Przeceny w sklepie – sposób na oszczędzanie?
3 min czytaniaDwa razy do roku w sklepach stacjonarnych i internetowych organizuje się wyprzedaże sezonowe. Oprócz nich sprzedawcy mogą zaoferować nam znacznie więcej ciekawych promocji i rabatów, aby zakupy były jeszcze tańsze. Jak korzystać z przecen i oszczędzać?
Spis treści
Wielu z nas co roku czeka na przeceny w ulubionych sklepach. To właśnie w tym okresie możemy kupić to, o czym marzyliśmy, w niższej cenie. Oczywiście, w okresie wyprzedaży musimy się spieszyć – najlepsze kąski szybko znikają. Jeśli jednak mamy odrobinę szczęścia, uda nam się kupić coś w przystępnej, niższej niż standardowa cenie. O czym powinniśmy wtedy pamiętać?
Czy każda przecena się opłaca?
Zwykle przeceny kojarzymy z wyjątkowymi obniżkami, które mogą sięgać nawet 50% wyjściowej ceny. Warto jednak pamiętać o tym, że nie każda promocja jest opłacalna. W okresie wyprzedaży często słyszymy o tym, że sklep celowo podwyższa ceny przed wyprzedażą.
Ponadto zdarza się, że obniżki naprawdę są symboliczne lub w innych sklepach nawet bez promocji kupimy coś w jeszcze niższej cenie. Warto tutaj wskazać na sklepy internetowe, w których możemy zakupić produkty w bardzo atrakcyjnych cenach bez obniżek. Zatem zanim zdecydujemy się na kupno czegoś w sklepie stacjonarnym, warto sprawdzić, czy nie czekają na nas lepsze propozycje on-line.
Zatem niekoniecznie każda promocja jest opłacalna. Warto poświęcić odrobinę czasu na to, by zapoznać się z ofertami w innych sklepach – tych internetowych oraz stacjonarnych.
Jak mądrze kupować podczas przecen?
Jeśli chcemy kupować w okresie wyprzedaży, pamiętajmy o tym, aby nie dać się ponieść impulsywnym zakupom. Tylko dlatego, że coś jest przecenione, nie musi być nasze. Wiele osób kupuje wtedy niepotrzebne rzeczy, których posiadania nie planowaliśmy, ponieważ wydaje nam się, że robimy interes życia.
Wobec tego wtedy, gdy planujemy zrobić zakupy w czasie przecen, lepiej wcześniej określić, czego tak naprawdę będziemy potrzebowali. Zróbmy listę, a na niej zapiszmy produkty, które zamierzamy zakupić, na przykład 2 swetry, spodnie, kilka koszulek. Gdy coś uda nam się znaleźć, odhaczmy pozycję na liście, aby nie kupować tych samych produktów kilka razy.
Oprócz tego warto pamiętać o tym, by nie robić wszystkich zakupów w jednym, pierwszym sklepie. Często okazuje się potem, że tak naprawdę w kolejnych czekają na nas lepsze oferty. Gdy nie chcemy tracić czasu na wędrowanie od sklepu do sklepu, warto sprawdzić wcześniej produkty i ceny przez internet – teraz wiele sklepów publikuje takie informacje on-line, więc będą one bardzo pomocne podczas zakupów.
Oszczędzaj, ale mądrze!
Podsumowując, oszczędzanie na przecenach to realny sposób na zmniejszenie naszych wydatków. Kupujmy jednak tylko to, co naprawdę jest nam potrzebne, wcześniej dokładnie sprawdzając oferty.
Oczywiście, gdy zabraknie nam pieniędzy, pożyczka ratalna może nam pomóc w pozyskaniu dodatkowych środków. Najlepiej jednak zmieścić się w wyznaczonym budżecie, ponieważ pożyczkę również będziemy musieli spłacić, co także kosztuje. Życzymy udanych zakupów!
Artykuły, które mogą Cię zainteresować:
Zbita szybka w telefonie potrafi skutecznie utrudnić życie, szczególnie gdy wykorzystujemy go nie tylko do rozrywki czy kontaktów ze znajomymi, ale również do pracy. Wystarczy jeden nieuważny ruch, a konieczna będzie wymiana wyświetlacza. Niestety nie jest to tania usługa i w niektórych przypadkach może przewyższyć cenę nowego telefonu. Dlatego sprawdzamy, ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie
Czytaj więcej
Walentynki, czyli święto miłości pozwala celebrować uczucie z partnerem lub partnerką, ale także z rodziną, przyjaciółmi, dziećmi, a nawet samemu ze sobą. Podpowiadamy, jak można uczcić ten wyjątkowy dzień – na bogato i budżetowo, ale zawsze romantycznie
Czytaj więcej
W niektórych firmach pozabankowych są dostępne pożyczki, w ramach których nie są sprawdzane bazy. Dla osób, które mają problem ze spłatą zadłużeń to ostatnia szansa na uzyskanie finansowania. Jeśli rozsądnie podchodzisz do swoich finansów, to pożyczek bez BIK i BIG lepiej unikać. Sprawdź, dlaczego i z jakiego powodu historia kredytowa jest tak ważna.
Czytaj więcej