Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Remont mieszkania – na kredyt czy na pożyczkę?

Remont mieszkania – na kredyt czy na pożyczkę?

Gipsowanie ścian, tapetowanie, malowanie, kładzenie nowych podłóg, kompleksowe odnowienie łazienki i kuchni, nowe meble i dekoracje – wyremontowanie domu nie jest tanie i może kosztować nas od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Gdy remont jest wskazany, a my nie mamy całej sumy, można ją pożyczyć. Co wtedy wybrać – kredyt czy pożyczkę?

Chyba każdy z nas chciałby mieszkać w wygodnym, stylowym otoczeniu, które wpisuje się w nas gust. Remont jest w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem, ponieważ dzięki niemu możemy odnowić wnętrza, w których mieszkamy. Koszty takich prac zależą głównie od tego, czego oczekujemy. Wobec tego, zanim wypiszemy wniosek o pożyczkę albo o kredyt, powinniśmy poświęcić czas na obliczenie, jaka suma będzie nam potrzebna.

Jak obliczyć koszt remontu?

W przypadku prac remontowych często trudno jest nam określić, ile dokładnie będą wynosiły wydatki. Musimy wziąć pod uwagę koszty potrzebnych nam materiałów, koszty robocizny, gdy chcemy zlecić prace ekipie remontowej, także podliczmy koszty mebli i innego wyposażenia. Ceny możemy znaleźć dzisiaj w internecie, ale zwykle będziemy musieli też udać się do sklepów, by sprawdzić materiały na własne oczy.

Gdy już podliczymy wszystkie koszty, zawsze dodajmy do nich około 10-20% więcej, ponieważ w trakcie remontu mogą pojawić się dodatkowe wydatki. Przykładowo, może być konieczne odnowienie ściany, która jest zagrzybiona, okaże się, że ceny poszczególnych materiałów pójdą w górę, trzeba będzie kupić coś innego, a w tej samej cenie nie znajdziemy tego, co będzie nam się podobało. Oczywiście, może też zmienić się nasza koncepcja i tym samym początkowe wyliczenia nie będą już adekwatne.

Pożyczka na remont mieszkania

Zwykle wtedy, gdy planowany jest mniejszy lub większy remont, wybierana jest pożyczka. Możemy ubiegać się o nią w banku albo w instytucji pożyczkowej działającej pozabankowo. Do dyspozycji mamy szeroką gamę różnych ofert. Powinniśmy pamiętać o tym, żeby najlepiej wziąć pożyczkę ratalną, ponieważ chwilówka będzie do spłaty w miesiąc. Dzięki pożyczkom ratalnym możemy łatwo rozłożyć zadłużenie na mniejsze raty i dzięki temu spłacimy je bez nadwyrężenia naszego domowego budżetu. jesienna-pozyczka

Pożyczkę na remont mieszkania możemy wziąć obecnie nawet przez internet. W przypadku pozabankowych firm pożyczkowych limit kwoty to wtedy około 10 000 złotych. W bankach z kolei jest on zależny od naszej zdolności kredytowej.

A może kredyt hipoteczny na remont?

Inna propozycja to pożyczka albo kredyt hipoteczny na remont domu. Wtedy zastawiamy go i jest on zabezpieczeniem kredytu – musimy wtedy pamiętać o tym, że jeśli nie będziemy spłacali rat, nieruchomość może być przejęta przez bank albo firmę pożyczkową.

Plusem pożyczek i kredytów hipotecznych jest możliwość pożyczenia większej sumy z mniejszymi kosztami niż w przypadku pożyczek gotówkowych, co wynika z posiadania zabezpieczenia. Oczywiście, będziemy musieli mieć również odpowiednią zdolność kredytową, która pozwoli nam na spłacenie zaciągniętego zobowiązania we wskazanym czasie.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.