Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Pożyczki prywatne – co to jest?

Pożyczki prywatne – co to jest?

Chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, czym są pożyczki. Pieniądze pożyczamy obecnie zarówno od banków, jak i od firm pozabankowych. W tym kontekście często pojawia się też pojęcie pożyczek prywatnych. Do czego się odnosi?

Pożyczka prywatna to taka pożyczka, którą otrzymujemy od osoby prywatnej. Może być nią zarówno ktoś, kogo znamy, jak i osoba nieznana nam bliżej. Pożyczki prywatne możemy zaciągać na mniejsze sumy bez podpisania umowy, ale jeżeli chcemy pożyczyć już kilkaset złotych, powinniśmy podpisać umowę, w której zapiszemy najważniejsze informacje o tym, kto, ile i na jakich zasadach pożycza pieniądze.

Po pożyczkę prywatną możemy iść do znajomych i do rodziny. Zwykle pożyczymy wtedy bez żadnych dodatkowych kosztów, czyli oddamy po prostu tyle samo, ile pożyczyliśmy. Oczywiście, wszystko zależy już tutaj od naszych indywidualnych ustaleń z drugą osobą. Gdy z kolei chodzi o pożyczki prywatne przekazywane przez osoby, które nie są nam znane bliżej, sprawa ma się już inaczej.

Gdzie otrzymać pożyczkę prywatną nie od rodziny?

Jeśli nie chcemy albo nie mamy możliwości wzięcia pożyczki prywatnej od kogoś, kogo znamy, możemy udać się do banku czy do firmy pożyczkowej. Do wyboru mamy chwilówki czy pożyczki ratalne, które możemy zaciągnąć na sumy od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych i więcej w zależności od tego, jaka jest nasza zdolność kredytowa. Możemy też wybrać pożyczki prywatne, które oferowane są przez inne osoby chcące na tym zarobić. Obecnie najczęściej są one oferowane za pośrednictwem specjalnych serwisów społecznościowych.

Pożyczki prywatne oferowane przez takie serwisy nazywane są też pożyczkami społecznościowymi. Jak to działa? Zasada jest dość prosta. Rejestrujemy się na serwisie i przechodzimy specjalną weryfikację. Potem przygotowujemy swoją aukcję pożyczkową. W której wpisujemy informacje o tym, ile i na jak długo chcemy pożyczyć pieniądze. Potem, gdy nasza oferta wzbudzi zainteresowanie, zaczną zgłaszać się chętni. Są to osoby, które zarabiają na pożyczaniu pieniędzy. Wtedy „dorzucają” nam swoje środki do pożyczki i wtedy, gdy zbierzemy potrzebą nam sumę od jednego lub wielu pożyczkodawców, możemy ją otrzymać.

Oczywiście, pożyczki prywatne możemy uzyskać bezpośrednio od osób prywatnych. W gazetach czy na słupach ogłoszeniowych często znajdujemy takie oferty. Pamiętajmy jednak o tym, by lepiej nie korzystać z nich, ponieważ istnieje ryzyko, że trafimy na oszustów. Może się okazać, że pożyczka będzie miała ogromne opłaty czy nie zostaniemy poinformowani dokładnie o jej warunkach.

Zamiast pożyczki prywatnej – pożyczka ratalna od Aasa Polska

Jeżeli potrzebujesz szybkich pieniędzy na dogodnych warunkach, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty w Aasa Polska. Nasza pożyczka ratalna to idealny wybór dla każdego, kto potrzebuje dodatkowej gotówki na dowolny cel. Pożyczysz u nas aż do 10 000 złotych na okres do 24 miesięcy. Skorzystaj z naszego kalkulatora na stronie, aby od razu podliczyć wszystkie wydatki i wysłać wniosek. Zapraszamy do wybrania pożyczek od Aasa Polska!

Ten wpis znajduje się w kategorii