Kupno zmywarki – na co zwrócić uwagę?

Kupno zmywarki – na co zwrócić uwagę?

Zmywarki są dostępne w coraz większej liczbie polskich domów i mieszkań. To urządzenia, z którymi możemy zapomnieć o mozolnym zmywaniu naczyń ręcznie – wystarczy tylko napełnić zmywarkę i włączyć program, aby po jakimś czasie wyjąć je czyste i lśniące. Jak zatem wybrać dobrą zmywarkę dla siebie?

W sprzedaży możemy znaleźć obecnie szeroką gamę różnych zmywarek – są to urządzenia wolnostojące i przeznaczone do zabudowy, czyli możemy dopasować ją do reszty mebli w kuchni.

Niezależnie od tego, czy chcemy zdecydować się na model wolnostojący, czy do zabudowy, warto zwrócić uwagę na jej parametry techniczne, ponieważ to właśnie od nich zależy skuteczność zmywania i nasze zadowolenie.

Wymiary zmywarki

Zacznijmy od wymiarów zmywarki, a mianowicie od jej szerokości. Zmywarki możemy obecnie zakupić w dwóch głównych wariantach szerokości, a mianowicie:

  • zmywarki o szerokości 45 cm
  • zmywarki o szerokości 60 cm

Zmywarka o mniejszej szerokości pomieści mniej naczyń, dlatego polecana jest ona głównie dla osób mieszkających samodzielnie albo dla par, z kolei ta o większej szerokości ma też większą pojemność, więc będzie dobra dla większej rodziny.

pozyczka-online-na-lato

Oczywiście, pod uwagę musimy też wziąć możliwości montażowe zmywarki, czyli musimy zmierzyć, czy zmieści się ona w konkretnym miejscu pod względem swojej szerokości.

Programy zmywania

Zmywarki mają najczęściej kilka różnych programów zmywania, które różnią się pomiędzy sobą czasem pracy urządzenia, rodzajem pracy – zmywanie wstępne, zasadnicze, płukanie, suszenie, a także temperaturą. Z rodzajem programu związana jest też ilość zużytego prądu oraz wody.

Warto zwrócić uwagę, czy zmywarka posiada program oszczędny, który określany jest też jako ekonomiczny, ekologiczny lub Eco. Wówczas zużywa ona najmniej wody i prądu, ale pracuje dłużej. Dzięki temu programowi możemy jednak zmniejszyć koszty korzystania z tego urządzenia w swojej kuchni.

Klasa energetyczna zmywarki

Gdy nie chcemy, aby zmywarka pobierała dużo energii podczas pracy, powinniśmy zwrócić uwagę na jej klasę energetyczną. Najwyższa to klasa A+++, niższa to A++, jeszcze niższa to A+, a następnie A, B, C i tak dalej.

Większość dobrych zmywarek posiada klasę energetyczną A++ albo A+, dlatego warto zwrócić uwagę na te właśnie modele. Dzięki zastosowaniu energooszczędnych rozwiązań będą one znacznie tańsze w utrzymaniu niż zmywarki z gorszymi klasami.

Wyposażenie wewnętrzne zmywarki

Przy poszukiwaniu odpowiedniego modelu zmywarki powinniśmy też zwrócić uwagę na jej wyposażenie wewnętrzne. W zmywarkach są umieszczane kosze, które służą do układania w nich naczyń. Dodatkowo na wyposażeniu znajdziemy mniejszy, wyjmowany koszyk na naczynia albo specjalną tackę na nie. Dodatkowo zmywarka może mieć też inne akcesoria, na przykład uchwyty na kieliszki.

pozyczka-online-na-lato

W zależności od ułożenia prętów koszu będzie można zmieścić w nich różne naczynia. Zwrócimy uwagę na to, czy niektóre pręty możemy regulować – to pozwoli nam na łatwiejsze dopasowanie do różnych naczyń.

Przy poszukiwaniu odpowiedniego modelu możemy też posłużyć się dostępnymi on-line opiniami.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 71,12 %. Rata miesięczna od 271,18 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa stała) 7,2%. Całkowity koszt pożyczki: 5 019,41 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 530,66 zł, prowizja 4 488,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 9 519,41 zł. Stan na dzień 30.06.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 64,86%. Rata miesięczna od 148,68 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa stała) 7,2%. Całkowity koszt pożyczki: 4 856,33 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 567,08 zł, prowizja 4 289,25 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 9 156,33 zł. Stan na dzień 30.06.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 238,40 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.