Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Gdzie wyjechać na tanie wakacje?

Gdzie wyjechać na tanie wakacje?

Wyjazd wakacyjny wcale nie musi kosztować nas dużo. Do wyboru mamy wiele miejsc, które są niemalże na każdą kieszeń. Jak zaplanować tani wyjazd wakacyjny, aby nie pogłębić dziury w swoim domowym budżecie?

Tanie wakacje przede wszystkim kojarzą nam się z wypoczynkiem w kraju. Jednak wcale nie musimy wybierać się nad Bałtyk, w góry czy na Mazury, gdy nie mamy zbyt wielu pieniędzy. Do dyspozycji mamy też inne kraje europejskie, a także poza granicami Europy, gdzie wypoczynek również nie będzie kosztować nas tak wiele.

Wszystko zależy od tego, jak będziemy chcieli zorganizować nasz wakacyjny wyjazd. Do dyspozycji mamy zarówno biura podróży, jak i również możemy załatwić wszystko samodzielnie – dzisiaj wystarczy do tego internet.

Last minute – poluj na okazje z biurami podróży

Jeżeli lubisz wygodę oferowaną przez biura podróży i nie chcesz lub nie masz czasu na planowanie wyjazdu we własnym zakresie, szukaj ofert typu last minute – to właśnie dzięki nim możemy zaoszczędzić nawet ponad połowę ceny! Oczywiście, musimy też przygotować się na wyjazd w ciągu najbliższych dni, co może być dla niektórych minusem.

Wycieczki last minute oferowane przez biura podróży wiodą w różne zakątki świata – największym powodzeniem cieszą się Egipt, Tunezja, Włochy, Grecja, a także Turcja i Hiszpania, czyli kraje w basenie Morza Śródziemnego. Możemy jednak znaleźć też inne atrakcyjne cenowo wyjazdy, które będą kosztowały nas podobnie jak wakacje spędzone nad polskim morzem.

Samodzielna wyprawa za grosze

Jednak większość osób chcących oszczędzać na wyjazdach wakacyjnych decyduje się na planowanie wszystkiego we własnym zakresie. Wtedy możemy odwiedzić wszystkie wybrane przez nas miejsca, określić środki komunikacji, noclegi, atrakcje, aby zmieścić się w wyznaczonym przedziale cenowym.

Przez internet możemy znaleźć tanie bilety lotnicze – nawet za kilkadziesiąt złotych tam i z powrotem możemy polecieć do różnych europejskich miast. Także w promocji możemy zakupić bilety na pociąg czy autokar. Oczywiście, darmowym sposobem na podróżowanie jest autostop, jednak może być niebezpieczny. Warto więc sprawdzić alternatywę, czyli carpooling – wspólne przejazdy.

Jeśli chodzi o noclegi, tanio możemy przenocować między innymi pod namiotem, ale są też wygodniejsze sposoby na spędzenie nocy. Ciekawa propozycja to couchsurfing – możemy skorzystać z takich noclegów po dołączeniu do społeczności couchsurferów – osób udostępniających sobie miejsca noclegowe w różnych krajach na świecie. Atrakcyjne oferty znajdziemy też na portalu Airbnb lub po prostu możemy szukać okazji w serwisach prezentujących noclegi w hotelach.

Gdy zabraknie pieniędzy, weź pożyczkę!

Wobec tego istnieje wiele sposobów na tanie podróżowanie – jeżeli również chcesz zwiedzać Polskę i świat bez wysokich kosztów, warto sprawdzić dostępne propozycje w biurach podróży i na różnych portalach turystycznych.

Gdy jednak nie chcesz się ograniczać i marzysz o wypoczynku bez zaciskania pasa, pomyśl o wzięciu szybkiej pożyczki. Razem z nią spełnienie wakacyjnych marzeń będzie jeszcze prostsze!

Ten wpis znajduje się w kategorii