Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Zakupy w zagranicznych sklepach internetowych

Zakupy w zagranicznych sklepach internetowych

Szukasz ciekawych butów, ale nie możesz znaleźć ich w polskich sklepach internetowych? A może chcesz kupić tani telefon komórkowy? Dzisiaj coraz więcej Polaków decyduje się na zakupy w sklepach on-line za granicą. O czym powinniśmy pamiętać podczas zakupów on-line za granicą?

Dzisiaj, w dobie internetu, zrobienie zakupów na drugim końcu świat nie stanowi żadnego problemu. Nic więc dziwnego, że wielu z nas kupuje on-line nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami, na przykład w Wielkiej Brytanii, w Stanach Zjednoczonych czy w Chinach.

Kupowanie w zagranicznych sklepach internetowych to żaden problem, ale musimy pamiętać o kwestiach bezpieczeństwa, aby nie okazało się, że nasze pieniądze przepadły, a produkt nie został wysłany. Gdy również myślisz o zakupach on-line w innym kraju, sprawdź z nami, jak można to zrobić!

Odpowiedni sklep to podstawa

Gdy chcemy zrobić zakupy w innym kraju, powinniśmy wybrać dobry sklep – tutaj liczy się pozytywna opinia, dlatego najlepiej sprawdzić wcześniej, co sądzą o nim kupujący. Możemy znaleźć takie informacje w internecie po wpisaniu nazwy sklepu do wyszukiwarki. Bez ryzyka możemy kupować w znanych sklepach, na przykład Amazon.

Pamiętajmy też o tym, że nie każdy zagraniczny sklep internetowy prowadzi sprzedaż na całym świecie i może się okazać, że nie będziemy mogli w nim zamówić produktu do Polski. Przed rozpoczęciem przeszukiwania asortymentu sprawdźmy, czy sklep oferuje „International Shipping”, czyli wysyłki międzynarodowe.

Metody płatności w zagranicznych sklepach internetowych

Główną metodą płatności w sklepach on-line poza granicami naszego kraju jest karta kredytowa albo karta płatnicza posiadająca odblokowane limity płatności on-line. Uważajmy jednak z podawaniem danych naszej karty w sklepach mniej znanych.

Niektóre sklepy dopuszczają także płatność z wykorzystaniem systemów płatności on-line takich jak PayPal. Wtedy możemy płacić albo kartą, albo przelewem. To bezpieczniejsza metoda płatności, ponieważ dane karty nie są wtedy narażone na przejęcie.

Zasadniczo nie ma możliwości wysyłki za pobraniem czy wykonania tradycyjnego przelewu, co także byłoby bardzo drogie.

Wysyłka zakupów z innego kraju

Przesyłka może być wysłana do nas pocztą lub kurierem. Wysyłka pocztą jest najczęściej tańsza, ale istnieje większe ryzyko utraty paczki, zwłaszcza wtedy, gdy nie jest to przesyłka rejestrowana. Gdy chcemy mieć większą pewność, że paczka przyjdzie, szukajmy opcji „Signed”, czyli z podpisem przy odbiorze, albo z trackingiem do śledzenia drogi przesyłki.

Zwykła przesyłka listowa, która często jest darmowa, sprawdza się zasadniczo tylko w przypadku tanich produktów. Niektóre serwisy, na przykład popularny AliExpress, pozwalają na uzyskanie zwrotu pieniędzy lub ponowną przesyłkę w przypadku zagubienia pierwszej.

Szybsza i bezpieczniejsza metoda płatności to kurier, ale musimy zapłacić za niego już więcej. Są jednak sklepy, które oferują darmową wysyłkę kurierem.

Wobec tego zakupy w zagranicznym sklepie internetowym nie muszą być trudne i ryzykowne – gdy wybierzemy dobry sklep on-line, na pewno będą udane!

Ten wpis znajduje się w kategorii