Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Jak taniej wyjechać na wakacje, urlop?

Jak taniej wyjechać na wakacje, urlop?

Masz ochotę na wakacyjny wyjazd, ale nie masz wystarczającej sumy, aby wybrać się na wymarzony wypoczynek? W takim przypadku istnieje szereg sposobów na to, aby obniżyć te koszty – jednym z nich jest zaplanowanie podróży poza sezonem.

Zdecydowana większość turystów decyduje się na swój wyjazd w okresie wakacyjnym. Wtedy kurorty zarówno w Polsce, jak i za granicą przeżywają prawdziwe oblężenie tych, którzy pragną wypocząć w najgorętszej porze.

Jednak nie każdy z nas ma okazję do tego, aby wyjechać na wakacje latem, na przykład z powodu zawodowych czy rodzinnych obowiązków. Na szczęście, w ofertach biur turystycznych znajdziemy wycieczki również poza lipcem oraz sierpniem. Oczywiście, możemy także zdecydować się na zaplanowanie wyjazdu samodzielnie.

Tanie oferty last minute

Poza sezonem bardzo łatwo można upolować atrakcyjną wycieczkę last minute zaplanowaną przez biuro podróży. Wystarczy, że w najbliższym czasie będzie miał miejsce termin wyjazdu i zostanie kilka wolnych miejsc, aby biuro zdecydowało się na obniżenie ceny w celu uzyskania kompletu turystów.

Dzięki tanim ofertom last minute możemy oszczędzić nawet do kilkudziesięciu procent w zestawieniu z ofertą katalogową. Dla wielu to bardzo atrakcyjna propozycja, ponieważ możemy wtedy zwiedzić różne egzotyczne zakątki i jednocześnie ograniczyć koszty związane z podróżą. jesienna-pozyczka

Większy wybór noclegów w niższej cenie

Wraz z zakończeniem okresu wakacyjnego liczba turystów w polskich i zagranicznych kurortach spada. To powoduje, że do wyboru mamy więcej miejsc noclegowych. To powoduje, że znalezienie odpowiadającego nam miejsca do wypoczynku jest łatwiejsze – nie musimy też rezerwować go ze znacznym wyprzedzeniem, jak na to miejsce w przypadku wyjazdów w szczycie sezonu.

Co więcej, po sezonie w hotelach i innych obiektach noclegowych czekają na nas też niższe ceny wypoczynku. Możemy wtedy zaoszczędzić nawet około 30% na jednym noclegu, a nierzadko różnice są jeszcze większe. To powoduje, że także samodzielnie zaplanowane wakacje po sezonie mogą być dla nas znacznie tańsze.

Maleją też koszty transportu

Nie zapominajmy też o tym, że wraz z zakończeniem sezonu letnich wakacji maleją również koszty związane z transportem. Mniejsze zainteresowanie oznacza, że operatorzy linii lotniczych czy linii autokarowych obniżają ceny. Możemy więc zapłacić za dotarcie na miejsce znacznie mniej. Widać to w szczególności na przykładzie linii lotniczych – po sezonie możemy łatwo upolować podróż w bardzo niskiej cenie.

Oczywiście, oprócz niższych cen jest także jeszcze jedna duża zaleta zaplanowania wakacji poza sezonem – to mniejszy tłok. Możemy wtedy bez problemu odwiedzić ciekawe zabytki, muzea, galerie sztuki, nie musząc obawiać się o duży ścisk. Poza sezonem wiele punktów gastronomicznych, sklepów, muzeów również obniża swoje ceny.

Wobec tego zaplanowanie wyjazdu wakacyjnego poza szczytem sezonu to bardzo dobry wybór. Z propozycjami biur podróży oraz ofertami połączeń i noclegów możemy zapoznać się już teraz całkowicie przez internet!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.