Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Przeceny w sklepie – sposób na oszczędzanie?

Przeceny w sklepie – sposób na oszczędzanie?

Dwa razy do roku w sklepach stacjonarnych i internetowych organizuje się wyprzedaże sezonowe. Oprócz nich sprzedawcy mogą zaoferować nam znacznie więcej ciekawych promocji i rabatów, aby zakupy były jeszcze tańsze. Jak korzystać z przecen i oszczędzać?

Wielu z nas co roku czeka na przeceny w ulubionych sklepach. To właśnie w tym okresie możemy kupić to, o czym marzyliśmy, w niższej cenie. Oczywiście, w okresie wyprzedaży musimy się spieszyć – najlepsze kąski szybko znikają. Jeśli jednak mamy odrobinę szczęścia, uda nam się kupić coś w przystępnej, niższej niż standardowa cenie. O czym powinniśmy wtedy pamiętać?

Czy każda przecena się opłaca?

Zwykle przeceny kojarzymy z wyjątkowymi obniżkami, które mogą sięgać nawet 50% wyjściowej ceny. Warto jednak pamiętać o tym, że nie każda promocja jest opłacalna. W okresie wyprzedaży często słyszymy o tym, że sklep celowo podwyższa ceny przed wyprzedażą.

Ponadto zdarza się, że obniżki naprawdę są symboliczne lub w innych sklepach nawet bez promocji kupimy coś w jeszcze niższej cenie. Warto tutaj wskazać na sklepy internetowe, w których możemy zakupić produkty w bardzo atrakcyjnych cenach bez obniżek. Zatem zanim zdecydujemy się na kupno czegoś w sklepie stacjonarnym, warto sprawdzić, czy nie czekają na nas lepsze propozycje on-line.

Zatem niekoniecznie każda promocja jest opłacalna. Warto poświęcić odrobinę czasu na to, by zapoznać się z ofertami w innych sklepach – tych internetowych oraz stacjonarnych. jesienna-pozyczka

Jak mądrze kupować podczas przecen?

Jeśli chcemy kupować w okresie wyprzedaży, pamiętajmy o tym, aby nie dać się ponieść impulsywnym zakupom. Tylko dlatego, że coś jest przecenione, nie musi być nasze. Wiele osób kupuje wtedy niepotrzebne rzeczy, których posiadania nie planowaliśmy, ponieważ wydaje nam się, że robimy interes życia.

Wobec tego wtedy, gdy planujemy zrobić zakupy w czasie przecen, lepiej wcześniej określić, czego tak naprawdę będziemy potrzebowali. Zróbmy listę, a na niej zapiszmy produkty, które zamierzamy zakupić, na przykład 2 swetry, spodnie, kilka koszulek. Gdy coś uda nam się znaleźć, odhaczmy pozycję na liście, aby nie kupować tych samych produktów kilka razy.

Oprócz tego warto pamiętać o tym, by nie robić wszystkich zakupów w jednym, pierwszym sklepie. Często okazuje się potem, że tak naprawdę w kolejnych czekają na nas lepsze oferty. Gdy nie chcemy tracić czasu na wędrowanie od sklepu do sklepu, warto sprawdzić wcześniej produkty i ceny przez internet – teraz wiele sklepów publikuje takie informacje on-line, więc będą one bardzo pomocne podczas zakupów.

Oszczędzaj, ale mądrze!

Podsumowując, oszczędzanie na przecenach to realny sposób na zmniejszenie naszych wydatków. Kupujmy jednak tylko to, co naprawdę jest nam potrzebne, wcześniej dokładnie sprawdzając oferty.

Oczywiście, gdy zabraknie nam pieniędzy, pożyczka ratalna może nam pomóc w pozyskaniu dodatkowych środków. Najlepiej jednak zmieścić się w wyznaczonym budżecie, ponieważ pożyczkę również będziemy musieli spłacić, co także kosztuje. Życzymy udanych zakupów!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 74,08%. Rata miesięczna od 245,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 4 617,56 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 627,56 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 617,56 zł. Stan na dzień 05.11.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5 700,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 68,26%. Rata miesięczna od 335,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 6 081,00 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 894, zł, prowizja 5 187,60 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11 781,00 zł. Stan na dzień 23.11.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.