Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Jaka pożyczka pozabankowa?

Jaka pożyczka pozabankowa?

Pożyczki pozabankowe cieszą się dzisiaj coraz większym powodzeniem – są uznawane jako doskonała alternatywa dla pożyczek bankowych. Czym dokładnie są pożyczki pozabankowe i jak wybierać te najlepsze?

Terminem pożyczki pozabankowe określa się wszelkiego rodzaju pożyczki udzielane poza bankami. Przykładowo mogą być one oferowane przez firmy pożyczkowe, lombardy, także przez osoby prywatne. Pożyczki te mogą być dostępne zarówno stacjonarnie, jak i przez internet.

Najlepsza pożyczka pozabankowa, czyli jaka?

Pożyczki pozabankowe wielu z nas kojarzą się z niezbyt bezpiecznymi i drogimi ofertami. Nic bardziej mylnego! Aktualnie na rynku działa bardzo wiele firm, które skoncentrowane są na satysfakcji klientów i działają zgodnie z obowiązującymi przepisami. Udostępniają pożyczki na atrakcyjnych warunkach, szybkie oraz bez ryzyka.

Przy poszukiwaniu najlepszej pożyczki pozabankowej powinniśmy przede wszystkim postawić na bezpieczeństwo. Firma oferująca pożyczki powinna być sprawdzona, dlatego warto zapoznać się z opiniami na jej temat. Nie powinna wymagać od nas żadnych wstępnych opłat czy wysyłania drogich SMS-ów. Gdy mówimy o pożyczkach on-line, jedynym kosztem może być wykonanie przelewu weryfikacyjnego w kwocie 1 grosza czy 1 złotego na konto firmy pożyczkowej.

Oczywiście, liczy się też koszt, czyli najlepiej, aby pożyczka ratalna kosztowała nas jak najmniej. Aktualnie porównanie kosztów jest bardzo łatwe, ponieważ możemy skorzystać ze specjalnych kalkulatorów i rankingów lub bezpośrednio na stronach firm pożyczkowych zobaczyć, ile będziemy musieli oddać przy określonej sumie i okresie pożyczki.

Naturalnie, dobra firma pożyczkowa będzie miała też dogodne dla nas warunki. Jeżeli mamy stały przychód, nie mamy negatywnych wpisów w BIK, wtedy możemy liczyć na pomoc w praktycznie każdej firmie pozabankowej. Przy braku spełnienia jednego czy obu tych warunków, nasze poszukiwania będziemy musieli zawęzić.

Jak porównywać pożyczki pozabankowe?

Przy wybieraniu dobrej firmy pozabankowej oraz atrakcyjnej pożyczki, powinniśmy pamiętać o tym, aby nie podejmować pochopnych decyzji. W ten sposób nie tylko możemy wybrać ofertę niekorzystną pod kątem cenowym, ale również niebezpieczną.

Przy porównywaniu pożyczek możemy wykorzystać wspomniane już serwisy internetowe, ale powinniśmy pamiętać o tym, że nie wszystkie posiadają aktualne informacje. Zawsze powinniśmy wobec tego wejść na stronę firmy pożyczkowej i tam zobaczyć warunki, a także zapoznać się z kosztami.

W kontekście pożyczek pozabankowych ważne jest też to, czy w razie problemów ze spłatą będziemy mogli liczyć na pomoc. Przedłużenie okresu spłaty, rozłożenie jej na mniejsze raty bardzo duże wsparcie wtedy, gdy bierzemy pożyczkę w trudnej dla nas sytuacji finansowej. W Aasa skorzystanie z takich usług nie jest związane z żadnymi dodatkowymi kosztami.

Podsumowując, jeżeli szukasz dobrych pożyczek na raty, masz wiele propozycji do wyboru – gdy chcesz postawić na sprawdzoną ofertę i mieć pewność, że twoja pożyczka ratalna będzie bezpieczna, postaw na Aasa. Zapraszamy do złożenia wniosku już teraz!

Ten wpis znajduje się w kategorii