Remont domu – ile kosztuje nowa podłoga?
3 min czytaniaKoszt wykonania podłogi w ramach prac wykończeniowych w nowym domu czy mieszkaniu jak też prac remontowych zależy przede wszystkim od wybranych materiałów stosowanych do wykonania podłogi. Postawienie na tańsze materiały pozwala na zapewnienie znacznego ograniczenia łącznych kosztów wykonania podłóg. Jednocześnie materiały wpływają na czas, który firma budowlana musi poświęcić na wykonanie podłogi co znów przekłada się na koszty robocizny.
Spis treści
Na koszty wykonania pokrycia podłogowego największy wpływ na wybór określonego typu materiałów. Jednak ważne jest branie pod uwagę, że poszczególne materiały oferują również odmienną jakość wykonania podłogi a także komfort jej użytkowania.
Postawienie na nieco droższe materiały, ale oferujące większą odporność na zużywanie się czy mechaniczne uszkodzenia pozwala na zapewnienie znacznie dłuższego czasu użytkowania podłogi. W dłuższym okresie czasu pozwala to na uzyskanie oszczędności pomimo większych, jednorazowych wydatków.
Jakie koszty będą wchodziły w wykonanie podłóg?
Na koszt zrealizowania podłóg wpływają między innymi takie rodzaje materiałów jak wykończeniowe, izolacyjne oraz podkłady. Jednocześnie koszty wykonania podłóg to również wszelkie koszty dodatkowe. Do takich kosztów zaliczyć można między innymi te związane z ekspertyzami czy oględzinami. Z większymi kosztami muszą liczyć się osoby, które chcą wykonać wymianę podłóg, gdyż wówczas niezbędne jest wykonanie prac rozbiórkowych.
Przygotowanie prac wykonania podłóg
Zanim podłoga będzie mogła być realizowana niezbędne jest wykonanie oględzin. Nie są to bardzo duże koszty, ale trzeba się z nimi liczyć. W ramach oględzin wykonywany jest również kosztorys, a często techniczna ekspertyza. Jednocześnie przy pracach remontowych niezbędnych do wykonania nowej podłogi trzeba również liczyć się z kosztem prac demontażu.
Przygotowanie podłoża
Materiały podłogowe nie mogą być położone, gdy nie zostaną wykonane prace polegające na przygotowaniu podłoża. Zakres takich prac może być bardzo różny. Wykonywany może być z jednej strony tradycyjny podkład podłogowy a także realizowane mogą być prace z wykorzystaniem mas szpachlujących, folii izolacyjnych. Największych kosztów można spodziewać się przy realizowaniu ogrzewania podłogowego.
Układanie materiałów podłogowych
W zależności od tego na jakie materiały postawiło się przy realizowaniu posadzek można spodziewać się odmiennych kosztów związanych z ich układaniem. Na mniejsze koszty można liczyć w przypadku decydowania się na podłogi wykonywane z różnych materiałów drewnianych jak parkiety jednowarstwowe czy lite drewno.
Natomiast przy decydowaniu się na bardziej rozbudowane parkiety jak dwuwarstwowe czy trójwarstwowe trzeba spodziewać się nawet dwukrotnie wyższych kosztów. Podobne ceny związane są z układaniem desek podłogowych, które zaliczają się jednych z grubszych pokryć podłogowych. Wysokie ceny związane są również z układaniem płytek ceramicznych. Natomiast na zacnie mniejsze ceny można liczyć przy decydowaniu się na sztuczne wykładziny.
Artykuły, które mogą Cię zainteresować:
Zbita szybka w telefonie potrafi skutecznie utrudnić życie, szczególnie gdy wykorzystujemy go nie tylko do rozrywki czy kontaktów ze znajomymi, ale również do pracy. Wystarczy jeden nieuważny ruch, a konieczna będzie wymiana wyświetlacza. Niestety nie jest to tania usługa i w niektórych przypadkach może przewyższyć cenę nowego telefonu. Dlatego sprawdzamy, ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie
Czytaj więcej
Walentynki, czyli święto miłości pozwala celebrować uczucie z partnerem lub partnerką, ale także z rodziną, przyjaciółmi, dziećmi, a nawet samemu ze sobą. Podpowiadamy, jak można uczcić ten wyjątkowy dzień – na bogato i budżetowo, ale zawsze romantycznie
Czytaj więcej
W niektórych firmach pozabankowych są dostępne pożyczki, w ramach których nie są sprawdzane bazy. Dla osób, które mają problem ze spłatą zadłużeń to ostatnia szansa na uzyskanie finansowania. Jeśli rozsądnie podchodzisz do swoich finansów, to pożyczek bez BIK i BIG lepiej unikać. Sprawdź, dlaczego i z jakiego powodu historia kredytowa jest tak ważna.
Czytaj więcej