Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Na czym polegają kredyty konsolidacyjne?

Na czym polegają kredyty konsolidacyjne?

Konsolidacja kredytów i pożyczek reklamowana jest jako wygodna forma zapłaty wszystkich posiadanych zobowiązań finansowych po połączeniu ich w jedno. Wówczas, zamiast kilku, możemy spłacać tylko jeden kredyt. W wielu przypadkach takie rozwiązanie bardzo się opłaca, ale musimy pamiętać o tym, aby przekalkulować wszystko przed sygnowaniem umowy.

Połączenie zobowiązań finansowych w jedno, nierzadko z niższą ratą, określane jest jako konsolidacja. Banki w swoich reklamach przekonują nas, że to najlepsza oferta, ale musimy pamiętać o tym, że kredyt konsolidacyjny, który jest przez nie oferowany, jest kolejnym kredytem mającym swoje opłaty.

Kto może skorzystać z kredytów konsolidacyjnych?

Kredyty konsolidacyjne pozwalają nam na połączenie w jedno różnych zobowiązań, w tym kredytów gotówkowych, kredytów hipotecznych, kredytów samochodowych, zadłużenia z karty kredytowej czy rachunku bieżącego, także z kredytów ratalnych wziętych w sklepach.

Jednak nie zawsze bank jest skory do konsolidacji. Dotyczy to przede wszystkim sytuacji, gdy mieliśmy lub mamy problemy ze spłatą swoich rat. To dla banku sygnał, że nie jesteśmy całkowicie godnym zaufania klientem. Jeśli jednak nasza wiarygodność kredytowa nie jest bardzo niska, bank w większości przypadków pomoże nam i udzieli kredyt konsolidacyjny.

Czym dokładnie jest kredyt konsolidacyjny?

Zasadniczo kredyt tego rodzaju udzielany jest na spłatę innych z naszych zobowiązań. Nie dostajemy jednak pieniędzy do ręki, ale to bank reguluje te zobowiązania za nas. Wtedy spłacamy tylko jedną ratę zamiast wielu. jesienna-pozyczka

Kredyty konsolidacyjne rzeczywiście pozwalają nam na uzyskanie mniejszego, wspólnego oprocentowania, niemniej najczęściej są one średnim oprocentowaniem aktualnych zobowiązań. Oprocentowanie zależy też od wybranego przez nas okresu spłaty. Aby konsolidacja miała sens i dała klientowi mniejsze raty, które są łatwiejsze w spłacie, trzeba wydłużyć okres kredytowania. Wobec tego kilka pożyczek na 2 lata może być zamienionych na jedną pożyczkę na 6 lat.

Nie zapominaj o sprawdzeniu kosztów konsolidacji

Wielu z nas wydaje się, że kredyt konsolidacyjny jest kredytem tańszym od tych, które posiadamy. Musimy jednak pamiętać o tym, że tak naprawdę oddajemy bankowi oferującemu kredyt konsolidacyjny więcej niż przy spłacie wszystkich zadłużeń osobno. Wprawdzie obniża się wysokość mniejszej raty, ale w sumie oddajemy bankowi więcej pieniędzy.

Oczywiście, będziemy musieli zapłacić też prowizję od takiego kredytu, a często i inne opłaty, na przykład bank uzależni kredyt od wykupienia przez nas polisy ubezpieczeniowej.

Komu opłaca się wziąć kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to najlepszy wybór dla tych osób, które chcą uchronić się przed wpadnięciem w spiralę zadłużenia i które chcą obniżyć comiesięczną ratę do spłaty, co pozwoli na łatwiejsze panowanie nad domowym budżetem.

Możemy też wziąć kredyt konsolidacyjny wtedy, gdy chcemy po prostu wygodnie spłacać jedną ratę zamiast wielu, ale pamiętajmy, że takie rozwiązanie będzie mniej opłacalne, ponieważ zapłacimy wtedy więcej. Niższa rata nie oznacza mniejszej kwoty do zapłaty!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.