmiary monitorem. Takie laptopy są przede wszystkim używane w warunkach domowych. Oczywiście zawsze można zdecydować się na zakup zaawansowanego komputera stacjonarnego a jednocześnie oddzielnego laptopa używanego jedynie w pracy czy szkole. Wiele zależy w takiej sytuacji od możliwości finansowych, które się posiada w zakresie realizowania zakupów sprzętu komputerowego.

Nowy czy używany laptop

Jedną z odpowiedzi, którą trzeba sobie zadać jest również to czy warto kupować nowy laptop. Na rynku używanego sprzętu jest coraz więcej urządzeń po leasingu, które sprzedawane są przez firmy specjalizujące się w leasingu sprzętu komputerowego dla firm. Wiele takich komputerów nadal posiada gwarancje przeciętnie na rok czasu. Jednocześnie są to najczęściej bardzo zaawansowane komputery, które jednocześnie dostępne są w bardzo korzystnych warunkach cenowych w stosunku do takiego samego sprzętu sprzedawanego jako nowy sprzęt. Jeśli chce się pozyskać zarówno zaawansowany pod kątem parametrów sprzęt komputerowy a jednocześnie nie wydać na niego nadmiernie dużo pieniędzy wówczas postawienie na używany sprzęt może być doskonałym rozwiązaniem.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.