Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Szybka pożyczka tylko na dowód

Szybka pożyczka tylko na dowód

Chcesz otrzymać szybką pożyczkę tylko na dowód? Dzisiaj to możliwe, ale musimy pamiętać, że nie każdy z nas taką pożyczkę może otrzymać. Kiedy jest to możliwe, a kiedy nie?

Chyba każdemu z nas zdarzyła się sytuacja, gdy potrzebowaliśmy pieniędzy od zaraz. Gdy na koncie nie mamy odpowiedniej sumy, wówczas najlepszym wyborem może być pożyczenie potrzebnych środków. Możemy pożyczyć je od znajomych, rodziny, ale możemy też złożyć wniosek o pożyczkę w banku albo w firmie pożyczkowej działającej pozabankowo.

Aktualnie pożyczki na dowód to oferta ciesząca się coraz większym zainteresowaniem.

Pożyczki tego rodzaju świetnie sprawdzają się wtedy, gdy potrzebujemy pieniędzy od zaraz i nie chcemy czekać na to, aż pożyczkodawca sprawdzi wszystkie przekazane mu dokumenty – zaświadczenia, wyciągi. Zatem szybkość i wygoda to niewątpliwie dwie najważniejsze zalety pożyczek na dowód, ale mają one również swoje minusy.

Pożyczka tylko na dowód?

Banki i firmy pozabankowe oferujące pożyczki na dowód nie sprawdzają tylko i wyłącznie dowodu osobistego klienta, ale opierają się również na wielu innych informacjach. Tutaj szczególne znaczeni mają dane zgromadzone w różnych bazach, w tym w BIK oraz w bazach BIG – Biurach Informacji Gospodarczej takich jak KRD, InfoMonitor czy ERIF.

Zatem dowód jest tylko podstawą, ale tak naprawdę o tym, czy pożyczkę otrzymamy, decyduje nasza zdolność kredytowa.

Pożyczkodawcy mają dostęp do powyższych baz i sprawdzają je zawsze wtedy, gdy mają pożyczyć pieniądze klientowi. Jeśli mieliśmy w przeszłości jakieś długi, w takim przypadku istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że spotkamy się z decyzją odmowną.

Zatem jeśli mieliśmy problemy ze spłatą naszych zobowiązań, co było odnotowane również w bazach, wówczas możemy po prostu takiej pożyczki nie dostać.

Warto też wspomnieć, że banki i firmy pożyczkowe wymagają wprowadzenia we wniosku informacji o osiąganych dochodach oraz o ich źródle. Wtedy nie musimy wprawdzie dostarczać dokumentów, które je potwierdzają, ale pracownik firmy może zadzwonić do naszego pracodawcy, aby dowiedzieć się, czy rzeczywiście zawarliśmy we wniosku informacje zgodne z prawdą.

Pożyczkę na dowód dostaniemy też on-line

Gdy jednak spełniamy wymogi i mamy dobrą zdolność kredytową, w takim przypadku pożyczkę na dowód powinniśmy otrzymać bez żadnych problemów – bez potrzeby dostarczania żadnych innych dokumentów.

Dzisiaj taką pożyczkę możemy otrzymać również całkowicie on-line – w banku albo w pozabankowej firmie pożyczkowej.

To najszybsze i najwygodniejsze rozwiązanie, ponieważ nie musimy nawet wychodzić z domu, aby otrzymać taką pożyczkę. Wybieramy odpowiadającą nam ofertę, a potem wypełniamy wniosek. Dzięki takiej pożyczce pieniądze możemy mieć na swoim koncie nawet tego samego dnia.

Podsumowując, uzyskanie pożyczki na dowód jest naprawdę możliwe.

Musimy jednak pamiętać o tym, że czasami nie zawsze każdy może ją otrzymać. Zdarza się, że ze względu na niewystarczającą zdolność kredytową będziemy musieli spotkać się z odmową ze strony banku lub firmy pozabankowej.

Ten wpis znajduje się w kategorii