Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Zmiana operatora bez zmiany numeru telefonu

Zmiana operatora bez zmiany numeru telefonu

Obecnie przeniesienie swojego numeru do innego operatora telefonii komórkowej to żaden problem. Gdy znaleźliśmy dla siebie lepszą ofertę, możemy bez problemu przejść pod skrzydła innego operatora – bez potrzeby zmiany naszego numeru na inny. Jak to zrobić?

Kiedyś, gdy chcieliśmy przejść do innego operatora telefonii komórkowej, musieliśmy po prostu kupić nową kartę SIM z nowym numerem. Przeniesienie numeru było zasadniczo niemożliwe. Oczywiście, było to związane również z poważnymi problemami – trzeba było poinformować wszystkich o tym, że zmieniamy numer, zapisać nowy go w różnych serwisach internetowych. Teraz jednak nie musimy tego robić – możemy bez problemu przenieść numer do innego operatora w kilku prostych krokach.

1. Wybierz dla siebie odpowiednią ofertę

Przede wszystkim powinniśmy zapoznać się z ofertami innych operatorów, gdy zależy nam na lepszych warunkach i niższych rachunkach.

Zwróćmy uwagę nie tylko na koszty, ale też na wszelkie gwiazdki w umowach. W końcu nie chcielibyśmy przenosić po krótkim czasie naszego numeru do kolejnego operatora.

2. Udaj się do salonu nowego operatora lub na jego stronę internetową

Zasadniczo numer możemy przenieść na kilka sposobów – w salonie operatora sieci, do której chcemy się przenieść, przez internet, listownie albo telefonicznie. jesienna-pozyczka

Każdy operator ma pod tym względem nieco inne procedury dotyczące przeniesienia numeru, dlatego warto zapoznać się z nimi wcześniej, aby wiedzieć, na jakie formalności trzeba będzie się przygotować.

3. Wypełnij wniosek o przeniesienie numeru telefonu

Aby zacząć proces przenoszenia naszego numeru telefonu komórkowego do innego operatora, musimy przyszykować odpowiedni wniosek. Wniosek ten wypełniamy na stronie lub w salonie operatora, do którego chcemy się przenieść.

Wniosek musimy podpisać osobiście – w salonie lub też w obecności kuriera, jeżeli wypełniliśmy wniosek w internecie albo podczas rozmowy telefonicznej z pracownikiem operatora.

4. Zaczekaj na decyzję

Polskie prawo telekomunikacyjne wskazuje, że operator ma obowiązek rozpatrzenia wniosku w odpowiednim terminie. W przypadku złożenia wniosku w biurze operatora czas ten wynosi 6 godzin, z kolei w przypadku złożenia wniosku w inny sposób, na przykład przez internet czy telefonicznie, to 3 dni robocze.

5. Podpisz umowę z nowym operatorem

Ostatnim etapem jest podpisanie umowy z nowym operatorem telefonii komórkowej. W ten sposób możemy zacząć korzystać z nowej oferty, lepszej od dotychczasowej.

Kiedy przenieść numer?

Przeniesienie nastąpi w momencie zakończenia poprzedniej umowy – informacje na ten temat znajdziemy na umowie. Musimy jednocześnie pamiętać o jednomiesięcznym okresie wypowiedzenia, jeżeli posiadamy umowy na czas nieokreślony. jesienna-pozyczka

Ze względu na czas trwania przeniesienia numeru najlepiej wniosek złożyć na kilka dni przed końcem posiadanego abonamentu. Także istnieje możliwość wskazania dnia, w którym numer ma zostać przeniesiony.

Wobec tego wtedy, gdy chcemy przejść do lepszego operatora, aby korzystać z bardziej opłacalnej dla nas umowy, możemy przenieść także nasz numer. To nie takie trudne!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.