Weź pożyczkę, której rata nie wzrośnie przez cały okres spłaty. RRSO: 77,46%

Sprawdź!

Zakupy w zagranicznych sklepach internetowych

Zakupy w zagranicznych sklepach internetowych

Szukasz ciekawych butów, ale nie możesz znaleźć ich w polskich sklepach internetowych? A może chcesz kupić tani telefon komórkowy? Dzisiaj coraz więcej Polaków decyduje się na zakupy w sklepach on-line za granicą. O czym powinniśmy pamiętać podczas zakupów online za granicą?

Dzisiaj, w dobie internetu, zrobienie zakupów na drugim końcu świat nie stanowi żadnego problemu. Nic więc dziwnego, że wielu z nas kupuje on-line nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami, na przykład w Wielkiej Brytanii, w Stanach Zjednoczonych czy w Chinach.

Kupowanie w zagranicznych sklepach internetowych to żaden problem, ale musimy pamiętać o kwestiach bezpieczeństwa, aby nie okazało się, że nasze pieniądze przepadły, a produkt nie został wysłany. Gdy również myślisz o zakupach on-line w innym kraju, sprawdź z nami, jak można to zrobić!

Odpowiedni sklep to podstawa

Gdy chcemy zrobić zakupy w innym kraju, powinniśmy wybrać dobry sklep – tutaj liczy się pozytywna opinia, dlatego najlepiej sprawdzić wcześniej, co sądzą o nim kupujący. Możemy znaleźć takie informacje w internecie po wpisaniu nazwy sklepu do wyszukiwarki. Bez ryzyka możemy kupować w znanych sklepach, na przykład Amazon.

Pamiętajmy też o tym, że nie każdy zagraniczny sklep internetowy prowadzi sprzedaż na całym świecie i może się okazać, że nie będziemy mogli w nim zamówić produktu do Polski. Przed rozpoczęciem przeszukiwania asortymentu sprawdźmy, czy sklep oferuje „International Shipping”, czyli wysyłki międzynarodowe.

Metody płatności w zagranicznych sklepach internetowych

Główną metodą płatności w sklepach on-line poza granicami naszego kraju jest karta kredytowa albo karta płatnicza posiadająca odblokowane limity płatności on-line. Uważajmy jednak z podawaniem danych naszej karty w sklepach mniej znanych.

Niektóre sklepy dopuszczają także płatność z wykorzystaniem systemów płatności on-line takich jak PayPal. Wtedy możemy płacić albo kartą, albo przelewem. To bezpieczniejsza metoda płatności, ponieważ dane karty nie są wtedy narażone na przejęcie.

Zasadniczo nie ma możliwości wysyłki za pobraniem czy wykonania tradycyjnego przelewu, co także byłoby bardzo drogie.

Wysyłka zakupów z innego kraju

Przesyłka może być wysłana do nas pocztą lub kurierem. Wysyłka pocztą jest najczęściej tańsza, ale istnieje większe ryzyko utraty paczki, zwłaszcza wtedy, gdy nie jest to przesyłka rejestrowana. Gdy chcemy mieć większą pewność, że paczka przyjdzie, szukajmy opcji „Signed”, czyli z podpisem przy odbiorze, albo z trackingiem do śledzenia drogi przesyłki.

Zwykła przesyłka listowa, która często jest darmowa, sprawdza się zasadniczo tylko w przypadku tanich produktów. Niektóre serwisy, na przykład popularny AliExpress, pozwalają na uzyskanie zwrotu pieniędzy lub ponowną przesyłkę w przypadku zagubienia pierwszej.

Szybsza i bezpieczniejsza metoda płatności to kurier, ale musimy zapłacić za niego już więcej. Są jednak sklepy, które oferują darmową wysyłkę kurierem.

Wobec tego zakupy w zagranicznym sklepie internetowym nie muszą być trudne i ryzykowne – gdy wybierzemy dobry sklep on-line, na pewno będą udane!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 88,30%. Rata miesięczna od 353,49 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7161,48 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1874,73 zł, prowizja 5286,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12461,48 zł. Stan na dzień 08.09.2022 r                                    

Aasa z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 77,46%. Rata miesięczna od 329,64 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa stała). Całkowity koszt pożyczki: 6326,73 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1874,73 zł, prowizja 4452 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11626,73 zł. Stan na dzień 08.09.2022 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Usług Medycznych. Składka dobrowolnego Pakietu Usług Medycznych: 1 400,00 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo z kwoty udzielonej pożyczki.     

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  NNLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna (NNLife TUnŻiR S.A., dalej jako Towarzystwo) z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł. 
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 5000,00 zł.
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.