Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Pożyczki oddłużeniowe – co to jest?

Pożyczki oddłużeniowe – co to jest?

Poszukujący pożyczek dla siebie często mogą natknąć się na oferty tak zwanych pożyczek oddłużeniowych. Jednak nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, czym dokładnie jest tego rodzaju produkt. Co to jest pożyczka oddłużeniowa? Jak można ją uzyskać? Czy warto ją brać?

Już sama nazwa „pożyczka oddłużeniowa” może wydawać się nieco dziwna. W końcu poprzez zaciągnięcie pożyczki nie oddłużamy się, ale wprost przeciwnie – zadłużamy. Już tutaj pojawia się pierwsza pułapka, ponieważ osoby, które zainteresowane są takimi właśnie pożyczkami, najczęściej mają już na swoich barkach niemałe zadłużenie, które może się przez nie zwiększyć. O co dokładnie chodzi?

jesienna-pozyczka

Czym jest pożyczka oddłużeniowa?

Pożyczki oddłużeniowe oferowane są przez instytucje pozabankowe. Są to pożyczki, które w zasadzie są podobne do innego produktu bankowego, a mianowicie kredytów i pożyczek konsolidacyjnych.

Wobec tego dzięki pożyczce oddłużeniowej możemy otrzymać pieniądze na spłatę naszych obecnych zadłużeń. W zamian otrzymujemy kolejną pożyczkę, którą, oczywiście, musimy spłacić. Nierzadko taka pożyczka oddłużeniowa będzie kosztowała nas więcej niż suma obecnego zadłużenia. Z drugiej jednak strony odsuwamy wtedy od siebie zagrożenie związane z brakiem spłaty aktualnych długów, na przykład większe odsetki, windykację, komornika.

Pożyczki tego rodzaju mogą być wykorzystane na spłatę różnych zobowiązań, także komornika oraz windykacji. Udzielane są bez sprawdzania informacji w BIK oraz w innych rejestrach. Są również dyskretne i szybkie. Pożyczki te są też dostępne pod zastaw nieruchomości.

Gdzie można uzyskać pożyczki oddłużeniowe?

Gdy do wyszukiwarki internetowej wpiszemy słowa „pożyczka oddłużeniowa”, możemy natychmiast znaleźć wiele ofert. Pożyczki tego rodzaju udzielane są przez firmy pozabankowe działające na terenie całej Polski.

Oferty firm różnią się pomiędzy sobą kwotą oraz warunkami, na których możemy otrzymać pożyczkę. Gdy chcemy skorzystać z takiej oferty, warto zapoznać się z różnymi propozycjami. Miejmy jednak na uwadze fakt, że pożyczka oddłużeniowa może nas kosztować dość dużo.

Pożyczki oddłużeniowe krok po kroku:

• zebranie informacji o kliencie – pierwszy etap polega na uzyskaniu informacji o kliencie chcącym uzyskać pożyczkę, między innymi o jego wierzycielach, kwocie zadłużenia, terminie spłaty zobowiązań

• analiza sytuacji klienta – doradca finansowy dokładnie sprawdza sytuację klienta i dobiera odpowiednie parametry pożyczki oddłużeniowej

• uruchomienie pożyczki oddłużeniowej – gdy klient zgadza się na uzyskanie pożyczki, podpisuje umowę i pożyczka jest uruchamiana

• spłata pożyczki – spłata następuje zgodnie z harmonogramem zawartym w umowie

Podsumowując, pożyczki oddłużeniowe to interesująca propozycja, niemniej jednak dość kosztowna, biorąc pod uwagę oprocentowanie, prowizje, opłaty przygotowawcze. Pożyczka tego rodzaju powoduje, że oddłużamy się tylko chwilowo i będziemy musieli oddać zwykle wyższą sumę niż kwota zadłużenia. To jednak pomocna oferta wtedy, gdy chcemy zmniejszyć ryzyko windykacji oraz egzekucji komorniczej.

#ADV_LARGE#

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.