Kupujemy laptop – jak wybrać najlepszy model?
3 min czytaniaGdy kupuje się takie urządzenie jak przenośny komputer niezbędne jest przede wszystkim ustalenie celów użytkowania takiego komputera. Laptop do poszczególnych sposobów jego użytkowania musi mieć zupełnie inne parametry.
Spis treści
Laptopy to urządzenia przenośne, które pierwotnie przygotowane zostały w celu korzystania z nich do realizowania pracy. Jednak obecnie postęp technologiczny na rynku komputerów przenośnych sprawia, że są one produkowane w wersjach, które mogą zastępować komputery stacjonarne. Wiele laptopów używanych jest zarówno w warunkach domowych do grania jak też używane są do nauki w szkołach czy w pracy. Jeśli zamierza się pozyskać komputer przenośny do grania niezbędne jest decydowanie się na dużo bardziej zaawansowane pod kątem parametrów technicznych urządzenia.
Laptop do pracy
Gdy kupuje się laptop, który ma być używany do pracy wówczas niezbędne jest decydowanie się na urządzenia, które są wygodne w przenoszeniu. Jeśli nie jest to konieczne nie warto decydować się na laptopy z dużymi monitorami. Im większy monitor tym urządzenie jest trudniejsze do przewożenia. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest postawienie na optymalnej wielkości monitory, które są wystarczające do używania na nich większości programów. Wyjątkiem mogą być laptopy używane przez osoby pracujące z programami graficznymi, które wymagają dużo bardziej rozbudowanych parametrów. Laptop do pracy powinien być również wykonany z lekkich materiałów, co pozwala na zapewnienie łatwości przenoszenia urządzenia.
Laptop do grania
Jeśli chce się pozyskać laptop do grania, oglądania filmów wówczas warto postawić na najnowsze modele urządzeń na rynku. Pozwala to na zakup komputera, który będzie pozwalał na granie w najnowsze gry. Jednocześnie do oglądania filmów warto mieć laptop z większych, niż standardowe rozmiary monitorem. Takie laptopy są przede wszystkim używane w warunkach domowych. Oczywiście zawsze można zdecydować się na zakup zaawansowanego komputera stacjonarnego, a jednocześnie oddzielnego laptopa używanego jedynie w pracy czy szkole. Wiele zależy w takiej sytuacji od możliwości finansowych, które się posiada w zakresie realizowania zakupów sprzętu komputerowego.
Nowy czy używany laptop
Jedną z odpowiedzi, którą trzeba sobie zadać jest również to czy warto kupować nowy laptop. Na rynku używanego sprzętu jest coraz więcej urządzeń po leasingu, które sprzedawane są przez firmy specjalizujące się w leasingu sprzętu komputerowego dla firm. Wiele takich komputerów nadal posiada gwarancje przeciętnie na rok czasu. Jednocześnie są to najczęściej bardzo zaawansowane komputery, które jednocześnie dostępne są w bardzo korzystnych warunkach cenowych w stosunku do takiego samego sprzętu sprzedawanego jako nowy sprzęt. Jeśli chce się pozyskać zarówno zaawansowany pod kątem parametrów sprzęt komputerowy, a jednocześnie nie wydać na niego nadmiernie dużo pieniędzy wówczas postawienie na używany sprzęt może być doskonałym rozwiązaniem.
Artykuły, które mogą Cię zainteresować:
Zbita szybka w telefonie potrafi skutecznie utrudnić życie, szczególnie gdy wykorzystujemy go nie tylko do rozrywki czy kontaktów ze znajomymi, ale również do pracy. Wystarczy jeden nieuważny ruch, a konieczna będzie wymiana wyświetlacza. Niestety nie jest to tania usługa i w niektórych przypadkach może przewyższyć cenę nowego telefonu. Dlatego sprawdzamy, ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie
Czytaj więcej
Walentynki, czyli święto miłości pozwala celebrować uczucie z partnerem lub partnerką, ale także z rodziną, przyjaciółmi, dziećmi, a nawet samemu ze sobą. Podpowiadamy, jak można uczcić ten wyjątkowy dzień – na bogato i budżetowo, ale zawsze romantycznie
Czytaj więcej
W niektórych firmach pozabankowych są dostępne pożyczki, w ramach których nie są sprawdzane bazy. Dla osób, które mają problem ze spłatą zadłużeń to ostatnia szansa na uzyskanie finansowania. Jeśli rozsądnie podchodzisz do swoich finansów, to pożyczek bez BIK i BIG lepiej unikać. Sprawdź, dlaczego i z jakiego powodu historia kredytowa jest tak ważna.
Czytaj więcej