Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Pożyczka na zakupy w Black Friday

Pożyczka na zakupy w Black Friday

Czarny Piątek, czyli Black Friday zbliża się wielkimi krokami. Jeśli planujesz teraz jakieś większe zakupy, na razie warto się wstrzymać, ponieważ to właśnie podczas tego, jednego w roku piątku ceny spadają. Jeśli chcesz przygotować się na zakupowy szał, możesz także zaciągnąć pożyczkę. Gdzie można wziąć tę najlepszą?

Black Friday to już tradycja w Stanach Zjednoczonych. To pierwszy piątek następujący po Dniu Dziękczynienia, który oznacza początek sezonu zakupowego przed Bożym Narodzeniem.

Podczas Czarnego Piątku sklepy obniżają swoje ceny, niejednokrotnie proponując bardzo dobre promocje. Są wtedy czynne w dodatkowych godzinach – niekiedy nawet przez 24 godziny na dobę. W Stanach Zjednoczonych tylko w ten dzień na zakupy wybiera się ponad 100 milionów mieszkańców kraju – dla wielu sprzedawców to też najbardziej dochodowy termin w roku.

Promocje w Polsce

Tradycja Czarnego Piątku od kilku lat widoczna jest również w Polsce. Promocje organizują przede wszystkim zagraniczne sieci handlowe, ale nie tylko. Coraz częściej dołączają do nich również polscy sprzedawcy, chcąc konkurować o klientów.

Warto również wskazać, że organizowany jest też Cyber Monday – jest to pierwszy poniedziałek przypadający po Czarnym Piątku, podczas którego organizowane są dodatkowe obniżki w sklepach internetowych. Często jednak sklepy internetowe organizują promocje obowiązujące już od Czarnego Piątku.

W tym roku, Black Friday wypada na 24 listopada, z kolei Cyber Monday na 27 listopada, dlatego do „godziny zero” pozostało jeszcze trochę czasu. Warto wykorzystać go na zapoznanie się z różnymi ofertami i porównanie ich ze sobą. Także możemy zacząć odkładać pieniądze, gdy chcemy wybrać się wtedy na zakupy – im więcej odłożymy, tym więcej będziemy mogli zaoszczędzić na zakupach!

Pożyczka na Black Friday

Na Black Friday najlepszym wyborem będzie pożyczka gotówkowa – możemy zaciągnąć ją na dowolny cel, czyli wydać również na zakupy. Taką pożyczkę możemy otrzymać również szybko i wygodnie – nawet bez wychodzenia z domu jako pożyczka ratalna on-line. W związku z tym to bardzo wygodne rozwiązanie dla każdego poszukującego dodatkowej gotówki.

Przy zaciąganiu pożyczki na Black Friday warto podliczyć, ile pieniędzy będzie nam potrzebne. Gdy chcemy zakupić nowy telewizor, będzie potrzebna suma kilku tysięcy złotych. Gdy będziemy planowali uzupełnić swoją garderobę, wystarczy zwykle około tysiąca złotych. Najlepiej jednak wziąć pożyczkę z lekką górką, ponieważ tak naprawdę nie wiemy, ile pieniędzy będzie nam potrzebnych – często pojawia się świetna okazja, z której żal nie skorzystać, więc nasze planowane wydatki idą w górę.

Oczywiście, jeśli zabraknie nam pieniędzy, możemy wziąć dodatkową pożyczkę on-line – banki i pozabankowe firmy pożyczkowe pozwalają nam na pożyczenie pieniędzy naprawdę szybko, dlatego możemy mieć je na swoim koncie nawet tego samego dnia. Oczywiście, zawsze przeliczmy, czy będziemy w stanie poradzić sobie ze spłatą zadłużenia, aby nie okazało się, że będzie nadmiernym obciążeniem dla domowego budżetu.

Ten wpis znajduje się w kategorii