Weź pożyczkę, której rata nie wzrośnie przez cały okres spłaty. RRSO: 77,46%

Sprawdź!

Wymiana walut – stacjonarnie czy online?

Wymiana walut – stacjonarnie czy online?

Wybierasz się na wakacje za granicę? A może masz kredyt walutowy? W takim przypadku warto wiedzieć, gdzie najbardziej opłaca się wymienić walutę. Dzisiaj mamy zasadniczo dwa rozwiązania – wymiana walut stacjonarnie albo on-line. Co warto wybrać?

Wymiana walut online nie jest trudna – w kantorach możemy wymieniać waluty krajów europejskich oraz pozaeuropejskich. Euro, dolary amerykańskie, frank szwajcarski, funty brytyjskie, ruble, korony czeskie – to tylko kilka z nich, ponieważ jest ich znacznie więcej.

Zarówno wymiana walut stacjonarnie, jak i przez internet ma swoje zalety i wady. Gdy wobec tego nie wiesz, na co się zdecydować, sprawdź te metody razem z nami!

Wymiana walut w stacjonarnym kantorze

Kantory stacjonarne znajdziemy w wielu nadgranicznych miejscowościach oraz w dużych miastach. Musimy mieć tylko walutę w gotówce, aby dokonać wymiany. Wybieramy odpowiedni kantor – warto porównać kursy, by znaleźć ten z najlepszymi cenami – a potem wymieniamy pieniądze.

Wymiana walut w kantorze stacjonarnym jest najlepszym wyborem wtedy, gdy chcemy wymienić niewielką sumę i zależy nam na tym, aby mieć ją właśnie w gotówce. Na taką transakcję często decydują się turyści.

Musimy jednak pamiętać o tym, że jest to generalnie dość mało opłacalna metoda wymiany, szczególnie dla wyższych sum. Oczywiście, trzeba również uważać na pieniądze – możemy narazić się na ich kradzież. Ponadto warto wskazać, że wymiana walut stacjonarnie może spowodować, że narazimy się na oszustwa – dotyczy to głównie zagranicy, na przykład wymieniająca walutę osoba może specjalnie przekazać nam mniejszą sumę niż wynikałoby to z przeliczenia. Warto trzymać rękę na pulsie.

Wymiana walut w kantorze internetowym

Kantory internetowe są obecnie bardzo popularne, ale nie każdy z nas wie, na czym polega wymiana walut on-line. Do korzystania z takiej oferty potrzebujemy dwóch rachunków – w walucie, którą chcemy wymienić, i w walucie, na która chcemy wymienić pieniądze, na przykład mogą być to rachunki w złotym i we franku szwajcarskim. Pieniądze możemy potem wypłacić z użyciem karty walutowej z konta walutowego albo płacić z niego z wykorzystaniem przelewów.

Wymiana walut on-line jest szybka, wygodna, bezpieczna, a także łatwa. Co więcej, jest również tania, ponieważ kursy są bardziej korzystne niż w kantorach stacjonarnych. To powoduje, że taka metoda wymiany walut jest chętnie wybierana przez osoby płacące kredyty w walutach obcych, przez przedsiębiorców, którzy handlują z klientami i kontrahentami z innych krajów, także przez osoby często kupujące on-line za granicą.

Dzięki kantorom internetowym możemy więc zaoszczędzić na wymianie walut i sprawić, że pieniądze będą u nas także bez wychodzenia z domu. Nie musimy obawiać się też o bezpieczeństwo, ponieważ transakcja odbywa się on-line.

Wymieniaj waluty tak, jak ci wygodnie!

Wobec tego zarówno wymiana on-line, jak i stacjonarnie ma swoje plusy i minusy. Warto wobec tego dobrać taką metodę wymiany waluty, która będzie dla nas najbardziej korzystna w danym przypadku.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 88,30%. Rata miesięczna od 353,49 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7161,48 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1874,73 zł, prowizja 5286,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12461,48 zł. Stan na dzień 08.09.2022 r                                    

Aasa z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 77,46%. Rata miesięczna od 329,64 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa stała). Całkowity koszt pożyczki: 6326,73 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1874,73 zł, prowizja 4452 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11626,73 zł. Stan na dzień 08.09.2022 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Usług Medycznych. Składka dobrowolnego Pakietu Usług Medycznych: 1 400,00 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo z kwoty udzielonej pożyczki.     

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  NNLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna (NNLife TUnŻiR S.A., dalej jako Towarzystwo) z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł. 
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 5000,00 zł.
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.