Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Tanie ferie zimowe dla dziecka

Tanie ferie zimowe dla dziecka

Nie masz jeszcze żadnych planów na feerie zimowe dla swojego malucha? Warto zacząć myśleć o nich już teraz, aby wykonać rezerwację tak szybko, jak to możliwe. Co wybrać, gdy do dyspozycji nie mamy zbyt dużej sumy?

Na ferie zimowe możemy wysłać dziecko samo albo możemy wyjechać na nie całą rodziną. Wzięcie urlopu w tym okresie zwykle nie jest trudne, więc możemy spędzić razem trochę czasu z najbliższymi. Gdzie jednak wyjechać, aby ferie były przyjemne dla każdego i dodatkowo były również niedrogie? Nie musimy spędzać tego czasu tylko w Polsce, ponieważ do dyspozycji mamy też wiele innych ciekawych krajów.

Ferie zimowe na nartach

To najbardziej popularna propozycja – zimą możemy spędzić czas na nartach czy na snowboardzie, ale możemy też wędrować po górach. Ferie na nartach to dobry wybór dla każdego lubiącego zimowe krajobrazy i aktywne spędzanie wolnego czasu.

Na ferie na nartach zapraszają zarówno polskie miejscowości położone w górach, jak i te zagraniczne – w Czechach, na Słowacji, ale też we Włoszech czy we Francji, ale musimy wtedy liczyć się z wyższymi kosztami.

Ferie zimowe nad morzem

Morze to nie tylko propozycja na lato, ale również doskonale sprawdzi się na zimę! Pojezierze Pomorskie może być też kapitalnym wyborem dla tych, którzy lubią jeździć na nartach, ponieważ dostępne są tam zimowe trasy zjazdowe. Możemy znaleźć je między innymi w Sopocie, Wieżycy czy Szymbarku.

Oczywiście, podczas ferii zimowych nad morzem czeka na nas wiele innych atrakcji, na przykład spacery po oblodzonej plaży, zwiedzanie zabytków, warsztaty dla najmłodszych. Wiele hoteli ma specjalne propozycje właśnie dla nich.

Ferie zimowe w ciepłych krajach

Nikt nie mówi, że ferie zimowe muszą być spędzone w zimowej scenerii. Może być zupełnie inaczej! Aktualnie wiele biur podróży zaprasza całe rodziny na wyjątkowe wycieczki do ciepłych krajów w okresie zimowych wakacji. To niesamowita propozycja, ponieważ zamiast śniegu i mrozu możemy wypocząć na słonecznej plaży.

Zimowe wakacje możemy spędzić między innymi na Teneryfie, która zaprasza słoneczną pogodą i ciekawymi miejscami do zobaczenia. Także możemy wybrać się do Afryki Północnej, ba przykład do Maroko, Tunezji czy do Egiptu. Wycieczki zorganizowane do tych krajów wcale nie są takie drogie, jak może nam się wydawać – często zapłacimy za nie niej niż za ferie spędzone w popularnej miejscowości turystycznej w Polsce.

Ferie zimowe w mieście

Jeśli jednak ze względów finansowych wyjazdy nie wchodzą w grę, wcale nie oznacza to, że maluch będzie musiał całe dwa tygodnie spędzić w domu. Ciekawe wakacje można również spędzić w mieście. Takie półkolonie są znacznie tańsze od kolonii i dodatkowo rodzice mogą wtedy pracować, więc nie muszą brać urlopu, aby opiekować się dzieckiem.

Warto przede wszystkim sprawdzić oferty różnych półkolonii, które organizowane są przez domy kultury oraz inne instytucje i organizacje. Wtedy maluch w ciągu dnia może spędzić czas na ciekawych zajęciach – może uprawiać sporty, uczyć się fotografować albo programować, może rozwijać swoje umiejętności plastyczne albo zostać aktorem w teatrze. To tylko parę propozycji, ponieważ jest ich o wiele więcej.

Ten wpis znajduje się w kategorii