Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Urodziny – w lokalu czy w domu?

Urodziny – w lokalu czy w domu?

Zbliżają się twoje urodziny i chcesz zaprosić na nie swoich bliskich? Warto już teraz pomyśleć, gdzie je zorganizować. Gdy dotychczas zawsze urodziny urządzane był w domu, warto pomyśleć o innej propozycji – urodzinach w lokalu. Co będzie lepsze?

Im więcej gości planujemy zaprosić, tym więcej pracy nas czeka. Samodzielne urządzenie urodzin, chociaż może być bardzo satysfakcjonujące, to jednak jest też czasochłonne i w związku z tym nie każdy ma na to czas. Także nie zawsze mamy odpowiednią przestrzeń do tego, aby zaprosić wszystkich, których planujemy.

Dzisiaj coraz więcej osób decyduje się na urządzanie urodzin poza domem, na przykład w restauracji, domu przyjęć, w ulubionym pubie. Musimy jedna liczyć się wtedy z nieco wyższym kosztem niż urodziny w domu. Zatem, na co warto się zdecydować?

Urodziny zorganizowane w domu

Jeśli masz odpowiednie warunki, w takim przypadku urodziny w domu to dobra propozycja. Jak jednak wspomnieliśmy, będziemy potrzebowali nieco więcej czasu, aby je przygotować, więc nie takie rozwiązanie nie sprawdzi się wtedy, gdy pracujemy do późna, także w weekendy. Gotowanie i sprzątanie, zwłaszcza dla większej grupy, może zająć nam sporo czasu.

Urodziny zorganizowane w domu nie muszą jednak oznaczać siedzenia w kuchni – mamy alternatywne rozwiązanie, a mianowicie zamówienie jedzenia z dowozem. Możemy zdecydować się na zawsze dobrą pizzę, a także możemy wybrać profesjonalną firmę cateringową, która będzie mogła dostarczyć nam dania obiadowe, na kolekcję, desery. Koszt to wtedy zwykle od 30 do 100 złotych za osobę zależnie od wybranego menu. jesienna-pozyczka

Jeśli zamierzamy urządzić urodziny wraz z muzyką i mieszkamy w bloku, warto przemyśleć, czy to dobre rozwiązanie. Innym lokatorom hałas może przeszkadzać.

Urodziny zorganizowane w lokalu

Nasza druga propozycja to zorganizowanie urodzin w lokalu. W tym przypadku musimy liczyć się z większym kosztem, ale też oszczędzamy swój cenny czas i możemy zapomnieć o samodzielnym gotowaniu i sprzątaniu przed i po urodzinach. Wszystkim zajmie się lokal, a my możemy poświęcić czas na świętowanie.

W zależności od tego, jak nasze wymarzone urodziny mają wyglądać, możemy wybrać restaurację, kawiarnię czy pub. Przyjęcia okolicznościowe organizują również domy przyjęć. Restauracja i dom przyjęć to dobry wybór wtedy, gdy chcemy zorganizować imprezę z obiadem. Jeśli zależy nam na krótszym spotkaniu, możemy wybrać pub czy kawiarnię.

Wiele lokali ma specjalne oferty dla osób chcących organizować przyjęcia okolicznościowe. Możemy wtedy dobrać taką opcję, która będzie dla naj najbardziej korzystna pod kątem menu oraz ceny. Zwykle musimy liczyć się z ceną od 20 do 40 złotych od osoby, gdy mówimy tylko o słodkim poczęstunku. Gdy chcemy zaprosić gości na obiad i kolację, a także na coś słodkiego, koszty rosną nawet do 100 złotych za osobę.

Zatem wtedy, gdy zależy ci na komforcie, najlepiej zdecydować się na urządzenie imprezy w lokalu – to wcale nie takie drogie, jak może się wydawać, a przy tym również nie będziemy musieli się napracować i świętować swoje urodziny jeszcze przyjemniej. Wybór jednak należy do ciebie!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.