Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Pożyczka internetowa a moje dane

Pożyczka internetowa a moje dane

Pożyczki internetowe cieszą się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem. To właśnie dzięki nim możemy szybko i wygodnie pożyczać pieniądze na różne wydatki – bez konieczności wychodzenia z domu. Czy jednak pożyczanie on-line jest rzeczywiście bezpieczne?

Wielu z nas na co dzień korzysta z różnych finansowych usług internetowych. Standardem są już konta bankowe on-line, do których uzyskujemy dostęp przez zalogowanie się na komputerze, tablecie czy na smartfonie. Przez internet możemy przelewać pieniądze, zakładać lokaty, a nawet pożyczać pieniądze bez potrzeby odwiedzania placówki.

W internecie czeka na nas coraz więcej ofert

Dzisiaj zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe oferują swoje usługi przez internet. Banki adresują swoje pożyczki głównie do stałych klientów, którzy mogą wziąć pożyczkę z poziomu swojego serwisu transakcyjnego. Z kolei firmy pozabankowe oferują pożyczki dla każdego zainteresowanego, spełniającego wymogi.

Branża pożyczkowa w dużej mierze bazuje na dostępności on-line. W sieci możemy znaleźć firmy oferujące chwilówki oraz pożyczki ratalne na dłuższe terminy. Co więcej, możemy też znaleźć oferty pożyczek społecznościowych, które polegają na obiegu pieniędzy pomiędzy użytkownikami danego serwisu.

Poszukiwanie odpowiednich pożyczek przez internet jest bardzo łatwe i szybkie – w jednym miejscu możemy sprawdzić wszystkie informacje, które nas interesują. Do dyspozycji mamy też specjalne porównywarki i rankingi pożyczek, które pozwalają nam na łatwe porównanie różnych ofert, na przykład pod kątem kosztów.

Pamiętaj o bezpieczeństwie

Gdy chcemy zdecydować się na skorzystanie z pożyczki on-line, powinniśmy przede wszystkim wybrać ofertę godną zaufania. Sprawdźmy pożyczkodawcę przed złożeniem wniosku, aby mieć pewność, że transakcja będzie bezpieczna – w przeciwnym przypadku nasze wrażliwe dane mogą dostać się w ręce niepowołanych osób. Pomocne dane znajdziemy między innymi na stronach internetowych KNF czy ZFP (Związku Firm Pożyczkowych).

Jednak to jeszcze nie wszystko, gdy chodzi o bezpieczeństwo pożyczania w internecie. Również bardzo ważne jest unikanie zagrożeń internetowych, na które narażony jest każdy z nas. Przede wszystkim sprawdźmy, czy strona, na której chcemy zaciągnąć pożyczkę, posiada ważny certyfikat SSL, który widoczny jest jako zielona kłódka przy adresie strony internetowej. Oznacza to dane na stronie zabezpieczone są kryptograficznie podczas transakcji.

Oczywiście, pamiętajmy też o tym, aby nigdy nie podawać nikomu danych do logowania się na konto bankowe czy danych kart płatniczych – ignorujmy wszelkiego rodzaju wiadomości e-mail proszące o takie dane.

Bezpieczna pożyczka w Aasa Polska

W naszej firmie pożyczkowej Aasa Polska kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo, aby zapewnić klientom pełną satysfakcję przy zaciąganiu pożyczki. Nasza strona internetowa jest zabezpieczona certyfikatem, posiadamy również certyfikaty Firmy Wiarygodnej Finansowo oraz Odpowiedzialnego Pożyczkodawcy. Razem z nami możesz pożyczyć pieniądze przez internet bez ryzyka – zapraszamy serdecznie!

Ten wpis znajduje się w kategorii