W związku z decyzją Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydaną w dniu 19 września 2019 r. nr DOZIK-4/2019 Aasa Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie informuje, że stosowała praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów polegającą na nieobniżaniu w przypadku przedterminowej spłaty kredytu konsumenckiego całkowitego kosztu kredytu o koszty opłaty przygotowawczej, które dotyczą okresu, o który skrócono czas obowiązywania umowy, co jest niezgodne z art. 49 ust. 1 ustawy o kredycie konsumenckim (tekst jedn.: Dz.U. z 2018 r. poz. 993 ze zm.) oraz godzi w zbiorowe interesy konsumentów. Decyzja Prezesa UOKiK nr DOZIK-4/2019 z dnia 19 września 2019 r. dostępna jest pod adresem www.uokik.gov.pl

Gdzie pojechać na tanie wakacje?

Gdzie pojechać na tanie wakacje?

Wyjazd wakacyjny wcale nie musi kosztować nas sporo. Do wyboru mamy wiele miejsc, które są niemalże na każdą kieszeń. Jak zaplanować tani wyjazd wakacyjny, aby nie pogłębić dziury w swoim domowym budżecie?

Tanie wakacje przede wszystkim kojarzą nam się z wypoczynkiem w kraju. Jednak wcale nie musimy wybierać się nad Bałtyk, w góry czy na Mazury, gdy nie mamy zbyt wielu pieniędzy. Do dyspozycji mamy też inne kraje europejskie, a także poza granicami Europy, gdzie wypoczynek również nie będzie kosztować nas tak wiele.

Wszystko zależy od tego, jak będziemy chcieli zorganizować nasz wakacyjny wyjazd. Do dyspozycji mamy zarówno biura podróży, jak i również możemy załatwić wszystko samodzielnie – dzisiaj wystarczy do tego internet.

Last minute – poluj na okazje z biurami podróży

Jeżeli lubisz wygodę oferowaną przez biura podróży i nie chcesz lub nie masz czasu na planowanie wyjazdu we własnym zakresie, szukaj ofert typu last minute – to właśnie dzięki nim możemy zaoszczędzić nawet ponad połowę ceny! Oczywiście, musimy też przygotować się na wyjazd w ciągu najbliższych dni, co może być dla niektórych minusem.

Wycieczki last minute oferowane przez biura podróży wiodą w różne zakątki świata – największym powodzeniem cieszą się Egipt, Tunezja, Włochy, Grecja, a także Turcja i Hiszpania, czyli kraje w basenie Morza Śródziemnego. Możemy jednak znaleźć też inne atrakcyjne cenowo wyjazdy, które będą kosztowały nas podobnie jak wakacje spędzone nad polskim morzem. zimowa-pozyczka

Samodzielna wyprawa za grosze

Jednak większość osób chcących oszczędzać na wyjazdach wakacyjnych decyduje się na planowanie wszystkiego we własnym zakresie. Wtedy możemy odwiedzić wszystkie wybrane przez nas miejsca, określić środki komunikacji, noclegi, atrakcje, aby zmieścić się w wyznaczonym przedziale cenowym.

Przez internet możemy znaleźć tanie bilety lotnicze – nawet za kilkadziesiąt złotych tam i z powrotem możemy polecieć do różnych europejskich miast. Także w promocji możemy zakupić bilety na pociąg czy autokar. Oczywiście, darmowym sposobem na podróżowanie jest autostop, jednak może być niebezpieczny. Warto więc sprawdzić alternatywę, czyli carpooling – wspólne przejazdy.

Jeśli chodzi o noclegi, tanio możemy przenocować między innymi pod namiotem, ale są też wygodniejsze sposoby na spędzenie nocy. Ciekawa propozycja to couchsurfing – możemy skorzystać z takich noclegów po dołączeniu do społeczności couchsurferów – osób udostępniających sobie miejsca noclegowe w różnych krajach na świecie. Atrakcyjne oferty znajdziemy też na portalu Airbnb lub po prostu możemy szukać okazji w serwisach prezentujących noclegi w hotelach.

Gdy zabraknie pieniędzy, weź pożyczkę!

Wobec tego istnieje wiele sposobów na tanie podróżowanie – jeżeli również chcesz zwiedzać Polskę i świat bez wysokich kosztów, warto sprawdzić dostępne propozycje w biurach podróży i na różnych portalach turystycznych.

Gdy jednak nie chcesz się ograniczać i marzysz o wypoczynku bez zaciskania pasa, pomyśl o wzięciu szybkiej pożyczki. Razem z nią spełnienie wakacyjnych marzeń będzie jeszcze prostsze!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 6 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy 48,12%. Rata miesięczna od 297,58 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 4 518,69 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki –  2 124,69 zł, prowizja 2 394,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 10 518,69 zł. Stan na dzień 15.12.2022 r.

Aasa z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 9 900 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 48,12%. Rata miesięczna od 491,00 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7 455,87 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3 505,77 zł, prowizja 3 950,10 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 17355,87 zł. Stan na dzień 15.12.2022 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Usług Medycznych. Składka dobrowolnego Pakietu Usług Medycznych: 3 600,00 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo z kwoty udzielonej pożyczki.  

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000028131, NIP: 526-030-50-06; Kapitał zakładowy: 59 460 000 zł, wpłacony w całości.
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 5000,00 zł.
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.