Zimowa pożyczka dla każdego do 15 tys. złotych.

Sprawdź!

Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Pożyczki pozabankowe – czy są niebezpieczne?

Pożyczki pozabankowe – czy są niebezpieczne?

Szeroka oferta rynku w zakresie pożyczek pozabankowych i ciekawe promocje kuszące znakomitymi warunkami zaciągania takich pożyczek sprawiają, że wiele osób korzysta z tego typu wsparcia finansowego. Zaciągamy pożyczki na drobne wydatki lub też urządzenie konkretnego pomieszczenia i wiele innych. Czy jednak rzeczywiście te pożyczki są w pełni bezpieczne?

 

Pożyczek pozabankowych jest całe mnóstwo. Pojawiło się ich w ostatnim czasie bardzo dużo. Osoby chcące szybko pożyczyć pieniądze, mają więc szeroki wybór w tym zakresie. Instytucje pozabankowe kuszą klientów przejrzystymi warunkami i dużymi kwotami, które można pożyczyć bez zbędnych formalności.

Takie łatwe rozwiązania nie zawsze jednak są bezpieczne. Warto więc przed zaciągnięciem takiej pożyczki z instytucji pozabankowej, dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw.

 

Kuszące oferty pożyczek

Bardzo często w reklamach telewizyjnych słyszymy, że daną pożyczkę możemy wziąć za darmo. Co to właściwie znaczy? Instytucje pozabankowe, chcąc przyciągnąć nowych klientów, zaoferowały wszystkim osobom, które korzystają z usług danej firmy po raz pierwszy, darmowe pożyczki.

Oznacza to w praktyce tyle, że pożyczając od danej firmy 5000zł, spłacamy dokładnie tyle samo. Jest to więc niezwykle kusząca oferta dla wszystkich tych, którzy takiej kwoty nie potrafią dostać w banku. Oczywiście należy liczyć się z tym, że każda następna pożyczka w danej firmie będzie już oprocentowana zgodnie z zasadami danej instytucji pozabankowej. Najkorzystniej jest więc wziąć jednorazową pożyczkę na większą kwotę w danej instytucji i już więcej nie korzystać z ich usług.

Okazuje się jednak, że łatwe pożyczanie pieniędzy szybko wchodzi w krew, dlatego też klient zadowolony z poprzedniej współpracy z firmą pozabankową udzielającą pożyczek, prawdopodobnie wróci do niej znowu. Takie promocje są więc specjalnie organizowane przez instytucje pozabankowe, aby zyskać stałych klientów.

 

Co nam zagraża?

Pożyczki pozabankowe są bardzo lubiane ze względu na minimalne formalności, które trzeba spełnić, aby uzyskać konkretną kwotę. Instytucje pozabankowe nie wymagają od swoich klientów ani żadnych zaświadczeń, ani też poręczycieli. Pożyczki pozabanowe wiążą się także z tym, że liczyć możemy na elastyczne podejście co do spłacania rat. Wniosek o taką pożyczkę możemy złożyć przez Internet bez wysiłku, a wszystkie formalności załatwić w domu, gdyż przedstawiciel przyjedzie do naszego mieszkania.

Pożyczki pozabankowe są także idealnym rozwiązaniem dla osób posiadających negatywną historię kredytową. Okazuje się jednak, że pożyczanie poza bankiem ma także swoje negatywne skutki. Przede wszystkim musimy się liczyć z cotygodniowym okresem spłaty rat, co nie zawsze może nam odpowiadać.

Oprócz tego musimy uważać na wysokie oprocentowania i prowizje takich pożyczek. Ponadto, łatwy dostęp do tego typu pożyczek może sprawić, że wpadniemy w błędne koło pożyczania pieniędzy, a to już prosta droga do zadłużenia się na całe życie. Chcąc więc skorzystać z oferty pożyczki pozabankowej, trzeba to zrobić rozsądnie.

Ten wpis znajduje się w kategorii