Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Porady prawne przez internet - jak działają?

Porady prawne przez internet - jak działają?

Usługi prawne możemy otrzymać nie tylko stacjonarnie – w kancelarii adwokackiej albo kancelarii radcy prawnego, ale również z takiej usługi możemy skorzystać przez internet. Jak działa prawnik on-line i z jakimi kosztami usług musimy się wtedy liczyć?

Nie każdy z nas musi posiadać rozeznanie w prawie. Jednak każdy powinien go przestrzegać. Gdy pojawiają się jakieś problemy z prawem, powinniśmy zapoznać się bliżej z daną dziedziną lub skorzystać z pomocy eksperta w tej dziedzinie.

Porady prawne są uznawane za dość drogie, ale powinniśmy pamiętać, że w rzeczywistości wcale nie są one kosztowne. Co więcej, gdy skorzystamy z pomocy prawnej on-line, możemy zaoszczędzić. Jak to możliwe?

Jak działa poradnictwo prawne on-line?

Udzielanie porad prawnych to główny przedmiot działalności większości kancelarii prawnych – adwokackich oraz radców prawnych. Jeśli chcemy otrzymać pomoc, możemy udać się do nich osobiście, ale w ostatnich latach coraz więcej kancelarii zaczęło oferować usług prawne przez internet.

Poradnictwo prawne on-line dostępne jest wówczas dla każdego, kto potrzebuje szybkiej pomocy w rozwiązaniu problemów prawnych – bez wychodzenia z domu. Nie należy przy tym mylić profesjonalnych porad prawnych z tymi udzielanymi na forach internetowych. Korzystając z pomocy prawdziwego prawnika mamy pewność, że jego odpowiedź będzie zgodna z literą prawa i nie będzie domysłem. jesienna-pozyczka

Porady prawne on-line przebiegają według następującej procedury:

• przekazanie do prawnika pytania prawnego

• prawnik analizuje przekazane pytanie pod kątem jego stopnia skomplikowania i przekazuje klientowi informację o cenie porady

• klient może zgodzić się na taką cenę lub zrezygnować z usługi bez żadnych opłat – gdy zgadza się, płaci za usługę prawną

• gdy pieniądze dochodzą do kancelarii prawnej, prawnik rozpoczyna przygotowywanie odpowiedzi

• odpowiedź w wyznaczonym terminie przekazywana jest do klienta na jego adres e-mailowy

Zwykle czas udzielenia porady prawnej przez internet to od 2 do 3 dni, niemniej może on się przedłużyć wtedy, gdy sprawa jest złożona. Wówczas na odpowiedź możemy czekać nawet ponad tydzień. Dokładne informacji o czasie oczekiwania możemy najczęściej znaleźć na stronie internetowej kancelarii prawnej. jesienna-pozyczka

Warto też wskazać, że obecnie możemy skorzystać z serwisów internetowych zrzeszających prawników udzielających porady on-line. W tym przypadku rejestrujemy się na stronie i publikujemy pytanie. Możemy następnie otrzymać zgłoszenia od prawników z cenami i wtedy wybieramy taką ofertę, która będzie najtańsza.

Ile kosztuje porada prawna przez internet?

Ceny porad prawnych są generalnie podobne do porad udzielanych stacjonarnie. Czasami możemy jednak zaoszczędzić od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

Zwykle cena porady prawnej wynosi od 100 do 300 złotych, niemniej jednak możemy znaleźć też oferty wynoszące około 50-70 złotych. Warto więc zapoznać się z różnymi propozycjami, gdy potrzebujemy fachowej pomocy przy rozwiązaniu jakiegoś problemu prawnego. Pamiętajmy, że wycena najczęściej nie jest płatna.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.