Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Pożyczka pozabankowa – czy jest bezpieczna?

Pożyczka pozabankowa – czy jest bezpieczna?

Szeroka oferta rynku w zakresie pożyczek pozabankowych i ciekawe promocje kuszące znakomitymi warunkami zaciągania takich pożyczek sprawiają, że wiele osób korzysta z tego typu wsparcia finansowego. Zaciągamy pożyczki na drobne wydatki lub też urządzenie konkretnego pomieszczenia i wiele innych. Czy jednak rzeczywiście te pożyczki są w pełni bezpieczne?

Pożyczek pozabankowych jest całe mnóstwo. Pojawiło się ich w ostatnim czasie bardzo dużo. Osoby chcące szybko pożyczyć pieniądze, mają więc szeroki wybór w tym zakresie. Instytucje pozabankowe kuszą klientów przejrzystymi warunkami i dużymi kwotami, które można pożyczyć bez zbędnych formalności.

Takie łatwe rozwiązania nie zawsze jednak są bezpieczne. Warto więc przed zaciągnięciem takiej pożyczki z instytucji pozabankowej, dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw.

Kuszące oferty pożyczek

Bardzo często w reklamach telewizyjnych słyszymy, że daną pożyczkę możemy wziąć za darmo. Co to właściwie znaczy? Instytucje pozabankowe, chcąc przyciągnąć nowych klientów, zaoferowały wszystkim osobom, które korzystają z usług danej firmy po raz pierwszy, darmowe pożyczki.

Oznacza to w praktyce tyle, że pożyczając od danej firmy 5000 zł, spłacamy dokładnie tyle samo. Jest to więc niezwykle kusząca oferta dla wszystkich tych, którzy takiej kwoty nie potrafią dostać w banku. Oczywiście należy liczyć się z tym, że każda następna pożyczka w danej firmie będzie już oprocentowana zgodnie z zasadami danej instytucji pozabankowej. Najkorzystniej jest więc wziąć jednorazową pożyczkę na większą kwotę w danej instytucji i już więcej nie korzystać z ich usług. jesienna-pozyczka

Okazuje się jednak, że łatwe pożyczanie pieniędzy szybko wchodzi w krew, dlatego też klient zadowolony z poprzedniej współpracy z firmą pozabankową udzielającą pożyczek, prawdopodobnie wróci do niej znowu. Takie promocje są więc specjalnie organizowane przez instytucje pozabankowe, aby zyskać stałych klientów.

Co nam zagraża?

Pożyczki pozabankowe są bardzo lubiane ze względu na minimalne formalności, które trzeba spełnić, aby uzyskać konkretną kwotę. Instytucje pozabankowe nie wymagają od swoich klientów ani żadnych zaświadczeń, ani też poręczycieli. Pożyczki pozabankowe wiążą się także z tym, że liczyć możemy na elastyczne podejście co do spłacania rat. Wniosek o taką pożyczkę możemy złożyć przez Internet bez wysiłku, a wszystkie formalności załatwić w domu, gdyż przedstawiciel przyjedzie do naszego mieszkania.

Pożyczki pozabankowe są także idealnym rozwiązaniem dla osób posiadających negatywną historię kredytową. Okazuje się jednak, że pożyczanie poza bankiem ma także swoje negatywne skutki. Przede wszystkim musimy się liczyć z cotygodniowym okresem spłaty rat, co nie zawsze może nam odpowiadać.

Oprócz tego musimy uważać na wysokie oprocentowania i prowizje takich pożyczek. Ponadto, łatwy dostęp do tego typu pożyczek może sprawić, że wpadniemy w błędne koło pożyczania pieniędzy, a to już prosta droga do zadłużenia się na całe życie. Chcąc więc skorzystać z oferty pożyczki pozabankowej, trzeba to zrobić rozsądnie.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.