Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Tańsze wakacje poza sezonem

Tańsze wakacje poza sezonem

Masz ochotę na wakacyjny wyjazd, ale nie masz wystarczającej sumy, aby wybrać się na wymarzony wypoczynek? W takim przypadku istnieje szereg sposobów na to, aby obniżyć te koszty – jednym z nich jest zaplanowanie podróży poza sezonem.

Zdecydowana większość turystów decyduje się na swój wyjazd w okresie wakacyjnym. Wtedy kurorty zarówno w Polsce, jak i za granicą przeżywają prawdziwe oblężenie tych, którzy pragną wypocząć w najgorętszej porze.

Jednak nie każdy z nas ma okazję do tego, aby wyjechać na wakacje latem, na przykład z powodu zawodowych czy rodzinnych obowiązków. Na szczęście, w ofertach biur turystycznych znajdziemy wycieczki również poza lipcem oraz sierpniem. Oczywiście, możemy także zdecydować się na zaplanowanie wyjazdu samodzielnie.

Tanie oferty last minute

Poza sezonem bardzo łatwo można upolować atrakcyjną wycieczkę last minute zaplanowaną przez biuro podróży. Wystarczy, że w najbliższym czasie będzie miał miejsce termin wyjazdu i zostanie kilka wolnych miejsc, aby biuro zdecydowało się na obniżenie ceny w celu uzyskania kompletu turystów.

Dzięki tanim ofertom last minute możemy oszczędzić nawet do kilkudziesięciu procent w zestawieniu z ofertą katalogową. Dla wielu to bardzo atrakcyjna propozycja, ponieważ możemy wtedy zwiedzić różne egzotyczne zakątki i jednocześnie ograniczyć koszty związane z podróżą.

Większy wybór noclegów w niższej cenie

Wraz z zakończeniem okresu wakacyjnego liczba turystów w polskich i zagranicznych kurortach spada. To powoduje, że do wyboru mamy więcej miejsc noclegowych. To powoduje, że znalezienie odpowiadającego nam miejsca do wypoczynku jest łatwiejsze – nie musimy też rezerwować go ze znacznym wyprzedzeniem, jak na to miejsce w przypadku wyjazdów w szczycie sezonu.

Co więcej, po sezonie w hotelach i innych obiektach noclegowych czekają na nas też niższe ceny wypoczynku. Możemy wtedy zaoszczędzić nawet około 30% na jednym noclegu, a nierzadko różnice są jeszcze większe. To powoduje, że także samodzielnie zaplanowane wakacje po sezonie mogą być dla nas znacznie tańsze.

Maleją też koszty transportu

Nie zapominajmy też o tym, że wraz z zakończeniem sezonu letnich wakacji maleją również koszty związane z transportem. Mniejsze zainteresowanie oznacza, że operatorzy linii lotniczych czy linii autokarowych obniżają ceny. Możemy więc zapłacić za dotarcie na miejsce znacznie mniej. Widać to w szczególności na przykładzie linii lotniczych – po sezonie możemy łatwo upolować podróż w bardzo niskiej cenie.

Oczywiście, oprócz niższych cen jest także jeszcze jedna duża zaleta zaplanowania wakacji poza sezonem – to mniejszy tłok. Możemy wtedy bez problemu odwiedzić ciekawe zabytki, muzea, galerie sztuki, nie musząc obawiać się o duży ścisk. Poza sezonem wiele punktów gastronomicznych, sklepów, muzeów również obniża swoje ceny.

Wobec tego zaplanowanie wyjazdu wakacyjnego poza szczytem sezonu to bardzo dobry wybór. Z propozycjami biur podróży oraz ofertami połączeń i noclegów możemy zapoznać się już teraz całkowicie przez internet!

Ten wpis znajduje się w kategorii