Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Pożyczka krótko i długoterminowa – plusy i minusy

Pożyczka krótko i długoterminowa – plusy i minusy

Aktualnie możemy korzystać z szeregu różnych pożyczek zarówno w bankach, jak i w firmach pożyczkowych. Do dyspozycji mamy te krótkoterminowe, tak zwane chwilówki, a także pożyczki długoterminowe zawierane na dłuższe okresy. Każda z tych ofert ma swoje plusy i minusy. Co warto o nich wiedzieć?

W poszukaniu dodatkowych pieniędzy powinniśmy przede wszystkim określić, jaka suma będzie nam potrzebna. Aktualnie możemy sfinansować zarówno swoje mniejsze, jak i większe wydatki – od zakupu telewizora aż do mieszkania. Kluczem jest wybranie odpowiedniej oferty, która będzie mogła spełnić nasze oczekiwania i, oczywiście, nie będzie zbyt droga.

Po pożyczki krótkoterminowe oraz długoterminowe możemy wybrać się zarówno do banków, jak i do firm pozabankowych. Co więcej, formalności możemy załatwić też przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu, co jest dużym udogodnieniem. Jednak nie zawsze pożyczka na krótki czy długi termin może być stosowana zamiennie – czasami lepiej zdecydować się na konkretną z nich. Co wybrać? Zapraszamy do sprawdzenia naszych porad!

Pożyczki krótkoterminowe:

• szybkie i łatwe do zaciągnięcia

• możemy otrzymać je 100% przez internet

• minimum formalności

• kwoty zwykle od 1 000 do 3 000 złotych

• czas spłaty od 14 dni do 3 miesięcy

• najlepsze wtedy, gdy potrzebujemy szybkiej gotówki

Na pożyczkę krótkoterminową najlepiej zdecydować się w sytuacji, gdy nie mamy wystarczających oszczędności na pokrycie wydatków, które pojawiły się nagle. Jak widać powyżej, suma, którą możemy pożyczyć, nie będzie bardzo wysoka, co powoduje, że są to pożyczki najlepsze na mniejsze wydatki, na przykład na wykonanie małego remontu, zakupienie sprzętu AGD, przygotowanie świąt.

Pożyczki krótkoterminowe są najłatwiejsze do uzyskania przez internet, ale również możemy skorzystać z nich w stacjonarnych placówkach firm pożyczkowych. To właśnie one oferują pożyczki krótkoterminowe najczęściej. W większości banków minimalny okres pożyczki gotówkowej to 3 miesiące. Co ważne, pożyczkę krótkoterminową zwykle spłacamy w jednej racie lub w kilku ratach. Pamiętajmy o tym, żeby dobrze przeliczyć, czy poradzimy sobie z uregulowaniem zobowiązania.

Pożyczki długoterminowe:

• zwykle więcej formalności niż w przypadku pożyczek krótkoterminowych

• wymagają odpowiedniej zdolności kredytowej – może pojawić się wymóg przedstawienia zaświadczeń o zarobkach

• może pojawić się potrzeba przedstawienia zabezpieczenia – poręczenie, hipoteka, podpisanie weksla

• czas spłaty od 3 miesięcy do kilkudziesięciu lat

• kwoty od 5 000 złotych do kilkuset tysięcy złotych

• idealne wtedy, gdy potrzebujemy większej gotówki

Gdy będziemy potrzebowali większej gotówki, najlepsza będzie długoterminowa pożyczka ratalna. Tego rodzaju pożyczka pozwoli nam na łatwe sfinansowanie większych zakupów, których koszty mogą iść nawet w setki tysięcy złotych – wtedy najczęściej stosuje się pożyczki hipoteczne. Gdy chodzi o pożyczki gotówkowe, zwykle oferowane są one na kwoty zależne od zdolności kredytowej klienta. Pożyczki długoterminowe dostaniemy w bankach i firmach pożyczkowych.

W Aasa Polska przygotowaliśmy dla naszych klientów atrakcyjną pożyczkę pozabankową, która pozwą na pożyczenie do 10 000 złotych na dowolny wydatek. Maksymalny czas spłaty to 24 miesiące. Wniosek można złożyć już teraz przez internet!

Ten wpis znajduje się w kategorii