Weź pożyczkę, której rata nie wzrośnie przez cały okres spłaty. RRSO: 77,46%

Sprawdź!

Pożyczka pozabankowa – czy jest bezpieczna?

Pożyczka pozabankowa – czy jest bezpieczna?

Szeroka oferta rynku w zakresie pożyczek pozabankowych i ciekawe promocje kuszące znakomitymi warunkami zaciągania takich pożyczek sprawiają, że wiele osób korzysta z tego typu wsparcia finansowego. Zaciągamy pożyczki na drobne wydatki lub też urządzenie konkretnego pomieszczenia i wiele innych. Czy jednak rzeczywiście te pożyczki są w pełni bezpieczne?

Pożyczek pozabankowych jest całe mnóstwo. Pojawiło się ich w ostatnim czasie bardzo dużo. Osoby chcące szybko pożyczyć pieniądze, mają więc szeroki wybór w tym zakresie. Instytucje pozabankowe kuszą klientów przejrzystymi warunkami i dużymi kwotami, które można pożyczyć bez zbędnych formalności.

Takie łatwe rozwiązania nie zawsze jednak są bezpieczne. Warto więc przed zaciągnięciem takiej pożyczki z instytucji pozabankowej, dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw.

Kuszące oferty pożyczek

Bardzo często w reklamach telewizyjnych słyszymy, że daną pożyczkę możemy wziąć za darmo. Co to właściwie znaczy? Instytucje pozabankowe, chcąc przyciągnąć nowych klientów, zaoferowały wszystkim osobom, które korzystają z usług danej firmy po raz pierwszy, darmowe pożyczki.

Oznacza to w praktyce tyle, że pożyczając od danej firmy 5000 zł, spłacamy dokładnie tyle samo. Jest to więc niezwykle kusząca oferta dla wszystkich tych, którzy takiej kwoty nie potrafią dostać w banku. Oczywiście należy liczyć się z tym, że każda następna pożyczka w danej firmie będzie już oprocentowana zgodnie z zasadami danej instytucji pozabankowej. Najkorzystniej jest więc wziąć jednorazową pożyczkę na większą kwotę w danej instytucji i już więcej nie korzystać z ich usług.

Okazuje się jednak, że łatwe pożyczanie pieniędzy szybko wchodzi w krew, dlatego też klient zadowolony z poprzedniej współpracy z firmą pozabankową udzielającą pożyczek, prawdopodobnie wróci do niej znowu. Takie promocje są więc specjalnie organizowane przez instytucje pozabankowe, aby zyskać stałych klientów.

Co nam zagraża?

Pożyczki pozabankowe są bardzo lubiane ze względu na minimalne formalności, które trzeba spełnić, aby uzyskać konkretną kwotę. Instytucje pozabankowe nie wymagają od swoich klientów ani żadnych zaświadczeń, ani też poręczycieli. Pożyczki pozabankowe wiążą się także z tym, że liczyć możemy na elastyczne podejście co do spłacania rat. Wniosek o taką pożyczkę możemy złożyć przez Internet bez wysiłku, a wszystkie formalności załatwić w domu, gdyż przedstawiciel przyjedzie do naszego mieszkania.

Pożyczki pozabankowe są także idealnym rozwiązaniem dla osób posiadających negatywną historię kredytową. Okazuje się jednak, że pożyczanie poza bankiem ma także swoje negatywne skutki. Przede wszystkim musimy się liczyć z cotygodniowym okresem spłaty rat, co nie zawsze może nam odpowiadać.

Oprócz tego musimy uważać na wysokie oprocentowania i prowizje takich pożyczek. Ponadto, łatwy dostęp do tego typu pożyczek może sprawić, że wpadniemy w błędne koło pożyczania pieniędzy, a to już prosta droga do zadłużenia się na całe życie. Chcąc więc skorzystać z oferty pożyczki pozabankowej, trzeba to zrobić rozsądnie.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 88,30%. Rata miesięczna od 353,49 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7161,48 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1874,73 zł, prowizja 5286,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12461,48 zł. Stan na dzień 08.09.2022 r                                    

Aasa z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 77,46%. Rata miesięczna od 329,64 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa stała). Całkowity koszt pożyczki: 6326,73 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1874,73 zł, prowizja 4452 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11626,73 zł. Stan na dzień 08.09.2022 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Usług Medycznych. Składka dobrowolnego Pakietu Usług Medycznych: 1 400,00 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo z kwoty udzielonej pożyczki.     

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  NNLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna (NNLife TUnŻiR S.A., dalej jako Towarzystwo) z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł. 
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 5000,00 zł.
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.