Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Programy lojalnościowe – czy warto z nich korzystać?

Programy lojalnościowe – czy warto z nich korzystać?

Programy lojalnościowe oferowane są obecnie przez wiele różnych firm – zarówno tych działających on-line, jak i stacjonarnie. Najczęściej programy tego rodzaju pozwalają na zbieranie punktów za zakupy, które potem możemy wymienić na różne nagrody. Czy warto jednak dołączać do programów lojalnościowych? Czy to się opłaca?

Za sprawą programów lojalnościowych firmy mogą promować się i zyskiwać nowych klientów. Klienci z kolei mogą zmniejszać koszty związane z zakupami. To wobec tego korzystna transakcja dla każdej ze stron. Jednak nie każdy program tego rodzaju jest opłacalny. Warto więc poznać zasady mądrego korzystania z programów lojalnościowych.

Z jakich programów lojalnościowych warto korzystać?

Na programach lojalnościowych najlepiej wyjdziemy wtedy, gdy korzystamy z oferty danej firmy często. W związku z tym dobrym wyborem będzie dołączenie do programów w sklepach ogólnospożywczych – hipermarketach i mniejszych sklepach sieciowych, na stacjach benzynowych, na których często tankujemy, w sklepach z odzieżą czy drogeriach, w których regularnie robimy zakupy, także w punktach gastronomicznych.

Dzięki dołączeniu do programów lojalnościowych w sklepach i firmach, z których często korzystamy, zyskamy najwięcej. Także bardzo dobrym wyborem są programy pozwalające nam na zbieranie punktów w różnych sklepach czy programy oferowane przez banki – pozwalają na uzyskanie rabatów. Oczywiście, nie znaczy to, że nie powinniśmy dołączać do innych programów – będziemy mogli wtedy otrzymać mniejsze bonusy.

Jak zyskać najwięcej na programach społecznościowych?

Oczywiście, recepta jest prosta – im częściej korzystamy z oferty danego sklepu czy innej firmy mającej swój program lojalnościowy, tym więcej możemy zyskać. Możemy też zapytać znajomych, czy nie będą chcieli kupić czegoś z naszą kartą.

Warto także śledzić aktualne promocje, ponieważ możemy dzięki nim uzyskać podwójne punkty lub dodatkowe bonusy. Możemy być z nimi na bieżąco wtedy, gdy dołączymy do list e-mailowych oraz grona fanów na serwisach społecznościowych.

Z drugiej strony powinniśmy pamiętać o tym, aby nie robić zakupów tylko po to, aby zdobyć punkty w programie społecznościowym. W ten sposób możemy kupić przedmioty, które tak naprawdę nie będą nam potrzebne – lepiej więc zastanowić się nad zakupami, gdy akurat konkretnego produktu czy produktów nie potrzebujemy.

Wybieraj swoje nagrody z rozwagą

Również powinniśmy mądrze dobierać nagrody z programu lojalnościowego. Często klient może sam określić, na co przeznaczy zebrane punkty. Przykładowo, może być to zniżka na zakupy, darmowa wysyłka, dodatkowe gratisy, na które wymieniamy nasze punkty. Czasami konieczne jest także dopłacenie do nagrody.

Warto więc sprawdzić, czy rzeczywiście dana nagroda jest warta naszych punktów – być może wtedy, gdy musielibyśmy dopłacić, uda nam się kupić ją znacznie taniej w innych sklepach? Nie wydawajmy też punktów na rzeczy, które tak naprawdę nie są nam potrzebne.

Podsumowując, programy lojalnościowe to kapitalny wybór dla osób lubiących oszczędzać. Warto także do nich dołączyć!

Ten wpis znajduje się w kategorii