Jak korzystać z programów lojalnościowych?
Dzięki mądremu wykorzystaniu programów lojalnościowych oferowanych nam przez firmy możemy oszczędzać jeszcze więcej. W jaki sposób posługiwać się kartami lojalnościowymi, aby zakupy były tańsze?

Spis treści
Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że programy lojalnościowe zaczęły być stosowane już w drugiej połowie XIX wieku. Już wtedy stosowano specjalne znaczki, które przekazywano klientom. Dzięki uzbieraniu ich odpowiedniej liczby można było otrzymać nagrody. W Polsce programy lojalnościowe zaczęły być stosowane powszechnie w latach dziewięćdziesiątych. Początkowo oferowały je stacje benzynowe. Teraz wykorzystuje je wiele firm w różnych branżach.
Na czym polega uczestnictwo w programach lojalnościowych?
Programy lojalnościowe mogą mieć różną formę – łączy je jednak jedno, czyli zachęcanie klientów do częstszego korzystania z oferty danej firmy, na przykład sklepu stacjonarnego czy internetowego.
Najczęściej program lojalnościowy polega na zbieraniu punktów za zakupy. Każdy produkt w sklepie w zależności od swojej ceny ma przypisaną określoną liczbę punktów. Gdy zbierzemy ich wymaganą liczbę, możemy wymienić je na nagrody.
Inna forma programów lojalnościowych to zbieranie znaczków – to popularne rozwiązanie w kawiarniach, barach szybkiej obsługi. Gdy zbierzemy odpowiednią liczbę znaczków, wówczas możemy otrzymać gratis.
Swoje programy lojalnościowe mają też banki. Dla swoich klientów przygotowują specjalne obniżki, które możemy otrzymać przy skorzystaniu z karty płatniczej.
Ponadto wiele firm przygotowuje specjalne oferty dla osób korzystających z programów lojalnościowych, na przykład rabaty, promocje, zaproszenia na wydarzenia.
Jak zyskać z programami lojalnościowymi?
Gdy dołączymy do jakiegoś programu lojalnościowego, możemy na nim sporo zyskać. Jednak z drugiej strony możemy wpaść w pułapkę i zacząć wydawać pieniądze tylko po to, aby zdobywać punkty i nagrody. Warto więc dowiedzieć się, jak możemy korzystać z programów lojalnościowych mądrze.
Przede wszystkim korzystajmy z programów lojalnościowych tych sklepów, w których robimy zakupy najczęściej. Gdy mamy coś kupić, sprawdźmy, czy w miejscu, w którym zbieramy punkty, jest dostępne to, czego potrzebujemy. Nie kupujmy jednak niczego na siłę tylko dlatego, żeby zdobywać punkty.
Gdy korzystamy z programów lojalnościowych, powinniśmy też mieć rękę na pulsie w okresie wyprzedaży. Często możemy otrzymać dodatkowe zniżki. Gdy podczas rejestracji w programie lojalnościowym podaliśmy datę urodzenia, istnieje także szansa, że firma prześle nam kupon rabatowy lub jakiś gratis na urodziny. Warto też dołączyć do grona fanów sklepu w mediach społecznościowych – wtedy będziemy zawsze wiedzieli wszystko na temat różnych promocji, nowości i wyprzedaży.
Podsumowując, jeśli chcemy płacić mniej, to jak najbardziej możliwe z programami lojalnościowymi. Dzięki nim jesteśmy w stanie uzyskać atrakcyjne bonusy jako lojalny klient. Kupujmy jednak tylko wtedy, gdy naprawdę mamy taką potrzebę – nie wydawajmy pieniędzy na to, co nie jest niezbędne, aby tylko zdobyć punkty czy kupony.
Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Zbita szybka w telefonie potrafi skutecznie utrudnić życie, szczególnie gdy wykorzystujemy go nie tylko do rozrywki czy kontaktów ze znajomymi, ale również do pracy. Wystarczy jeden nieuważny ruch, a konieczna będzie wymiana wyświetlacza. Niestety nie jest to tania usługa i w niektórych przypadkach może przewyższyć cenę nowego telefonu. Dlatego sprawdzamy, ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie
Czytaj więcej

Walentynki, czyli święto miłości pozwala celebrować uczucie z partnerem lub partnerką, ale także z rodziną, przyjaciółmi, dziećmi, a nawet samemu ze sobą. Podpowiadamy, jak można uczcić ten wyjątkowy dzień – na bogato i budżetowo, ale zawsze romantycznie
Czytaj więcej

W niektórych firmach pozabankowych są dostępne pożyczki, w ramach których nie są sprawdzane bazy. Dla osób, które mają problem ze spłatą zadłużeń to ostatnia szansa na uzyskanie finansowania. Jeśli rozsądnie podchodzisz do swoich finansów, to pożyczek bez BIK i BIG lepiej unikać. Sprawdź, dlaczego i z jakiego powodu historia kredytowa jest tak ważna.
Czytaj więcej