Zaplanuj urlop z pożyczką online!

Sprawdź!

Kupujemy laptop – jak wybrać najlepszy model?

Kupujemy laptop – jak wybrać najlepszy model?

Gdy kupuje się takie urządzenie jak przenośny komputer niezbędne jest przede wszystkim ustalenie celów użytkowania takiego komputera. Laptop do poszczególnych sposobów jego użytkowania musi mieć zupełnie inne parametry.

Odpowiednio dopasowany laptop pozwala na wygodne korzystanie z niego.

Laptopy to urządzenia przenośne, które pierwotnie przygotowane zostały w celu korzystania z nich do realizowania pracy. Jednak obecnie postęp technologiczny na rynku komputerów przenośnych sprawia, że są one produkowane w wersjach, które mogą zastępować komputery stacjonarne. Wiele laptopów używanych jest zarówno w warunkach domowych do grania jak też używane są do nauki w szkołach czy w pracy. Jeśli zamierza się pozyskać komputer przenośny do grania niezbędne jest decydowanie się na dużo bardziej zaawansowane pod kątem parametrów technicznych urządzenia.

Laptop do pracy

Gdy kupuje się laptop, który ma być używany do pracy wówczas niezbędne jest decydowanie się na urządzenia, które są wygodne w przenoszeniu. Jeśli nie jest to konieczne nie warto decydować się na laptopy z dużymi monitorami. Im większy monitor tym urządzenie jest trudniejsze do przewożenia. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest postawienie na optymalnej wielkości monitory, które są wystarczające do używania na nich większości programów. Wyjątkiem mogą być laptopy używane przez osoby pracujące z programami graficznymi, które wymagają dużo bardziej rozbudowanych parametrów. Laptop do pracy powinien być również wykonany z lekkich materiałów, co pozwala na zapewnienie łatwości przenoszenia urządzenia. pożyczka na lato

Laptop do grania

Jeśli chce się pozyskać laptop do grania, oglądania filmów wówczas warto postawić na najnowsze modele urządzeń na rynku. Pozwala to na zakup komputera, który będzie pozwalał na granie w najnowsze gry. Jednocześnie do oglądania filmów warto mieć laptop z większych, niż standardowe rozmiary monitorem. Takie laptopy są przede wszystkim używane w warunkach domowych. Oczywiście zawsze można zdecydować się na zakup zaawansowanego komputera stacjonarnego a jednocześnie oddzielnego laptopa używanego jedynie w pracy czy szkole. Wiele zależy w takiej sytuacji od możliwości finansowych, które się posiada w zakresie realizowania zakupów sprzętu komputerowego.

Nowy czy używany laptop

Jedną z odpowiedzi, którą trzeba sobie zadać jest również to czy warto kupować nowy laptop. Na rynku używanego sprzętu jest coraz więcej urządzeń po leasingu, które sprzedawane są przez firmy specjalizujące się w leasingu sprzętu komputerowego dla firm. Wiele takich komputerów nadal posiada gwarancje przeciętnie na rok czasu. Jednocześnie są to najczęściej bardzo zaawansowane komputery, które jednocześnie dostępne są w bardzo korzystnych warunkach cenowych w stosunku do takiego samego sprzętu sprzedawanego jako nowy sprzęt. Jeśli chce się pozyskać zarówno zaawansowany pod kątem parametrów sprzęt komputerowy a jednocześnie nie wydać na niego nadmiernie dużo pieniędzy wówczas postawienie na używany sprzęt może być doskonałym rozwiązaniem.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 400,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 86,10%. Rata miesięczna od 290,12 zł. Roczna stopa oprocentowania 19% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5 825,66 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1436,66 zł, prowizja 4389,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 10 225,66 zł.  Stan na dzień 09.06.2022 r.                        

Aasa z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 800,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 73,35%. Rata miesięczna od 294,90 zł. Roczna stopa oprocentowania 19,0 % (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5599,22 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1567,22 zł, prowizja 4032 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 10 399,00 zł. Stan na dzień 09.06.2022 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Usług Medycznych. Składka dobrowolnego Pakietu Usług Medycznych: 1 100,00 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo z kwoty udzielonej pożyczki.                          

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł. 
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 5000,00 zł.
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.