Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Pożyczka internetowa a dane osobowe

Pożyczka internetowa a dane osobowe

Pożyczki internetowe cieszą się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem. To właśnie dzięki nim możemy szybko i wygodnie pożyczać pieniądze na różne wydatki – bez konieczności wychodzenia z domu. Czy jednak pożyczanie on-line jest rzeczywiście bezpieczne?

Wielu z nas na co dzień korzysta z różnych finansowych usług internetowych. Standardem są już konta bankowe on-line, do których uzyskujemy dostęp przez zalogowanie się na komputerze, tablecie czy na smartfonie. Przez internet możemy przelewać pieniądze, zakładać lokaty, a nawet pożyczać pieniądze bez potrzeby odwiedzania placówki.

W internecie czeka na nas coraz więcej ofert

Dzisiaj zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe oferują swoje usługi przez internet. Banki adresują swoje pożyczki głównie do stałych klientów, którzy mogą wziąć pożyczkę z poziomu swojego serwisu transakcyjnego. Z kolei firmy pozabankowe oferują pożyczki dla każdego zainteresowanego, spełniającego wymogi.

Branża pożyczkowa w dużej mierze bazuje na dostępności on-line. W sieci możemy znaleźć firmy oferujące chwilówki oraz pożyczki ratalne na dłuższe terminy. Co więcej, możemy też znaleźć oferty pożyczek społecznościowych, które polegają na obiegu pieniędzy pomiędzy użytkownikami danego serwisu.

Poszukiwanie odpowiednich pożyczek przez internet jest bardzo łatwe i szybkie – w jednym miejscu możemy sprawdzić wszystkie informacje, które nas interesują. Do dyspozycji mamy też specjalne porównywarki i rankingi pożyczek, które pozwalają nam na łatwe porównanie różnych ofert, na przykład pod kątem kosztów. jesienna-pozyczka

Pamiętaj o bezpieczeństwie

Gdy chcemy zdecydować się na skorzystanie z pożyczki on-line, powinniśmy przede wszystkim wybrać ofertę godną zaufania. Sprawdźmy pożyczkodawcę przed złożeniem wniosku, aby mieć pewność, że transakcja będzie bezpieczna – w przeciwnym przypadku nasze wrażliwe dane mogą dostać się w ręce niepowołanych osób. Pomocne dane znajdziemy między innymi na stronach internetowych KNF czy ZFP (Związku Firm Pożyczkowych).

Jednak to jeszcze nie wszystko, gdy chodzi o bezpieczeństwo pożyczania w internecie. Również bardzo ważne jest unikanie zagrożeń internetowych, na które narażony jest każdy z nas. Przede wszystkim sprawdźmy, czy strona, na której chcemy zaciągnąć pożyczkę, posiada ważny certyfikat SSL, który widoczny jest jako zielona kłódka przy adresie strony internetowej. Oznacza to dane na stronie zabezpieczone są kryptograficznie podczas transakcji.

Oczywiście, pamiętajmy też o tym, aby nigdy nie podawać nikomu danych do logowania się na konto bankowe czy danych kart płatniczych – ignorujmy wszelkiego rodzaju wiadomości e-mail proszące o takie dane.

Bezpieczna pożyczka w Aasa Polska

W naszej firmie pożyczkowej Aasa Polska kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo, aby zapewnić klientom pełną satysfakcję przy zaciąganiu pożyczki. Nasza strona internetowa jest zabezpieczona certyfikatem, posiadamy również certyfikaty Firmy Wiarygodnej Finansowo oraz Odpowiedzialnego Pożyczkodawcy. Razem z nami możesz pożyczyć pieniądze przez internet bez ryzyka – zapraszamy serdecznie!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 74,08%. Rata miesięczna od 245,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 4 617,56 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 627,56 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 617,56 zł. Stan na dzień 05.11.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5 700,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 68,26%. Rata miesięczna od 335,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 6 081,00 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 894, zł, prowizja 5 187,60 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11 781,00 zł. Stan na dzień 23.11.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.