Zmiana rachunku bankowego - kiedy warto?
2 min czytaniaNie zawsze posiadanie przez długi czas jednego rachunku bankowego jest najbardziej korzystnym rozwiązaniem. W Polsce generalnie występuje duże przywiązanie klientów do jednego banku, w którym wybrało się rachunek bankowy
Jednak zmiana rachunku bankowego pozwala na uzyskanie bardzo często dostępu do znacznie korzystniejszych usług czy lepszych warunków finansowych prowadzenia rachunku.
Gdy chce się zmienić rachunek bankowy warto jest bardzo dokładnie rozważyć taką decyzję. Jest to szczególnie ważne przy decydowaniu się na zmianę rachunku bankowego w przypadku firm, gdzie cała procedura jest znacznie bardziej skomplikowana. Jednocześnie firma musi stale realizować wiele obowiązków związanych z płaceniem składek, podatków do poszczególnych urzędów. Gdy zmienia się rachunek bankowy warto jest dokładnie sprawdzić warunki przeniesienia rachunku bankowego. Często lepszym rozwiązaniem może być założenie nowego konta firmowego czy osobistego w nowym banku a dopiero później zamknięcie posiadanego w innym banku rachunku. Bywa to często znacznie szybsza metoda w stosunku do decydowania się na przenoszenie rachunku z banku do banku.
Co składania do zmiany rachunku bankowego?
Najczęściej na zmianę rachunku bankowego decydują się klienci, którzy uznają, że koszty prowadzenia rachunku w określonym banku są za duże. Przy takiej decyzji bardzo ważne jest dokładne sprawdzenie kosztów prowadzenia rachunku w nowym banku. Należy dokładnie sprawdzić ofertę, a także wszelkiego rodzaju koszty ukryte, które mogą występować przy prowadzeniu nowego rachunku. Jeśli nie sprawdzi się takich informacji wówczas może okazać się, że nowy rachunek bankowy wcale nie będzie korzystniejszy. Koszty prowadzenia rachunku bankowego w nowym banku warto sprawdzić w ramach opinii klientów, którzy takie konto posiadają. Wówczas można dokładnie sprawdzić, jakie są łączne koszty prowadzenia rachunku bankowego przy wybraniu określonej oferty. Jednocześnie opinie klientów często są najbardziej wiarygodnym źródłem informacji dotyczących różnego rodzaju kosztów ukrytych, które mogą przy prowadzenia rachunku bankowego występować w wybranym banku.
Korzyści ze zmiany rachunków bankowych
Dokonanie zmiany rachunku bankowego może przynieść wiele korzyści. Dotyczy to szczególnie ofert promocyjnych, które pozwalają na ograniczenie poszczególnych kosztów związanych z prowadzeniem rachunku bankowego. Wiele osób decyduje się na rachunki promocyjne, które pozwalają na zapewnienie znacznie lepszych warunków finansowych przy korzystaniu rachunku. Przy decydowaniu się na promocyjne warunki korzystania z kont bankowych bardzo ważne jest dokładne sprawdzenie informacji dotyczących tego jak długo i na jakich zasadach z promocji można korzystać. Jeśli promocja jest jedynie czasowa wówczas zmiana rachunku bankowego niekoniecznie będzie korzystna. Wynika to z faktu, że koszty prowadzenia rachunku bankowego po zakończeniu promocji mogą okazać się niekorzystne. Natomiast wiele promocji jest gwarantowanych przez banki w określonym z góry okresie czasu.
Artykuły, które mogą Cię zainteresować:
Zbita szybka w telefonie potrafi skutecznie utrudnić życie, szczególnie gdy wykorzystujemy go nie tylko do rozrywki czy kontaktów ze znajomymi, ale również do pracy. Wystarczy jeden nieuważny ruch, a konieczna będzie wymiana wyświetlacza. Niestety nie jest to tania usługa i w niektórych przypadkach może przewyższyć cenę nowego telefonu. Dlatego sprawdzamy, ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie
Czytaj więcej
Walentynki, czyli święto miłości pozwala celebrować uczucie z partnerem lub partnerką, ale także z rodziną, przyjaciółmi, dziećmi, a nawet samemu ze sobą. Podpowiadamy, jak można uczcić ten wyjątkowy dzień – na bogato i budżetowo, ale zawsze romantycznie
Czytaj więcej
W niektórych firmach pozabankowych są dostępne pożyczki, w ramach których nie są sprawdzane bazy. Dla osób, które mają problem ze spłatą zadłużeń to ostatnia szansa na uzyskanie finansowania. Jeśli rozsądnie podchodzisz do swoich finansów, to pożyczek bez BIK i BIG lepiej unikać. Sprawdź, dlaczego i z jakiego powodu historia kredytowa jest tak ważna.
Czytaj więcej