Ubezpieczenie mieszkania – ile to kosztuje?
2 min czytaniaSkorzystanie z ubezpieczenia mieszkania pozwala na ograniczenie ryzyka związanego z różnymi nieprzewidzianymi sytuacjami. Koszt ubezpieczenia mieszkania może być bardzo różny co oczywiście zależy od wybranego zakresu polisy ubezpieczeniowej. W wielu przypadkach można zdecydować się a podstawowe wersje polis, których koszt nie jest wysoki.
Na rynku ubezpieczeniowym można korzystać zarówno z tanich polis a także bardzo kosztownych. Zanim wybierze się polisę ważne jest zapoznanie się z możliwym do wybrania zakresem ochrony ubezpieczeniowej mieszkania.
Nawet dla tego samego mieszkania można spotkać się z kosztem polisy ubezpieczeniowej, który będzie różnił się cenowo o kilkaset złotych.
Najlepszym rozwiązaniem jest indywidualne dopasowanie wariantu ochrony ubezpieczeniowej. Wymaga to jednak porównania ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych, które działają na krajowym rynku ubezpieczeniowym.
Podstawowy zakres ubezpieczenia
Decydując się na podstawowy zakres ubezpieczenia, który pozwala na zabezpieczenie mieszkania przed standardowymi ryzykami można spodziewać się znalezienia polis ubezpieczeniowych, których koszt nie będzie przekraczał trzystu złotych.
Takie polisy ubezpieczeniowe obejmują najczęściej ubezpieczenie od ognia, zdarzeń losowych, dewastacji, stłuczenia szyb. Jednocześnie takie polisy chronią na wypadek kradzieży z włamaniem a także można korzystać z dodatkowego ubezpieczenia OC w życiu prywatnym. Taka polisa będzie chroniła między innymi przez konsekwencjami zalania mieszkania przez sąsiadów czy pozwala na korzystanie ze wsparcia fachowca przy występowaniu awarii co obejmowane jest polisą home assistance.
Jednak nawet podstawowe ubezpieczenie może znacznie przekraczać pięćset złotych w przypadku najdroższych ofert u niektórych ubezpieczycieli. Wynika to między innymi od lokalizacji mieszkania, ale również od konkretnych ofert firm ubezpieczeniowych. Wybranie odpowiedniej firmy ubezpieczeniowej, która jest renomowana i gwarantuje sprawną realizację obsługi w przypadku odszkodowań, usuwanie awarii również ma znaczenie.
Doradztwo ubezpieczeniowe
Zamiast samodzielnie szukać ofert ubezpieczeń można zdecydować się na skorzystanie z usług firm doradztwa ubezpieczeniowego. W przypadku niezależnych agentów ubezpieczeniowych można liczyć na zapewnienie uzyskania indywidualnie dopasowanych polis. W wielu przypadkach agenci odpowiednio znając rynek ubezpieczeń są w stanie znaleźć polisy, przy których znacznie łatwiej jest negocjować warunki ubezpieczenia.
Negocjowanie zakresu polisy ubezpieczeniowej pozwala na korzystanie jedynie z takiego zakresu ochrony zapewnianej przez polisę ubezpieczeniową, która jest w pełni dopasowana.
Gdy samodzielnie szuka się odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej ważne jest również decydowanie na wstępne sprawdzenie oraz porównanie ofert na rynku.
Pozwala to na zorientowanie się jakie są przeciętne warunki cenowe oferowane przez firmy ubezpieczeniowe na rynku. Można również zdecydować się na takie polisy, które pozwalają na zapewnienie niższych warunków cenowych.
Artykuły, które mogą Cię zainteresować:
Zbita szybka w telefonie potrafi skutecznie utrudnić życie, szczególnie gdy wykorzystujemy go nie tylko do rozrywki czy kontaktów ze znajomymi, ale również do pracy. Wystarczy jeden nieuważny ruch, a konieczna będzie wymiana wyświetlacza. Niestety nie jest to tania usługa i w niektórych przypadkach może przewyższyć cenę nowego telefonu. Dlatego sprawdzamy, ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie
Czytaj więcej
Walentynki, czyli święto miłości pozwala celebrować uczucie z partnerem lub partnerką, ale także z rodziną, przyjaciółmi, dziećmi, a nawet samemu ze sobą. Podpowiadamy, jak można uczcić ten wyjątkowy dzień – na bogato i budżetowo, ale zawsze romantycznie
Czytaj więcej
W niektórych firmach pozabankowych są dostępne pożyczki, w ramach których nie są sprawdzane bazy. Dla osób, które mają problem ze spłatą zadłużeń to ostatnia szansa na uzyskanie finansowania. Jeśli rozsądnie podchodzisz do swoich finansów, to pożyczek bez BIK i BIG lepiej unikać. Sprawdź, dlaczego i z jakiego powodu historia kredytowa jest tak ważna.
Czytaj więcej