Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Pożyczka dla osób otrzymujących 500 plus

Pożyczka dla osób otrzymujących 500 plus

Wsparcie finansowe w ramach programu Rodzina 500+ otrzymuje około 3,78 miliona dzieci w Polsce. Dzięki niemu poprawiła się sytuacja finansowa wielu rodzin.

Comiesięczny zastrzyk finansowy w postaci 500, 1000, 1500 złotych oraz większych sum to naprawdę duże wsparcie. Dzięki niemu w wielu rodzinach w Polsce zaczęto oszczędzać, inwestować w przyszłość dzieci, wyjeżdżać na wakacje czy prowadzić odkładane od dawna remonty.

W związku z wprowadzeniem programu Rodzina 500+ pojawiły się też głosy, że dzięki niemu Polacy zaczną rzadziej zaciągać krótkoterminowe pożyczki pozabankowe, w tym chwilówki.

Rzeczywiście, branża zauważyła kilkuprocentowe spadki Teraz rosnącym zainteresowaniem cieszą się pożyczki ratalne na wyższe kwoty i dłuższe terminy.

Pieniądze z  progrmu 500+ nie oznaczają wyższej pożyczki.

Aktualnie wiele banków, a także instytucji pozabankowych przy obliczaniu zdolności kredytowej nie bierze pod uwagę świadczeń otrzymywanych z programu 500+. Beneficjenci 500+ nie mogą więc liczyć na większy limit przy zaciąganiu pożyczek gotówkowych.

Przychody z programu "500+" tak samo jak z alimentów nie podlegają zajęciom komorniczym w przypadku windykacji, ani nie wpływają na podniesienie zdolnośki kredytowej pożyczkobiorcy.

Oczywiście, dyskusyjna pozostaje tutaj kwestia, czy spłata rat pożyczki zalicza się do potrzeb związanych z wychowaniem dziecka. Niemniej jednak w wielu przypadkach zaciągnięcie takiego zobowiązania także może wspierać potrzeby młodszych członków rodziny, na przykład w przypadku wykonania remontu, wyjazdu wakacyjnego, zakupienia komputera czy sprzętu RTV, AGD.

Program nie zakłada jednak dokładnego kontrolowania wydatków wszystkich rodzin, wobec tego pochodzące z niego środki mogą posłużyć do spłaty zobowiązań finansowych.

Gdzie po pożyczkę?

Po pieniądze możemy udać się do banku, ale pożyczka  może być udzielona też przez instytucje pozabankowe. Możemy wobec tego wybrać ofertę, która będzie odpowiadała nam najbardziej pod kątem kosztów, warunków oraz komfortu.

Dużą zaletą pożyczek pozabankowych, która decyduje o ich popularności, jest właśnie wygoda. To możliwość otrzymania pieniędzy bez wychodzenia z domu, bez dostarczania dokumentów i w krótkim terminie. Wystarczy tylko wypełnić i złożyć wniosek o pożyczkę – zostanie on błyskawicznie przeanalizowany, a w przypadku pozytywnej decyzji pieniądze będą przekazane nawet tego samego dnia na konto bankowe.

w Aasa osoba ubiegająca się o pożyczkę powinna posiadać udokumentowany stały dochód w Polsce, na przykład z tytułu umowy o pracę, renty czy emerytury i nie figurować w rejestrze dłużników BIG (InfoMonitor, ERIF). Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Aasa i zachęcamy do złożenia wniosku pożyczkowego całkowicie on-line.

Ten wpis znajduje się w kategorii