Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Wymiana walut – stacjonarnie czy on-line?

Wymiana walut – stacjonarnie czy on-line?

Wybierasz się na wakacje za granicę? A może masz kredyt walutowy? W takim przypadku warto wiedzieć, gdzie najbardziej opłaca się wymienić walutę. Dzisiaj mamy zasadniczo dwa rozwiązania – wymiana walut stacjonarnie albo on-line. Co warto wybrać?

Wymiana walut online nie jest trudna – w kantorach możemy wymieniać waluty krajów europejskich oraz pozaeuropejskich. Euro, dolary amerykańskie, frank szwajcarski, funty brytyjskie, ruble, korony czeskie – to tylko kilka z nich, ponieważ jest ich znacznie więcej.

Zarówno wymiana walut stacjonarnie, jak i przez internet ma swoje zalety i wady. Gdy wobec tego nie wiesz, na co się zdecydować, sprawdź te metody razem z nami!

Wymiana walut w stacjonarnym kantorze

Kantory stacjonarne znajdziemy w wielu nadgranicznych miejscowościach oraz w dużych miastach. Musimy mieć tylko walutę w gotówce, aby dokonać wymiany. Wybieramy odpowiedni kantor – warto porównać kursy, by znaleźć ten z najlepszymi cenami – a potem wymieniamy pieniądze.

Wymiana walut w kantorze stacjonarnym jest najlepszym wyborem wtedy, gdy chcemy wymienić niewielką sumę i zależy nam na tym, aby mieć ją właśnie w gotówce. Na taką transakcję często decydują się turyści.

Musimy jednak pamiętać o tym, że jest to generalnie dość mało opłacalna metoda wymiany, szczególnie dla wyższych sum. Oczywiście, trzeba również uważać na pieniądze – możemy narazić się na ich kradzież. Ponadto warto wskazać, że wymiana walut stacjonarnie może spowodować, że narazimy się na oszustwa – dotyczy to głównie zagranicy, na przykład wymieniająca walutę osoba może specjalnie przekazać nam mniejszą sumę niż wynikałoby to z przeliczenia. Warto trzymać rękę na pulsie.

Wymiana walut w kantorze internetowym

Kantory internetowe są obecnie bardzo popularne, ale nie każdy z nas wie, na czym polega wymiana walut on-line. Do korzystania z takiej oferty potrzebujemy dwóch rachunków – w walucie, którą chcemy wymienić, i w walucie, na która chcemy wymienić pieniądze, na przykład mogą być to rachunki w złotym i we franku szwajcarskim. Pieniądze możemy potem wypłacić z użyciem karty walutowej z konta walutowego albo płacić z niego z wykorzystaniem przelewów.

Wymiana walut on-line jest szybka, wygodna, bezpieczna, a także łatwa. Co więcej, jest również tania, ponieważ kursy są bardziej korzystne niż w kantorach stacjonarnych. To powoduje, że taka metoda wymiany walut jest chętnie wybierana przez osoby płacące kredyty w walutach obcych, przez przedsiębiorców, którzy handlują z klientami i kontrahentami z innych krajów, także przez osoby często kupujące on-line za granicą.

Dzięki kantorom internetowym możemy więc zaoszczędzić na wymianie walut i sprawić, że pieniądze będą u nas także bez wychodzenia z domu. Nie musimy obawiać się też o bezpieczeństwo, ponieważ transakcja odbywa się on-line.

Wymieniaj waluty tak, jak ci wygodnie!

Wobec tego zarówno wymiana on-line, jak i stacjonarnie ma swoje plusy i minusy. Warto wobec tego dobrać taką metodę wymiany waluty, która będzie dla nas najbardziej korzystna w danym przypadku.

Ten wpis znajduje się w kategorii