Zimowa pożyczka dla każdego do 15 tys. złotych.

Sprawdź!

Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Prawnik przez internet

Prawnik przez internet

Usługi prawne możemy otrzymać nie tylko stacjonarnie – w kancelarii adwokackiej albo kancelarii radcy prawnego, ale również z takiej usługi możemy skorzystać przez internet. Jak działa prawnik on-line i z jakimi kosztami usług musimy się wtedy liczyć?

Nie każdy z nas musi posiadać rozeznanie w prawie. Jednak każdy powinien go przestrzegać. Gdy pojawiają się jakieś problemy z prawem, powinniśmy zapoznać się bliżej z daną dziedziną lub skorzystać z pomocy eksperta w tej dziedzinie.

Porady prawne są uznawane za dość drogie, ale powinniśmy pamiętać, że w rzeczywistości wcale nie są one kosztowne. Co więcej, gdy skorzystamy z pomocy prawnej on-line, możemy zaoszczędzić. Jak to możliwe?

Jak działa poradnictwo prawne on-line?

Udzielanie porad prawnych to główny przedmiot działalności większości kancelarii prawnych – adwokackich oraz radców prawnych. Jeśli chcemy otrzymać pomoc, możemy udać się do nich osobiście, ale w ostatnich latach coraz więcej kancelarii zaczęło oferować usług prawne przez internet.

Poradnictwo prawne on-line dostępne jest wówczas dla każdego, kto potrzebuje szybkiej pomocy w rozwiązaniu problemów prawnych – bez wychodzenia z domu. Nie należy przy tym mylić profesjonalnych porad prawnych z tymi udzielanymi na forach internetowych. Korzystając z pomocy prawdziwego prawnika mamy pewność, że jego odpowiedź będzie zgodna z literą prawa i nie będzie domysłem.

Porady prawne on-line przebiegają według następującej procedury:

• przekazanie do prawnika pytania prawnego

• prawnik analizuje przekazane pytanie pod kątem jego stopnia skomplikowania i przekazuje klientowi informację o cenie porady

• klient może zgodzić się na taką cenę lub zrezygnować z usługi bez żadnych opłat – gdy zgadza się, płaci za usługę prawną

• gdy pieniądze dochodzą do kancelarii prawnej, prawnik rozpoczyna przygotowywanie odpowiedzi

• odpowiedź w wyznaczonym terminie przekazywana jest do klienta na jego adres e-mailowy

Zwykle czas udzielenia porady prawnej przez internet to od 2 do 3 dni, niemniej może on się przedłużyć wtedy, gdy sprawa jest złożona. Wówczas na odpowiedź możemy czekać nawet ponad tydzień. Dokładne informacji o czasie oczekiwania możemy najczęściej znaleźć na stronie internetowej kancelarii prawnej.

Warto też wskazać, że obecnie możemy skorzystać z serwisów internetowych zrzeszających prawników udzielających porady on-line. W tym przypadku rejestrujemy się na stronie i publikujemy pytanie. Możemy następnie otrzymać zgłoszenia od prawników z cenami i wtedy wybieramy taką ofertę, która będzie najtańsza.

Ile kosztuje porada prawna przez internet?

Ceny porad prawnych są generalnie podobne do porad udzielanych stacjonarnie. Czasami możemy jednak zaoszczędzić od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

Zwykle cena porady prawnej wynosi od 100 do 300 złotych, niemniej jednak możemy znaleźć też oferty wynoszące około 50-70 złotych. Warto więc zapoznać się z różnymi propozycjami, gdy potrzebujemy fachowej pomocy przy rozwiązaniu jakiegoś problemu prawnego. Pamiętajmy, że wycena najczęściej nie jest płatna.

Ten wpis znajduje się w kategorii