Zaplanuj urlop z pożyczką online!

Sprawdź!

Na co zwrócić uwagę przy braniu pożyczki?

Na co zwrócić uwagę przy braniu pożyczki?

Gdy potrzebujemy pożyczki, mamy przed sobą wiele ciekawych propozycji. To zarówno pożyczki bankowe, jak i pozabankowe, w tym pożyczki ratalne, chwilówki. Zanim jednak zdecydujemy się na złożenie wniosku, powinniśmy dobrze zapoznać się z ofertami. Na co należy zwrócić wtedy szczególną uwagę?

Pożyczanie pieniędzy kosztuje – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Jednak wcale nie musimy płacić bardzo dużo za wsparcie finansowe. Co więcej, możemy otrzymać je też na dogodnych dla nas warunkach.

Właśnie dlatego nie powinniśmy nigdy decydować się na ofertę pierwszą z brzegu – wtedy zwykle okazuje się, że tylko chwila poszukiwań pomogłaby nam w znalezieniu znacznie lepszej pożyczki. Oczywiście, powinniśmy też pamiętać o tym, że nie każda oferta jest bezpieczna. W związku z tym powinniśmy wiedzieć, jak rozpoznać pożyczki godne zaufania.

Poniżej prezentujemy główne kwestie, na które należy zwrócić uwagę przy zaciąganiu pożyczki – warto je poznać!

Bezpieczeństwo

Dobra pożyczka to pożyczka bezpieczna. Niestety, bez wcześniejszego sprawdzenia danej firmy pożyczkowej może okazać się, że jej oferta tak naprawdę będzie początkiem pasma nieszczęść. Dotyczy to głównie ofert pozabankowych, ale także niektóre banki nie mają zbyt dobrych opinii. pożyczka na lato

Nie zaciągajmy pożyczek tam, gdzie wymaga się od nas wpłaty początkowej, na przykład w celu rozpatrzenia wniosku. Nie wysyłajmy SMS-ów na drogie numery. Zawsze sprawdzajmy opinie na temat firm pożyczkowych w sieci. Dzięki nim możemy uchronić się przed poważnym błędem.

Warunki pożyczki

Instytucje i firmy pożyczkowe mają swoje szczególne warunki, na których udzielają pożyczek klientom. Najczęściej możemy znaleźć je na ich stronach internetowych. W większości firm do otrzymania pożyczki potrzebujemy stałych przychodów, pozytywnej historii kredytowania, polskiego obywatelstwa.

W przypadku firm pozabankowych nie zawsze musimy przedstawiać dokumenty potwierdzające przychody. Niektóre oferują też pożyczki bez BIK, czyli bez kontroli klienta w bazach dłużników.

Zwróćmy też uwagę na czas przyznania pożyczki, a mianowicie czas rozpatrzenia wniosku oraz przekazania pieniędzy na nasze konto. Gdy nie chcemy otrzymać pieniędzy w formie przelewu, szukajmy ofert, z którymi możemy dostać je w inny sposób, na przykład czekiem.

Koszty związane z pożyczką

To na nie zwracamy szczególną uwagę, aby za pożyczkę nie płacić zbyt wiele. W wybraniu najbardziej atrakcyjnych ofert pomogą nas specjalne rankingi i kalkulatory pożyczkowe on-line. Dzięki nim możemy dowiedzieć się, gdzie pożyczenie pieniędzy będzie najtańsze.

Jednak nie powinniśmy polegać całkowicie na takich serwisach – zawsze lepiej samemu wejść na stronę firmy pożyczkowej, aby zobaczyć, co oferuje. Czasami rankingi i kalkulatory są po prostu nieaktualne. pożyczka na lato

Powinniśmy też sprawdzić, jakie opłaty dodatkowe pojawiają się w związku z pożyczką. Są to między innymi opłaty windykacyjne w przypadku braku spłaty we wskazanym terminie, opłaty związane z modyfikacją warunków pożyczki czy jej wcześniejszą spłatą.

Podsumowując, przy poszukiwaniu pożyczek powinniśmy zawsze dokładnie sprawdzi oferty. Pośpiech może spowodować, że wybierzemy dla siebie ofertę, która nie spełni naszych oczekiwań i będzie droższa od innych!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 400,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 86,10%. Rata miesięczna od 290,12 zł. Roczna stopa oprocentowania 19% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5 825,66 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1436,66 zł, prowizja 4389,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 10 225,66 zł.  Stan na dzień 09.06.2022 r.                        

Aasa z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 800,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 73,35%. Rata miesięczna od 294,90 zł. Roczna stopa oprocentowania 19,0 % (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5599,22 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1567,22 zł, prowizja 4032 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 10 399,00 zł. Stan na dzień 09.06.2022 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Usług Medycznych. Składka dobrowolnego Pakietu Usług Medycznych: 1 100,00 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo z kwoty udzielonej pożyczki.                          

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł. 
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 5000,00 zł.
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.